با ما همراه باشید

اخبار 53

اهداء هنرکارت به هنرمندان استان کرمان از رفسنجان آغاز شد

منتشر شده

در

اهداء هنرکارت به هنرمندان استان کرمان از رفسنجان آغاز شد

ایسنا/کرمان مراسم آغاز اهدای هنر کارت به هنرمندان در استان کرمان امشب 20 بهمن ماه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در سینما گلستان رفسنجان برگزار شد.

“محمدرضا علیزاده” مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم اظهار کرد: اهدای مرحله اول هنر کارت‌ها در استان آغاز شده که ۱۷۵۰ هنر کارت در کل استان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در این مرحله به هنرمندان  تقدیم می شود.

وی افزود: در شرایط خاصی که بعد از کرونا بر دنیای هنر حاکم شد و مسائل ویژه ای برای هنرمندان به وجود آمد که هنرمندان در این دوران بیشترین آسیب را دیدند.

علیزاده تصریح کرد: ارتباطی بین مخاطب و هنرمندان وجود دارد که در دوران کرونا این ارتباط فیزیکی و رودرو وجود نداشت در هنرهایی به مانند تئاتر و نمایش، آموزش های هنری و … این ارتباط وجود نداشت و کار را سخت کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیاان کرد: بعد از جریان کرونا، وقتی از صنوف حرف به میان می آمد کمتر به مسائل هنرمندان پرداخته می شد که مشکلات هنرمندان ویژه تر بود و تسهیلات بایستی به گونه ای به هنرمندان پرداخت شود که بازپرداخت ها کم و اقساط در درازمدت باشد و تا به حال از هنرمندان در بعضی از سامانه ها برای دریافت تسهیلات با سودهای کم ثبت نام شده که کارهای آن در حال انجام است.

علیزاده با اشاره به اینکه رفسنجان از شهرستان هایی است که از ظرفیت فضای مجازی در ایام و مناسبت های مختلف در شرایط کرونایی در طول سال جاری استفاده کرده، افزود: هر چند در بستر فضای مجازی، بعضی از کارهای هنری و فرهنگی برگزار شد که امید است دوباره در فضای واقعی شاهد اجرای کارهای فرهنگی باشیم.

وی بیان کرد: هنر کارت مختص هنرمندان است که باید اطلاعات هنرمندان در بانک اطلاعاتی صندوق هنرمندان به ثبت برسد تا پالایش‌ها صورت گیرد تا بعضی از تسهیلات، بیمه عمر و … به آنها تعلق بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به شروع نخستین سینما کتاب در کشور در شهر رفسنجان اشاره کرد و درخصوص پایتختی کتاب در رفسنجان گفت: این پروسه باید در مدت طولانی اجرا شود و در این مدت باید ایده ها جمع آوری شده و اجراء شوند که رفسنجان در سال گذشته به عنوان شهر خلاق شناخته شد.

به گفته وی رفسنجان ظرفیت های خوبی در حوزه های هنرهای تجسمی و مطبوعات و… دارد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها