با ما همراه باشید

اخبار 56

بادامچیان: امام (ره) نظام دو قطبی جهان را با ظهور قطب اسلام برهم زد

منتشر شده

در

بادامچیان: امام (ره) نظام دو قطبی جهان را با ظهور قطب اسلام برهم زد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: امام خمینی (ره) نظام دو قطبی جهانی را با تولید قدرت جدید و ظهور قطب اسلام در معادلات جهانی بر هم زد.

به گزارش ایسنا، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه با اشاره به انقلاب اسلامی ملت ایران و نقش بی‌بدیل رهبری امام در سپهر سیاست جهان، اظهار کرد: آمریکا با سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار و نیز با هزینه نقض حقوق بشر و کشتار بی رحمانه دهها هزار نفر در ایران نتوانست جلو و ظهور قدرت اسلام در معادلات جهانی را بگیرد.

وی تاکید کرد: طی نیم قرن گذشته این قدرت روز به‌ روز توانایی‌های بی بدیل خود را به رخ جهانیان می‌کشد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: امروز پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه و جهان در شعاع ۲۰۰۰ کیلومتری زیر ضربه چکش موشکی و پهپادی ایران قرار دارد و امنیت رژیم صهیونیستی که امنیت اعراب و مسلمانان را در معرض خطر قرار داده بود ضعیف تر و نحیف تر از همیشه شده است و صهیونیست ها می دانند با ارتکاب کمترین خطایی موجودیت خود را از دست خواهند داد.

بادامچیان ادامه داد: امروز ارتش چندملیتی مقاومت در سراسر منطقه و جهان شکل گرفته و اجازه شرارت و ماجراجویی را از استکبار جهانی گرفته است.

وی افزود: قدرت ایران و اسلام در منطقه و جهان بنا به اعتراف مراکز رصد در غرب روز به روز افزایش پیدا می کند و این چیزی نیست که ما ادعا کنیم بلکه آنها به این قدرت اعتراف دارند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: امروز ملت ایران با تولید قدرت سیاسی، نظامی و حتی اقتصادی جزو چند کشور برجسته دنیا هستند، اما متاسفانه مدیریت غلط دولت در حوزه اقتصادی و امیدهای واهی به برجام در حل مناقشات با غرب باعث شده است کنترل تورم در جامعه را از دست بدهد.

وی اضافه کرد: با آنکه بازارها مملو از کالا و خدمات است، اما معیشت مردم دچار مشکل است و مردم شیرینی پیشرفت‌های مهم در حوزه فناوری‌های مدرن و حتی در حوزه اقتصادی را نمی‌توانند بچشند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به اظهارات اخیر ظریف وزیر امور خارجه در مورد برجام که گفته است برجام را انتخاباتی نکنید، اظهار داشت: این حرف درستی است، اما دولت آقای روحانی با انتخاباتی کردن برجام دو دوره از مردم رای گرفته است و قول داده بود که با بحث مذاکره با آمریکا مشکل روابط با غرب و اخلال آنها در اقتصاد کشور را حل می کند. او گفته بود با امضای برجام همه تحریم های اقتصادی برچیده و لغو می‌شود.

بادامچیان ادامه داد: در دوران انتخابات آمریکا نیز خوش بینی ساده اندیشانه ای به بایدن و بازگشت او به برجام توسط جریان اصلاح طلبان اعتدالی، به شدت مطرح بود؛ حالا که معلوم شده بایدن هم در امتداد سیاست استکباری آمریکا است می گویند برجام را انتخاباتی نکنید. در حالی که خودشان آن را انتخاباتی می کنند.

وی با اظهار تاسف از صدور حکم غیرقانونی علیه اسدالله اسدی دیپلمات باسابقه ایرانی در بلژیک گفت: برخلاف همه موازین بین‌المللی یک دیپلمات ایرانی را در اروپا به ۲۰ سال زندان با اتهام واهی محکوم می کنند و وزارت خارجه ما در واکنش فقط یک محکومیت شفاهی را اعلام می کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: در برجام تحریم ها که بر داشته نشد بلکه بر آن افزوده شد و این تحریم‌ها به شخصیت‌های سیاسی، اقتصادی و علمی کشور هم کشیده شد و حالا دیپلمات‌ها هم در معرض تهاجم استعماری هستند.

بادامچیان در ادامه با اشاره به اظهار اخیر دولت آمریکا در مورد پشیمانی آنها در جنگ یمن گفت: آمریکایی ها مجبورند بساط خود را از منطقه جمع کنند و این به خاطر مقاومت فرزندان رشید این ملت در کلیه خطوط مقاومت است. اکنون ائتلاف عربستان علیه یمن شکست خورده و فلسفه وجودی آمریکا در منطقه به دلیل رشد روز افزون مقاومت رنگ باخته است.

وی افزود: این واقعیت‌ها یک حقیقت را فریاد می‌زند و آن اینکه هزینه مقاومت به مراتب کمتر از گفتگو و سازش و مذاکرات بی‌حاصل با آمریکاست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به رد لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس، با تقدیر از نمایندگان مجلس گفت: موضع موتلفه برگرداندن بودجه تحویلی به دولت بود؛ زیرا اگر آن لایحه تصویب می شد، تورم شدید در کشور در آغاز سال ۱۴۰۰ اتفاق می افتاد و در دوران باقی مانده دولت فعلی ضربه سنگینی به اقتصاد و مردم وارد می کرد.

بادامچیان تصریح کرد: اصلاح بودجه حق نمایندگان است، اما با مواضع نماینده دولت که آن را بودجه مجلس و نمایندگان نامید، اقدام مجلس شایسته، خرد ورزانه و قانونی بود؛ زیرا طبق اصل ۵۳ قانون اساسی بودجه را دولت باید تهیه و به مجلس تقدیم کند و اکنون هم از دولت خواسته شده که هر چه سریعتر بودجه را با استفاده از نظرات قبلی دولت و کمیسیون تلفیق تدوین و به مجلس تسلیم نماید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه اظهار امیدواری کرد که دولت انقلابی و جوان و حزب اللهی آینده در اولین اقدامات خود بودجه کشور را با شفافیت و واقع نگرانه تنظیم نماید.

بادامچیان در پایان آغاز چهل و سومین بهار آزادی اسلامی را به امام خامنه ای، ملت بزرگ ایران و ملل اسلامی و آزادیخواه جهان تبریک گفت.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه به دلیل رعایت اصول بهداشتی و وجود معضل کرونا امسال راهپیمایی انجام نمی‌شود، هر فرد و هر جمعی آنچه می‌توانند در بزرگداشت انقلاب اسلامی با رعایت همه موارد بهداشتی انجام دهند.

وی ادامه داد: مسلماً رهنمودهای ولی امر مسلمین در سالگرد انقلاب اسلامی راهگشای وظایف می باشد.

بادامچیان ضمن مسئلت علو درجات شهدا و امام شهدا، برای همه کسانی که در ایران و جهان در راه نجات ملت ها از ظلم و استکبار جهاد می کنند، آرزوی پیروزی شکوهمند کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 56

اعلام وضعیت هشدار در شمال هند در پی شکستن یخچال طبیعیِ هیمالیا

منتشر شده

در

توسط

اعلام وضعیت هشدار در شمال هند در پی شکستن یخچال طبیعیِ هیمالیا

در پی شکسته شدن بخشی از یخچال طبیعی هیمالیا، مقامات هندی در برخی مناطق شمالی این کشور وضعیت هشدار اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، مقامات هندی اعلام کردند: در پی شکسته شدن بخشی از یخچال طبیعی هیمالیا و جاری شدن سیلاب شدید از ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه ها درخواست کردند تا خانه های خود را تخلیه کنند.

گفته شده یخچال طبیعی بزرگ در ایالت اوتارخند در شمال هند شکسته شده و باعث بروز بهمن در نزدیکی یک پروژه برق آبی شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک نیوز، صدها نیروی پلیس مرزی برای انجام عملیات نجات به منطقه اعزام شده اند. احتمال تلفات انسانی در این حادثه وجود دارد

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 56

برگزاری بزرگداشت آیت‌الله سیدرضا فاضلیان در همدان

منتشر شده

در

توسط

برگزاری بزرگداشت آیت‌الله سیدرضا فاضلیان در همدان

ایسنا/همدان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: مراسم بزرگداشت فاضل عارف حضرت آیت الله سید رضا فاضلیان در همدان برگزار می‌شود.

احمدرضا احسانی اظهار کرد: وی از یاران راستین امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی بوده و در دوران دفاع مقدس نقش بسزایی در بسیج مردم و ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، وی با بیان اینکه آیت الله فاضلیان سال ۱۳۶۱ با حکم امام خمینی(ره) به‌عنوان امام‌جمعه ملایر منصوب‌ شد، افزود: وی پس از ۳۴ سال عهده داری این مسئولیت، شهریورماه سال ۱۳۹۵ از این سمت کناره گیری کرده و آبان ماه امسال بعد از گذراندن یک دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه مراسم بزرگداشت این عالم ربانی روز چهارشنبه  ۳۰ بهمن ماه برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، امام جمعه محترم موقت تهران و با حضور علما و روحانیون و شخصیت های برجسته کشوری در سالن مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا برگزار می شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 56

تاثیرات نامطلوبی که مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی بر آب و خاک می‌گذارند

منتشر شده

در

توسط

تاثیرات نامطلوبی که مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی بر آب و خاک می‌گذارند

ایسنا/چهارمحال و بختیاری عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد گفت: اگر مصرف کودهای شیمیایی زیاد شود سبب شوری خاک شده که این مسئله خود به تدریج سبب اثرات منفی مانند کاهش عملکرد گیاه، جذب‌نشدن برخی از عناصر مانند پتاسیم و مشکل در جذب آب می‌شود و گیاه با صرف انرژی بیشتر، آب مورد نیاز خود را جذب می‌کند، به‌علاوه کودها می‌توانند به آب‌های زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و بر سلامتی انسان، اثر بدی بگذارد.

رحیم برزگر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه کودها به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، اظهار کرد: از نظر نوع عناصری که در کودها وجود دارد ممکن است کودها، نیتروژن‌دار، فسفردار، آهن‌دار، پتاسیمی، منیزیمی، گوگردی و کلسیمی باشند.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه کودها ممکن است اسیدزا، قلیازا یا خنثی باشند، افزود: برخی از کودها ممکن است خالص باشند و برخی دیگر دارای ناخالصی زیادی هستند.

این مدرس دانشگاه در خصوص استفاده از چه نوع کود برای زمین کشاورزی یا گلخانه توضیح داد: این مسئله بستگی به نوع خاک، نوع محصول و نوع کشت داشته، برخی از کودها را می‌توان برای زمین استفاده کرد اما حق استفاده از آن‌ها در گلخانه وجود ندارد، چرا که در گلخانه میزان برداشت محصول زیاد است و اگر محصول برداشتی، خوراکی باشد در این نوع کشت‌ها باید از کود با خلوص بالا و عناصر سنگین کم و قابل حل در آب استفاده کرد.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد ادامه داد: برای زمین کشاورزی که کشت آن خاکی است، می‌توان از کودهایی با ناخالصی بیشتر استفاده کرد، چرا که در زمین‌های کشاورزی کودها با خاک‌پاش در زمین پخش می‌شوند، این کودها در داخل آب آبیاری حل شده و سپس استفاده می‌شوند و اگر در آب حل نشوند ممکن است باعث گرفتگی قطره‌چکان‌ها شود.

برزگر تاکید کرد: بستگی به اینکه کشت در گلخانه از نوع خاکی یا هیدروپونیکی باشد، نوع کود مصرفی مشخص می‌شود، به‌طوری که در کشت‌های هیدروپونیکی از انواعی از کودهای شیمیایی استفاده می‌شود که دارای خلوص بالا بوده و حلالیت بالایی داشته باشند چون به‌مرور در خاک آزاد شده و جذب گیاه می‌شوند.

این مدرس دانشگاه بیان کرد: اگر کشت در زمین کشاورزی باشد، می‌توان از کودهایی استفاده کرد که حلالیت پایینی دارند، چرا که به مرور زمان، عناصر  در داخل خاک  آزاد شده و جذب گیاه می‌شوند، بسته به نوع خاک منطقه و در مناطقی مانند شهرکرد یا مناطق مرکزی ایران که خاک دارای PH قلیایی بوده و یا آهک زیادی دارد از کودهای اسیدزا مانند نیترات آمونیوم، اوره، سولفات آمونیوم و سوپر فسفات تریپل استفاده می‌شود.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه نمی‌توان در زمین‌های آهک‌دار از کود فسفات معمولی استفاده کرد، یادآور شد: چرا که در داخل این نوع کودها مقداری گچ وجود دارد و می‌تواند سبب افزایشPH  خاک شود، برعکس در زمین‌های شمال کشور که خاک‌ها اسیدی هستند، باید از کودهای قلیایی مانند نیترات کلسیم استفاده کرد.

برزگر درخصوص ضرر کودهای شیمیایی تصریح کرد: هرچقدر ناخالصی کود بالاتر باشد، مضرات آن بیشتر است، عناصری مانند سرب، کادمیوم، نیکل در کود شیمیایی وجود داشته و می‌توانند جذب گیاه شوند و مضر هستند.

این مدرس دانشگاه اضافه کرد: اگر مصرف کودهای شیمیایی زیاد شود سبب شوری خاک شده که این مسئله خود به تدریج سبب اثرات منفی مانند کاهش عملکرد گیاه، جذب‌نشدن برخی از عناصر مانند پتاسیم و مشکل در جذب آب می‌شود و گیاه با صرف انرژی بیشتر، آب مورد نیاز خود را جذب می‌کند، به‌علاوه کودها می‌توانند به آب‌های زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و بر سلامتی انسان، اثر بدی بگذارد.

وی با بیان اینکه کودهای شیمیایی می‌توانند باعث از بین بردن ساختمان خاک شوند، افزود: به‌علاوه خاکدانه‌ها را از بین برده، تهویه خاک را کاهش داده و ظرفیت نگهداری عناصر غذایی را در خاک کم می‌کنند.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه میزان مصرف کود شیمیایی در گلخانه و زمین قواعد خود را دارد، افزود: اینکه چه گیاهی قرار است کشت شود، چه عناصری در طول دوره رشد از داخل خاک گرفته شود تا گیاه بتواند رشد خود را کامل کند، در میزان مصرف کود موثر هستند.

وی اضافه کرد: در مرحله بعد باید دید در داخل خاک چه میزان عناصر غذایی وجود داشته و گیاه چه میزان عناصر غذایی نیاز دارد، آن‌گاه باید تفاوت این دو مقدار را مشخص کرد و اگر به اندازه نیاز کود مصرف شود مشکلی پیش نمی‌آید.

برزگر در پایان درخصوص کودهای گیاهی خاطرنشان کرد: این نوع کودها به‌دلیل بهبود میزان ماده آلی خاک، افزایش ظرفیت نگهداری عناصر غذایی خاک و نیز اسیدی کردن خاک می‌تواند کمک زیادی در رشد گیاه داشته باشند و کودهای گیاهی در مقایسه با کودهای شیمیایی، معایبی مانند عناصر سنگین و شوری خاک را به دنبال ندارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها