با ما همراه باشید

اخبار 52

برای تولید ثروت در جودوی خوزستان برنامه داریم / گسترش جامعه زنان جودو مدنظر است

منتشر شده

در

برای تولید ثروت در جودوی خوزستان برنامه داریم / گسترش جامعه زنان جودو مدنظر است

ایسنا/خوزستان رییس هیات جودو خوزستان با اشاره به برنامه های این هیات جهت تولید ثروت برای افزایش سطح جامعه آماری، گفت: علاوه بر این مهم، بسط و گسترش جامعه زنان جودو نیز مدنظر است.

حبیب‌الله فضل‌الله‌پور در نشست خبری هیات جودو خوزستان که امروز (۲۳ بهمن ماه) در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: تلاش شده است که برنامه های هیات در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت عملی شوند تا نسبت به رشد و توسعه جودو خوزستان هم از نظر تعداد ورزشکاران و هم از نظر فنی، حداکثر اهتمام به عمل آید. ضمن این که شورای راهبردی هیات جودو استان نیز در راستای پایش برنامه های کمیته های مختلف هیات، اقداماتی را در دست برنامه ریزی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این که در حال حاضر آمار جمعیتی جودو خوزستان ۲ هزار و ۴۰۰ نفر است و تعداد شهرستان های فعال استان از ۱۰ شهرستان به ۱۷ شهرستان رسیده است، عنوان کرد: فارغ از شرایط کرونایی، دچار یکسری از محدودیت های مربوط به ظرفیت ها هستیم، ضمن این که یکسری از ظرفیت ها به لحاظ مالی کشور نیز شامل جودو شده است و در منابع مادی با مشکلاتی مواجه ایم. البته در هیات جودو خوزستان، کمیته اقتصادی را برنامه ریزی کرده ایم که قرار است این کمیته راه های برون رفت از مشکلات مالی در جهت تولید ثروت را برای هیات مورد برنامه ریزی قرار دهد. همچنین تلاش کرده ایم وابستگی هیات را به درآمدها و حصول منابع مالی از اداره کل ورزش و جوانان، کمی کاهش دهیم چرا که خود اداره کل ورزش خوزستان نیز دچار مشکلات ظرفیتی و محدودیت منابع مالی است و متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم از این طریق منابع مالی لازم را کنار خودمان داشته باشیم. در هر صورت باتوجه به ظرفیت های جامعه جودو در نظر داریم، ظرفیت های اقتصادی را جهت تولید ثروت به کار بگیریم.

رییس هیات جودو خوزستان گفت: یکی از برنامه های ما استفاده از ظرفیت های دفاع شخصی و همگانی کردن بخش دفاع شخصی در سطح جامعه، ارتقای دانش جودو و ارتقای سطح جامعه آماری این رشته است. همچنین بسط و گسترش جامعه زنان جودو مدنظر است و قرار شد از ابتدای سال ۱۴۰۰ در خصوص این مهم با رویکرد جدید به صورت جدی اقدام کنیم. همچنین گسترش رشته جودو در قالب بحث آموزشگاهی مدنظر است و تلاش می کنیم جودو را به مدارس و آموزشگاه ها ببریم و فراگیری مربوط به هنر جودو را در سطح مدارس با رویکرد ارتقای جامعه آماری داشته باشیم.

وی بیان کرد: محدودیت های منابع مالی و شرایط کرونایی، دست ما را در جودو بسیار بسته و ما را با مشکلات متعددی مواجه کرده است، البته باتوجه به رویکرد کمیته اقتصادی هیات، فکر می کنم در سال ۱۴۰۰ در جهت تولید ثروت با هدف بسط، گسترش و رشد جامعه جودو در خوزستان، اقدام کنیم. ضمن این که جامعه جودو خوزستان در رنکینگ جهانی، آسیایی و کشوری نمره قابل قبولی دارد و ملی پوشان و قهرمانان بسیاری داریم و مربیان تیم ملی جودو نیز از جامعه جودو خوزستان هستند و افتخار می کنیم که تعداد قابل توجهی از ورزشکاران ما در تیم ملی حضور دارند.

فضل الله پور گفت: در بحث فضای فیزیکی و سالن جودو در استان با مشکل مواجه ایم و فضای فیزیکی در اختیار، متناسب با درخواست های جامعه جودو نیست. ورزش جودو، رشته گران قیمتی است و ایجاد زیرساخت های این رشته هزینه بر است و یک نفر باید برای ورود به جودو هزینه های زیادی را متحمل شود و بر این اساس از مجموعه صاحب منصبان جامعه ورزش انتظار داریم که نسبت به جودو اهتمام ویژه ای داشته باشند تا با کمک آن ها زیرساخت لازم را آماده کنیم و جامعه آماری را گسترش دهیم. در نظر داریم با مجموعه هایی چون سپاه و نیروی انتظامی در قالب پروتکل های مشترک، یک رابطه مشترک داشته باشیم و این برنامه ریزی از سال ۱۴۰۰ انجام می شود.

وی در واکنش به این سوال که آیا تعداد جامعه آماری کاهش پیدا کرده است؟ گفت: خیر کم نشده اما این تعداد فریز شده است زیرا ظرفیت های مادی و زیرساختی به ما اجازه گسترش جامعه آماری را نمی دهد. ضمن این که جودو ایران با رای ناجوانمردانه فدراسیون جهانی مواجه شد که منصفانه نبود و همین رای خیلی از محدودیت ها را به جودوی استان ها تسری داده است و پیرامون همین رای نیز آماده سازی تیم های ملی با مشکل مواجه شده اند. البته به نظر می رسد در ماه آتی این محدودیت ها برداشته خواهد شد. همچنین یکی از برنامه های ما جهت ارتقای سطح جامعه آماری مان، تسهیل شرایط مربوط به ارتقای مدارج علمی است.

رییس هیات جودو خوزستان بیان کرد: امیدوارم در سال ۱۴۰۰ گره از مشکلات کرونایی، شرایط تحریم جهانی و تحریم ورزش جودو ایران باز شود تا بتوانیم ظرفیت های لازم را کسب کنیم اما بازهم تاکید می کنم هیات جودو خوزستان جهت تولید ثروت برای افزایش سطح جامعه آماری خود برنامه دارد که ابتدای سال آینده عملیاتی خواهند شد. در این زمینه هم ایجاد تیم اقتصادی مدنظر است و می خواهیم از طریق طراحی و تنظیم پروتکل های مشترک با مجموعه های اقتصادی به این هدف دست پیدا کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: همچنین طبق نامه رسمی فدراسیون جودو، تمام فعالیت های دفاع شخصی که در سطح هیات های ورزش رزمی انجام می شود، در سیطره جودو کشور قرار گرفته و این یک دستور وزارتی است و هرگونه فعالیتی در این بخش توسط هیات ورزش های رزمی، محل قانونی نخواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها