با ما همراه باشید

اخبار 47

اهمیت احیای سریع‌تر برجام از دیدگاه یک روزنامه چینی

منتشر شده

در

اهمیت احیای سریع‌تر برجام از دیدگاه یک روزنامه چینی

یک روزنامه چینی با تشریح مواضع طرفین مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین، بر اهمیت احیای هرچه سریع‌تر توافق هسته‌ای تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه چاینا میلیتری در یادداشتی درباره مواضع کشورهای غربی درباره مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین با اشاره به سفر اخیر مشاور امنیت ملی آمریکا به منطقه نوشت، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه با نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفت‌وگو کرد. این گفت‌وگو در برهه‌ای انجام شد که تلاش‌های بین‌المللی برای احیای توافق هسته‌ای به مرحله‌ای رسیده که خود او آن را «موقعیتی حیاتی» نامیده است.

چاینا میلیتری در ادامه نوشت: طبق بیانیه‌ای از دولت اسراییل، سالیوان در دیدار با مقامات ارشد صهیونیستی گفته بود، «این که ما به یک استراتژی و دیدگاهی مشترک دست پیدا کنیم و راهی رو به جلو بیابیم که اساسا بتواند امنیت اسراییل و آمریکا را تامین کند، حائز اهمیت است.

این روزنامه می‌نویسد: مذاکرات اخیر در وین که ۲۹ نوامبر آغاز شده بود، با اظهار نظراتی مثبت از سوی اتحادیه اروپا، ایران، چین و روسیه به پایان رسید، در حالی که آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان که طرف‌های دیگر این مذاکرات هستند، نظرات بدبینانه‌ای داشتند.

در ادامه گزارش چاینا میلیتری آمده است: وانگ کان، نماینده چین در سازمان‌های بین‌المللی در وین در این باره گفت، سه هفته مذاکرات متمرکز منجر به اتفاق نظری مهم و اسنادی جدید شده و بستر محکمی برای پیش‌برد مذاکرات بعدی، همچنین بازگرداندن برجام[توافق هسته‌ای] به مسیر اصلی خود فراهم کرد.

گزارش این روزنامه در ادامه مطرح می‌کند: در حالی که انگلیس، فرانسه و آلمان اذعان داشتند مذاکرات با پیش‌رفت‌هایی در زمینه مسائل فنی همراه بوده است، آمریکا با اظهارات جیک سالیوان مبنی بر این که بازگرداندن پایبندی دوجانبه به توافق «در طول امسال سخت‌تر از چیزی بود که می‌خواستیم شاهدش باشیم، اصرار داشته است، «هیچ راه رو به عقب» به سمت توافق هسته‌ای ایران وجود ندارد. سالیوان در طی سفرش به اسراییل حتی گفته بود،‌ مذاکرات وین ممکن است «چند هفته» بیشتر با ایران «دوام نیاورد».

این روزنامه افزود: برخی تحولات ژئوپولیتیک اخیر در خاورمیانه نیز نشان داده است، تنش و تندی میان طرفین رقیب در توافق هسته‌ای به جای فروکش کردن، شدت یافته است.

چاینا میلیتری همچنین مطرح کرد: از آن‌جایی که دولت اسراییل سرسختانه مخالف این مذاکرات است، می‌توان امیدوار بود که استراتژی و دیدگاه مشترک آمریکا و اسراییل، مانع دیگری برای احیای توافق توافق هسته‌ای نخواهد بود.

در ادامه گزارش این روزنامه آمده است: وزارت امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه‌ ضد ایرانی مشترکی از سوی وزرای امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس و انگلیس در روز دوشنبه، کشورهای غربی را به دامن زدن مداوم به تنش‌ها در خاورمیانه متهم کرد.

این روزنامه همچنین نوشت: نیازی مبرم برای ازسرگیری مذاکرات وین در آینده‌ای نزدیک وجود دارد تا دور آخر تلاش‌های دیپلماتیک بتواند به ثمر بنشیند.

چاینا دیلی ادامه داد: هم ایران و هم روسیه گفته‌اند مذاکرات وین به زودی از سرگرفته خواهد شد. در برهه حساس، تمامی طرفین دخیل در مذاکرات باید نهایت خویشتن‌داری را نشان داده و اطمینان بیابند فضای درست برای مذاکرات حاکم باشد تا گشایشی حاصل شود. با توجه به اهمیت این توافق برای منع اشاعه بین‌المللی تسلیحات اتمی و صلح و ثبات منطقه‌ای، باید احیای هرچه سریع‌تر آن را، فارغ از این که چه قدر سخت باشد، مورد توجه قرار داد.

انتهای پیام

اخبار 47

حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از اول اسفندماه

منتشر شده

در

توسط

حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از اول اسفندماه

ایسنا/اردبیل مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: از اول اسفندماه صدور دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی به صورت کاغذی حذف و ارائه نسخه‌های الکترونیکی جایگزین آن می‌شود.

سعید بشرخواه روز شنبه 25 بهمن ماه در نشست مسئولان و کارگزاران تأمین اجتماعی در اردبیل اظهار کرد: حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی نه تنها به کاهش هزینه‌های سازمان منجر می‌شود بلکه بیش از آن سهولت و راحتی ارائه خدمات را برای بیمه‌شدگان فراهم می‌آورد.

 

وی تصریح کرد: بستر صدور نسخه الکترونیکی با همکاری مدیریت درمان در سطح استان فراهم شده و از اول اسفندماه بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران، بازماندگان آنها همچنین افراد تبعی بدون دفترچه تنها با ارائه کارت ملی و یا شناسنامه می‌توانند از خدمات نسخه الکترونیکی بهره‌مند شوند.

 

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: تلاش ما بر این بوده تا در سامانه سازمان تأمین اجتماعی برای مشمولان سازمان استحقاق درمانی را تعریف کنیم تا پزشکان در نسخه‌نویسی دچار مشکل نشوند که در فرآیند این کار اطلاع‌رسانی و همچنین پردازش اطلاعات به شکل روزانه انجام خواهد شد.

 

بشرخواه افزود: پزشکان با دریافت اطلاعات فرد بیمه شده به راحتی می‌توانند نسخه‌های الکترونیکی را ارائه کنند که البته در این زمینه مقدمات و تسهیل کار نیز به وجود آمده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: پزشکان با احراز هویت فرد مراجعه‌کننده نسخه الکترونیکی خواهند نوشت و چنانچه سامانه قطع باشد، در سرنسخه‌ای که برای پزشکان تعریف شده ضمن نام بردن بیمه شده و تاریخ ویزیت و همچنین ثبت کد پیگیری باید نسخه را تحویل فرد بیمه شده دهند.

 

بشرخواه اضافه کرد: این فرآیند نه تنها هزینه صدور، تمدید و تعویض دفترچه را به حداقل می‌رساند بلکه از صرف بیش از دو میلیارد تومان منابع در این زمینه جلوگیری کرده و به نوعی این کار به نفع سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود.

 

وی بیان کرد: ما در حال حاضر سالانه برای تمدید، تعویض و صدور دفترچه بیمه‌شدگان برای کارگزاری‌ها دو میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم که با فرآیند حذف دفترچه‌های کاغذی تأمین اجتماعی این هزینه دیگر صرف چنین زیرساخت‌هایی نخواهد شد.

 

بشرخواه ادامه داد: با هماهنگی بیمه مرکزی و همچنین ثبت احوال و سایر نهادها در کنار پوشش بیمه تکمیلی برای بیمه‌شدگان و افراد دارای دفترچه تأمین اجتماعی، زمینه‌ای فراهم خواهد آمد تا ارائه خدمات الکترونیکی برای بیمه‌شدگان سرعت بیشتری گرفته و کمترین بار مراجعات را شاهد باشیم.

 

وی به اجرای طرح 3070 سازمان تأمین اجتماعی از 15 آبان ماه اشاره کرد و گفت: هر هفته یک یا دو خدمت سازمان تأمین اجتماعی به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود که تأثیر آن قطعا به کاهش مراجعات و روند سریع خدمت‌رسانی همکاران ما در بخش حضوری منجر می‌شود.

 

بشرخواه اظهار کرد: در قالب این طرح 30 خدمت سازمان غیرحضوری شده تا بیش از 70 میلیون بار مراجعات کاهش پیدا کند که این امر در ارائه خدمات کیفی‌تر تأمین اجتماعی در سایر حوزه‌ها کمک خواهد کرد.

 

وی میزان مراجعات کشوری به سازمان تأمین اجتماعی را 96 میلیون بار سالانه اعلام کرد و افزود: با کاهش 70 میلیونی این مراجعات قطعا سرویس‌دهی همکاران ما برای بیمه‌شدگان در سایر بخش‌ها افزایش می‌یابد و به نوعی سعی بر کم شدن دغدغه کادر سازمان تأمین اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

 

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل در پایان تصریح کرد: ارائه خدمات غیرحضوری نه تنها به شفافیت بیشتر کمک خواهد کرد بلکه بیمه‌شدگان با مراجعه به سامانه تأمین اجتماعی و دریافت کد رهگیری در هر زمان می‌توانند از خدمات غیرحضوری این سازمان در حوزه‌های مختلف استفاده کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 47

چهار شهرستان استان اردبیل در وضعیت زرد قرار دارند

منتشر شده

در

توسط


چهار شهرستان استان اردبیل در وضعیت زرد قرار دارند

ایسنا/اردبیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و یک نفر جان خود را از دست داد.

شهرام حبیب‌زاده ۲۵ بهمن در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: از ۱۷ بیمار بستری شده جدید، ۱۴ نفر از اردبیل، یک نفر از پارس‌آباد، یک نفر از مشگین‌شهر  و یک نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۱۳ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۱۵۷ نفر است که از این تعداد ۴۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه آی سی یو قرار دارند.

به گفته وی هم‌اکنون وضعیت شهرستان‌های نیر، نمین، سرعین، کوثر، گرمی، بیله‌سوار و اصلاندوز آبی بوده و شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال نیز در وضعیت زرد هستند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 47

آموزش 1052 سرباز در پادگان های سیستان و بلوچستان

منتشر شده

در

توسط

آموزش 1052 سرباز در پادگان های سیستان و بلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از آموزش 1052 سرباز در قالب طرح سرباز مهارت در آذر ماه سال جاری خبر داد.

عباس صفدری در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد 1052 سرباز نیروهای مسلح استان شامل سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و مرزبانی دوره های مهارت های عمومی کارآفرینی، اشتغال و مهارت های زندگی را به همت جهاد دانشگاهی واحد استان در آذر ماه فرا گرفتند.

وی افزود: این طرح از اردیبهشت ماه سال جاری از سوی جهاد دانشگاهی در حال انجام است و  به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی طرح به صورت مکاتبه‌ای-حضوری برگزار می‌شوند.

صفدری گفت: از ابتدای شروع این طرح در سال 1400 تاکنون بیش از 3703 سرباز از دوره های طرح سرباز مهارت استان سیستان و بلوچستان توسط جهاد دانشگاهی بهره مند گشته اند.

وی بیان کرد: این طرح تا پایان سال جاری با همکاری نیروهای مسلح استان، اداره کل ورزش و جوانان استان و جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان در حال اجرا می باشد.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها