با ما همراه باشید

اخبار 54

انقلاب اسلامی چهره ای ناب از بانوی ایرانی مسلمان را به جهان معرفی کرد

منتشر شده

در

انقلاب اسلامی چهره ای ناب از بانوی ایرانی مسلمان را به جهان معرفی کرد

ایسنا/قم مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: نگاه انقلاب اسلامی به بانوان نگاهی متناسب با شان و شخصیت بانوی مسلمان ایرانی بود و چهره عفیف و با کرامت وی را به جهانیان معرفی کرد.

طاهره صدیقی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: انقلاب اسلامی به برکت انفس قدسی حضرت امام(ره) و تلاش‌های مردمی گفتمان جدیدی را بر روی زن مسلمان ایرانی به وجود آورد که به فرموده مقام معظم رهبری یک الگوی منحصربه فردی را به جهانیان معرفی کرد و هویت زن مسلمان را این الگو زنده کرد و ثابت شد که زن مسلمان می‌تواند عفیف و شریف باشد و در عین حال مرکز قرار گیرد و علاوه بر سنگرسازی در جبهه خانواده، به فعالیت‌های اجتماعی نیز بپردازد و قله‌های جدیدی را فتح کند.

وی درخصوص نگاه انقلاب به بانوان افزود: این نگاه نه غربی بود که انحراف و ابزاری باشد و نه نگاهی شرقی بود که جایگاه زن را پایین و متزلزل بداند، بلکه نگاه سومی بود که مختص زن مسلمان ایرانی بود و در دوران انقلاب با تشکیل تشکل‌های بسیج بانوان حضور زن در جامعه اثبات و برقرار شد.

صدیقی خاطرنشان کرد: ما در ۴۰ سال انقلاب حضور زن را در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به وضوح شاهد بودیم، حتی دشمنان انقلاب هم به این امر تصریح کردند تا جایی که نهایت امر برای حمل به انقلاب گفتند اگر دولتی غیر از ایران هم بود چنین دستاوردهایی را به دنبال داشت.

مدیر کل امور بانوان تصریح کرد: سهم اساتید خانم ما در دانشگاه‌ها قبل از انقلاب چیزی حدود یک دهم درصد بود اما اکنون این آمار به فراتر از ۳ هزار و ۷۰۰ استاد زن در دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی استان رسیده، در رشته‌های پزشکی بالای ۴۰ درصد شاهد فعالیت بانوان هستیم و در حوزه ورزشی نیز قبل انقلاب نهایتا ۵ مدال داشتیم اما اکنون قریب به ۵۴۰ هزار ورزشکار زن مدال‌آور داریم که هرکدام واجد دریافت چندین مدال نیز شده‌اند.

وی ادامه داد: جدای از این رشته‌ها، حضور وافر بانوان در مراکز اشتغال بانوان و امور خانواده هویدا است، علاوه بر این میزان امید به زندگی، سواد و سطح تحصیلات بانوان، کاهش چشمگیر میزان مرگ‌ومیر و افزایش تعداد پژوهشگران خانم از دستاوردهای مهم انقلاب قلمداد می‌شود. نکته دیگر آنکه با همه این توفیقات نباید چشم بر خلاء‌های موجود بست و تلاش برای رفع ضعف‌های موجود را در دستور کار قرار داد.

این فعال اجتماعی درخصوص اقدامات اداره امور بانوان و خانواده استان قم اظهار کرد: همیشه فعالیت‌های گسترده‌ای توسط نهادهای مردمی و تشکل‌های فرهنگی بانوان و حتی ادارات و سازمان‌های دولتی برای افزایش توانمندی بانوان انجام شده، اما آنچه اهمیت دارد این است که تاکنون برنامه منسجم و منظمی برای رفع نواقص موجود نداشتیم و در این راستا از ۲ سال پیش تاکنون طرح و لایجه سند ارتقاء وضعیت بانوان استان با توجه به زیست‌بوم و نیاز استان در شرف تصویب است، این سند دارای ۸ محور آموزش و پژوهش، سلامت، اقتصاد، بحث خانواده، مشارکت سیاسی و حقوقی است و با تعریف شاخص‌هایی برای آن در استان تدوین شده‌است.

وی افزود: این سند نقشه راهی برای پیشبرد هرگونه مسائلی مربوط به زنان است و برنامه عملیاتی اجرایی دستگاه‌ها بصورت انجام تکالیف و وظایف آنها به وی ابلاغ شد و گزارش عملکرد هر دستگاه درحال جمع‌آوری است و با ایجاد هماهنگی بین این واحدها و اتخاذ رویه واحد دستگاه‌ها، حرکت جمعی به سمت هدفی مشترک را در استان خواستاریم.

صدیقی اظهار کرد: امسال با شیوع ویروس کرونا، دغدغه ما برای توانمندسازی بانوان دوچندان شد، چرا که بانوان بعنوان نقش مدیریتی و تکیه‌گاهی که در خانواده و حتی محیط کار خود دارند بعضا دچار آسیب می‌شدند، لذا ما بحث تاب‌آوری بانوان را در راس کار خود قرار داریم، چرا که یک بانو اهرم امیددهنده خانواده است و حمایت‌های مشاوره‌ای در روابط همسر و فرزندان خود را نیاز دارد.

وی حیطه بعدی کار موسسه امور بانوان را افزایش مهارت‌های بانوان برشمرد و افزود: در جریان کرونا بسیاری از خانواده‌ها دچار مشکلات شدید اقتصادی شدند، بسیاری شغل خود را از دست دادند و بعضی دیگر درآمدشان به شدت کاهش یافت، به همین خاطر آنچه برای ما اولویت دارد بحث مشاغل نوین خانگی و ایجاد کارگاه‌ها خانگی برای بانوان بدسرپرست یا بی سرپرست برای کمک به مسائل اقتصادی است، لذا مشکلات اقتصادی بی‌ربط به مسائل اجتماعی و فرهنگی نیست و حتی اکثر مشاجرات خانوادگی ریشه در این مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم دارد.

صدیقی ادامه داد: مشاغل نوین خانگی در راستای توانمندسازی بانوان، ایجاد شبکه‌های فروش و تحکیم بنیان خانواده است، چرا که در این مشاغل که متناسب با شان و شخصیت بانوی مسلمان ایرانی است و هویت زن ارزشمند و قابل ستایش است، قابل ذکر است که این طرح هم‌اکنون در استانداری با همکاری جهاد دانشگاهی نیز قابل اجرا است و تسهیلاتی که به بانوان روستایی داده می‌شود، همچنین آموزش پلتفرم‌های مناسب برای فروش محصولات و تولیدات خانگی  و افزایش و گسترش شبکه‌های فروش در راستای حفظ کرامت و منزلت بانوی ایرانی است.

وی درخصوص شکاف نسلی ایجاد شده میان نسل ها بیان کرد: امروزه با افزایش استفاده از شبکه‌های ارتباطات اینترنت سرعت مخابره اخبار نیز افزایش یافته، لذا غفلت ما از یک سو و سوء استفاده دشمنان ما برای ضربه زدن به انقلاب از سوی دیگر باعث این تفاوت‌های فاحش میان نسلی شده به طوریکه ما هر ده سال یکبار نسل جدیدی را درمی‌یابیم که طرز تفکر و رفتار و عمل آنها با سطح توقع ما بسیار فاصله دارد.

صدیقی در پایان گفت: بحث گفت‌وگوی خانواده به شکل کارگاه آموزشی مناسبی برای افزایش مهارت‌های ارتباطی بین والدین و فرزندان و حتی میان زوجین برای جلوگیری از طلاق‌های عاطفی و احساسی به وجود آمده و به نوعی بعنوان مرکزی حیاتی و مهم برای جبران خلاءهای میان نسلی عمل می‌کند.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها