با ما همراه باشید

اخبار 20

باید از حقوق مردم به‌دور از سیاسی‌بازی و بان بازی دفاع کنیم

منتشر شده

در

باید از حقوق مردم به‌دور از سیاسی‌بازی و بان بازی دفاع کنیم

ایسنا/لرستان منتخب مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: باید از حقوق مردم به‌دور از سیاسی‌بازی و باندبازی دفاع و برای توسعه استان و شهرستان‌ها قدمی برداریم.

دکتر یحیی ابراهیمی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رسالت رسانه برای بازگو کردن واقعیات و نشان دادن ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و ضعف‌هاست.

وی بیان کرد: رسانه و خبرنگاران جایگاه مهمی دارند که عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی استان را پایش می‌کنند و ما نیز به عنوان منتخب مردم از این ظرفیت برای رسیدن به اهداف خود بهره خواهیم برد.

منتخب مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: دغدغه من مردم هستند و آمده‌ام برای توسعه لرستان و به سرانجام رساندن پروژه‌های استان تلاش کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه متاسفانه لرستان پس از استان البرز بیشترین مهاجرت را به تهران دارد، افزود: با تلاش خانواده‌ها یکی سری افراد باسواد و توانمند در استان تربیت می‌شوند اما چون زیرساخت‌های لازم را برای آنان فراهم نکردیم مهاجرت می‌کنند.

وی عامل اصلی عقب‌ماندگی لرستان را نبود برنامه‌ریزی و پررنگ تر شدن مسائل سیاسی در استان عنوان کرد و با بیان اینکه متاسفانه روی داشته‌های خودمان تکیه نکردیم، اظهار کرد: اگر روی موضوع کشاورزی و حبوبات شهرستان سلسله و آبزی پروری شهرستان دلفان کار می‌شد الان وضعیت استان پر رونق‌تر بود.

منتخب مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: حتی در مورد صنعت توریسم در شهرستان سلسله هیچ کاری انجام نشده و این درحالیست که بیشتر شعار می‌دهیم اما در عمل کم رنگ هستیم.

ابراهیمی با اشاره به اینکه متاسفانه نتوانسته‌ایم صنعت کشاورزی استان را از سنتی به صنعتی سوق دهیم، خاطرنشان کرد: کمر همت بستم که در خدمت مردم باشم و به‌صورت عملیاتی انرژی خود را برای حل مشکلات آنان صرف کنم و نگارش و نگاه سیاسی ندارم.

منتخب مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: متاسفانه در شهرستان نورآباد پس از ۴۰ سال هنوز مطالبه مردم آب آشامیدنی و خانه بهداشت است.

وی در مورد وضعیت آب لرستان افزود: ۱۳ میلیارد مترمکعب خروجی آب استان است اما از این سهم خودمان تخصیص آب نداشتیم و همه سدهای لرستان و شهرستان‌های سلسله و دلفان تعطیل هستند.

ابراهیمی بیان کرد: به عنوان نمونه سد تاج امیر با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی تعطیل است و برای این پروژه ۵ میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده که با این اعتبارات قطره چکانی نمی‌توانیم به نتیجه برسیم.

منتخب مردم سلسله و دلفان در مجلس افزود: باید با حمایت، هماهنگی و همدلی مجمع نمایندگان از حق و حقوق مردم دفاع کنیم و با آمار و ارقام به مسئولین استان نشان دهیم که وضعیت لرستان آنگونه نیست که نشان می‌دهید و اسفبار و قرمز است.

وی گفت: باید از حقوق مردم به‌دور از سیاسی بازی و باند بازی دفاع و برای توسعه استان و شهرستان‌ها قدمی برداریم.

ابراهیمی با بیان اینکه قدرت چانه‌زنی برخی مدیران استان ضعیف است، گفت: متاسفانه میزان سهم لرستان از اقتصاد دولتی ۰.۸ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 20

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

منتشر شده

در

توسط

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت، رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است، جزئیات نقش گمرک در مقابله با کرونا و تحقق جهش تولید در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست “هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا” و برنامه‌های گمرک در سال جهش تولید اظهار کرد: گمرک در جایگاه مرزبان اقتصادی کشور، در صادرات غیرنفتی به عنوان موتور رشد اقتصادی و همچنین در تسهیل واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه که حدود ۸۵ درصد واردات کشور را شامل شده و سهم مهمی در فرآیند تولید کشور دارد، نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد در این نشست که معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حداقل کردن کنترل‌های مزاحم و بکارگیری کنترل‌های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می‌شود، گفت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست، نقش برجسته‌ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

منتشر شده

در

توسط

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

رییس قوه قضاییه با مراجع عظام قم و اصفهان در تماس های تلفنی سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه؛ آیت‌الله رییسی صبح امروز در تماس‌های تلفنی جداگانه با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و مظاهری سال جدید و اعیاد شعبانیه بویژه فرا رسیدن سالروز ولادت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) را به ایشان تبریک گفت.

رییس قوه قضاییه در تماس‌های مورد اشاره گزارشی کوتاه از اهم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی در سال ۱۳۹۸ و اقدامات این قوه از مقطع شیوع بیماری منحوس کرونا را به استحضار مراجع عظام رساند.

بنابر این گزارش، در این تماس‌ها، مراجع بزرگوار تقلید ضمن تبریک متقابل، از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال گذشته و در ارتباط با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نموده و آن را مایه امید و دلگرمی مردم دانستند.

همچنین، حضرات آیات برای موفقیت بیش از پیش رییس قوه قضاییه و سایر مسئولان نظام قضایی کشور دعا کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

منتشر شده

در

توسط

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۹۴ آبخوان و آبخیز در ۲۱ شهرستان فارس شده است.

منصور منتصری با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است، میانگین بارشهای سال آبی جاری را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: این بارش‌ها موجب آبگیری کامل پروژه‌های آبخیز و آبخوانداری ۲۱ شهرستان استان فارس شده است.

منتصری ادامه داد: با توجه به میزان ورودی و نفوذ آب انجام شده توسط این بندها و سازه های آبخیزداری، تخمین زده می شود که چیزی نزدیک به ۴۲ میلیون  مترمکعب آب حاصل از سیلاب ها ذخیره شود که این میزان آبگیری نقش بسزایی در بهبود و تغذیه سفره های آب زیر زمینی استان ایفا خواهد کرد.

این مقام مسئول بشترین حجم آبگیری را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مهر، فسا، جهرم و لارستان دانست و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدها و نظارت های انجام شده در زمان بارش‌ها، هیچ گونه خسارتی به این طرحها وارد نشده است.

منتصری کنترل سیل و کاهش خسارات سیلاب، تغذیه آبخوان‌ها و قنوات ، افزایش سطح سفره های آب زیر زمینی ، کاهش حجم رسوب ، جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب اراضی کشاورزی را از مزایای این پروژه ها عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها در راستای اهداف عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شده که علاوه بر اهداف فوق الذکر موجب بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ساکنان حوزه های آبخیز نیز خواهد شد.

طرح مدیریت کوچ و کنترل تردد عشایر در فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس همچنین گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع استان با استقرار کمپ کنترل کوچ بهاره تحت رصد کامل است.

منتصری با اشاره به تشکیل جلسه ستاد کوچ استان فارس که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این جلسه مقرر شد دامداران و عشایر کوچ رو استان با رعایت تقویم کوچ بهاره، برنامه زمانبندی حرکت کوچ را تنظیم و به هشدارهای لازم توجه کنند.

وی افزود: دامداران و بهره ‌برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری نمایند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

منتصری با بیان اینکه کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی خواهد شد، افزود: در حال حاضر اکیپ های کنترل کوچ در ۲۰ نقطه و ایستگاه‌های ثابت و سیار در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در ۱۵ شهرستان استان مستقر هستند و از کوچ غیر مجاز دامداران و عشایر در ایل راه ها جلوگیری خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این راستا تعدادی از دامداران متخلف نیز که اقدام به کوچ زودهنگام کرده و از مراتع قشلاقی به مقصد مراتع ییلاقی استان در حرکت بودند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی و ضمن توقیف خودروهای حامل دام آنان و پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی درکمپ های کنترل کوچ مستقر هستند، گفت: این اقدامات برای کنترل محورهای مواصلاتی و خروجی شهرستان ها و نیز به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام و خارج از فصل دامداران و انتقال دام به مناطق ییلاقی انجام و طی آن از تردد کامیون های حمل دام غیر مجاز ممانعت و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرارخواهند گرفت.

منتصری با تاکید بر توجه دامداران و عشایرکوچ رو به هشدارهای لازم از سوی مسئولان ادارات منابع طبیعی در زمینه رعایت تقویم کوچ بهاره ، از آنان خواست تا در زمان مشخص شده کوچ خودرا آغاز نمایند تا با مشکلات قانونی مواجه نشوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها