با ما همراه باشید

اخبار 51

برای ” سلیمان جهان”؛ فاتح قله های عزت و مردانگی

منتشر شده

در

برای " سلیمان جهان"؛ فاتح قله های عزت و مردانگی

ایسنا/همدان وطن تنها میراثی است که هرگز نمی‌توان آن را خرج کرد، هدیه داد و یا فروخت، تو در آن زاده می شوی، رشد می‌کنی، شخصیت و هویت می‌یابی و زیست را تجربه می‌کنی… مهم است که به وجود کشورمان افتخار کنیم؛ اما مهمتر از آن این است که کاری کنیم کشورمان به وجودمان افتخار کند!…

به گزارش ایسنا؛ در طول تاریخ پر فراز و نشیب، ایران؛ این مرز پرگهر و وسعت عظیم و باشکوه که همواره در تمامی دوران‌ها چشم طمع بسیاری به دنبال تصاحب آن بوده است؛ با تلاش نوابغ و نخبگان و فرهیختگانش ادامه حیات یافت و با خون شهدا، استقلال و آزادگی خود را حفظ کرد و زنده ماند.

اگر تاریخ ۶۰ سال گذشته را تورق کنیم به مورد عجیبی برخورد می کنیم؛ “شهید سپهبد ولی الله قرنی ” که با حکم امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب، یعنی روز ۲۳ بهمن، با اعاده به ارتش با درجه سرلشکری به عنوان رئیس ستاد ارتش انقلاب منصوب شد، در سال ۱۳۵۸ توسط گروهک تروریستی فرقان ترور شد و این گروهک مسئولیت این جنایت بزرگ را به گردن گرفته است.

۲۰ سال بعد شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در سال ۱۳۷۸ به درجه رفیع شهادت نائل شد، ۲۰ سال گذشت و سیزدهم دی ماه سال ۱۳۹۸ بود که خبر شهادت ” حاج قاسم سلیمانی” مردم کشورمان و مسلمانان جهان را در بُهت و حیرت فرو برد و مردم در ایران و عراق برای مراسم تشییع پیکر ایشان و همرزمان شهیدشان سنگ تمام گذاشتند.

در تاریخ شوم ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با دستور ترامپ؛ شقی‌ترین افراد زمانه، غریبانه و ناحوانمردانه در کشور میهمان شهید شد و با درجه رفیع انسانیت، قله‌های نور و ایمان را طی کرد و به منزلگاهی ابدی پیوست.

گویی قرار است هر دو دهه داغی بزرگ بر دل ایران بنشیند تا مردمانش یادشان بماند که چه انسان‌های ارزشمندی رفتند تا پرچم این کشور همچنان برافراشته باقی بماند.

همواره سطح دغدغه‌های آدم ها می تواند سازنده ویژگی‌های شخصیتی ایشان باشد، دغدغه جهانی حاج قاسم از آن شخصی ویژه ساخته بود که در تاریخ جهان ماندگار شد، او تلاش کرد تا کسی رنج اسارت نبرد و فشار دشمنان ما را دچار تخلیه نکند.

قاسم سلیمانی، یک فرمانده ساده نبود، او یک مکتب جاری، ساری و مقتدر بود که مرزهای جغرافیای را درنوردید؛ ولایت پذیری اعتقادی، خدمت ‌رسانی به مردم، عملگرایی، جامعه نگری در مواجهه امور، نفی بروکراسی در مدیریت، شناخت دشمن در همه حال، توجه و تکریم خانواده شهدا، تفکر راهبردی در پیشبرد امور، انسجام بخشی و وحدت آفرینی، همگی از مولفه های مکتب شهید سلیمانی است که این فرد را ماندگار کرد.

وصل گروه های مقاومت در جهان اسلام نخستین ماموریت شهید سلیمانی بود، این شخصیت برای کل جهان اسلام دل می سوزاند زیرا تربیت شده مکتب اسلام و فضای هشت سال دفاع مقدس بود.

شهید سلیمانی فقط درگیر یک بخش نبود بلکه کشورهای جهان اسلام را به هم وصل کرد، شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی؛ مجاهد فی الله، سردار دل ها، مرد، میدان، عزیز ملت، سردارِ اقتدار، امنیت و آرامش بود.

در هیچ کجای دنیا مراسم تشییعی باشکوه و بزرگ تر از تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی  ثبب و ضبط نشده، ترور و  شهادت ایشان مسیر ملت را تغییر داد و تلنگری به موقع برای بصیرت افزایی ملت ایران بود.

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سایه ها و مغز متفکر نظامی ایران، مالک اشتر زمانه، ستاره پرفروغ یک ملت بود و امروز همه اذعان دارند که شهید سلیمانی بسیار خطرناک تر از سردار سلیمانی برای دشمنان نظام انقلاب و کل جهان اسلام است.

به قول شاعر معروف، ” سید حمید رضا برقعی”:

خط خون، نقطه ی پایان سلیمانی نیست

بهراسید که این اولِ بسم اللّه است…

رهبر معظم انقلاب اسلامی ” صدق” و ” اخلاص” را خلاصه و نماد و نمایه مکتب سلیمانی دانستند و با اشاره به الگو شدن حاج قاسم در میان جوانان منطقه در وصف ایشان، فرمودند:” سلیمانی عزیز، ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام بوده و هست.”

حاج قاسم سلیمانی بیش از چهار دهه به دور از هیاهوهای زمانه و در سایه حرکت کرد و با اخلاصِ محض، تبلور صلح در منطقه و جهان شد، این شخصیت کاریزماتیک، فردی غیرقابل تصور بود و در میان شیعیان، سنی‌ها و همه اقوام مختلف تاثیر و نفوذ داشت، ایشان حتی با شهادتش یک انسجام و وحدت ملی بین مردم به وجود آورد.

شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی توانست ثابت کند که این انقلاب برای مبارزه در راه راستی و درستی، عشق و مهربانی و انسانیت قائل به فرد نیست. او فرماندهی جهادی و میدانی بود، شهید سلیمانی از میان ما نرفته بلکه زنده و جاوید است و امروز هزاران قاسم سلیمانی به وجود آمده از ” طریق علوی” هر روز تکثیر می شوند و اجازه نخواهند داد پرچم مقاومت یک دقیقه بر زمین بماند و قطعاً روزهای سختی را برای دشمنان رقم می زنند.

اکنون در سوگ همیشه تازه و داغِ جگر سوز دومین سالگرد شهادتش نه یک ملت، بلکه جهانی دردمند است، او تا ابد برای همه مظلومان عالم “سلیمان جهان” و فاتح بی بدیل قله‌های عزت و مردانگی است، هنوز هم اهالی کرمان، خانواده شهدا و همه مردم ایران با هر گرایش سیاسی و طرز تفکری از بزرگی و منش والای این مرد سخن می‌گویند و در فراقش می‌گریند.

روزی اگه خواستید به فرزندانتان درس آزادگی بدهید، زندگی‌نامه “سپهبد حاج قاسم سلیمانی” را مقابلش بگذارید تا با افتخار بخواند و درس‌های مگویی را بیاموزد؛ درس‌های که در هیچ کتاب درسی یافت نمی‌شود و هیچ استادی یارای آموختن آن نیست…

یاد این شعر از ” حسن لطفی” می افتم که:

” اگرچه نوبت خون گریه‌های طولانیست

اگرچه کشور من در هوای بارانیست

قسم به خون تو ای  سربدار قدسیِ ما

که این دیار پُر از قاسم سلیمانیست…”

جایت تا ابد خالی است سردارِ عزیز من…

انتهای پیام

یادداشت از: مهناز روزبهانی، خبرنگار ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 51

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

منتشر شده

در

توسط

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

ایسنا/کرمان دوشنبه۱۳ دیماه ساعت ۱:۲۰ بامداد گلزار شهدای کرمان در لحظه شهادت سردار دلها و زیر باران میزبان زائران حاج قاسم شده است.

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مراسم به وقت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 51

روایت میرسلیم از اصلاحات مورد نیاز در بودجه سال آینده

منتشر شده

در

توسط

روایت میرسلیم از اصلاحات مورد نیاز در بودجه سال آینده

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اصلاح وضع بودجه در شرایط کنونی را نیازمند درایت و جرأت دانست و گفت که در این مسیر تفاهم ارکان نظام و همراهی مردم بر مبنای صداقت دولت ضروری است.

دولت خود را برای حذف یارانه دهک‌های پردرآمد آماده کند

سیدمصطفی میرسلیم در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به انتظارات از مجلس و دولت و چگونگی دستیابی به بودجه مطلوب گفت: اصلاح وضع بودجه بویژه در شرایط کنونی، نیازمند درایت و جرأت است و با محافظه کاری و اتلاف فرصت سازگار نیست. برخی از رویه های جاری ادامه اقدامات دولت‌های گذشته است؛ مانند پرداخت یارانه نقدی ماهانه بدون حذف دهک‌هایی که از آن مستغنی‌اند و با توجه به ضرورت کمک بیشتر به دهک‌های آسیب پذیر. امید است در قانون بودجه این قبیل موارد اصلاح شود و دولت نیز برای اجرای دقیق و سریع آن خود را آماده کند.

وی با تاکید بر اینکه در اصلاح بودجه، تفاهم ارکان نظام و همراهی مردم بر مبنای صداقت دولت ضروری است، ادامه داد: دولت و مجلس باید برای رفع مشکلات بوجود آمده که عمده آن ناشی از سوء مدیریت در دولت قبلی است، همکاری صمیمانه و جدی داشته باشند و بویژه اقتضای موفقیت و آثار و تبعات کوتاه مدت تصمیمات الزامی بودجه را با مردم در میان بگذارند تا این همکاری سه جانبه هرچه زودتر ثمربخش شود و به ندای استغاثه مردم پاسخ داده شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه امکان کارشکنی در این مسیر یا ایجاد مزاحمت برای جلوگیری از موفقیت دولت وجود دارد، یادآور شد:‌ ما همگی باید هوشیار باشیم. دفع اقدامات زیانبار دشمنان و سوءاستفاده کنندگان از ناهنجاری‌های اقتصادی و اجتماعی موجود لازم است. عده ای ممکن است بخواهند از فشارهایی که مردم تحمل می کنند برای ایجاد بی‌ثباتی اجتماعی و به تأخیر انداختن اقدامات اصلاحی که بی شباهت به نوعی جراحی اقتصادی نیست، به نفع خود و بر ضد مصالح کشور و عامه مردم، بهره برداری کنند.

میرسلیم درباره محور اصلی اصلاحات کلی در لایحه بودجه نیز گفت:‌ توجه داشته باشیم که در چند سال گذشته متأسفانه درآمد ناخالص ملی ما به جای رشد، ثابت مانده حتی در مواردی کاهش یافته است و این امر موجب سقوط ارزش پول ملی در مقابل پول سایر کشورهایی که از رشد اقتصادی برخوردارند می شود و شده است؛ به علاوه وقتی این سقوط ارزش پول ملی با افزایش نقدینگی توأم می شود به تورم لجام گسیخته می انجامد و صدمه اینها به مردم خصوصا دهک‌های آسیب پذیر وارد می‌شود. به عنوان یک اصل باید بپذیریم که هیچ تحول اصلاحی رخ نخواهد داد مگر بر مبنای تلاش برای ارائه خدمت و کوشش برای تولید کالاهای مورد نیاز جامعه؛ یعنی اصالت با تولید است و تقلیل یا حذف روش‌های منتهی به رکود و تضعیف فرآیندهای انقباضی؛ این نکته حتماً باید در بررسی لایحه مورد توجه جدی قرارگیرد.

تشویق تولیدکنندگان داخلی به جای تن دادن به واردات در اولویت باشد

این عضو کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه اقداماتی نظیر رفع موانع اشتغال مولد برای رونق فعالیت‌های تولیدی باید در اولویت قرار گیرد، گفت: تشویق تولیدکنندگان داخلی و کمک به آنها برای ارتقای کیفیت به جای تن دادن به واردات در مواردی که زمینه تولید داخلی فراهم است و همچنین مبارزه بی‌امان و قاطع با قاچاق و اصلاح وضع گمرک را نباید از مدّ نظر دورداشت؛ اضافه می کنم تأدیه مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی را از دولت که متأسفانه در بسیاری از موارد آنها را به ورطه ورشکستگی انداخته یا نزدیک کرده است با توجه به آلودگی بسیاری از آنها به تسهیلاتی که برای تولید از بانک‌ها گرفته‌اند.

بخش عمده‌ بودجه برای پرداخت حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان صرف می‌شود

میرسلیم با تاکید بر اینکه دولت باید از اقداماتی که انگیزه تلاش و کوشش مولد را در بین مردم تضعیف می کند یا از بین می برد، خودداری کند گفت: کوچک سازی دولت و رها کردن تصدی گری مگر در موارد اضطراری، و سپردن کارها به مردم باید عملیاتی شود و نشانه های آن در لایحه بودجه مشهود باشد. بخش عمده‌ای از بودجه دولت برای پرداخت حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان صرف می شود و عملاً کمتر از ٢٠٪‏ برای فعالیتهای زیربنایی و عمرانی باقی می ماند! انگار دولت انتخاب شده که بودجه ای بیاورد برای اداره خودش و نه توسعه کشور!

باید امکانات تقویت خودکفایی را در تولید داخلی فراهم کنیم

وی با بیان اینکه قبل از تحریم‌ها اقتصاد ایران همکاری تقریباً تنگاتنگی با تجارت جهانی داشت تا فعالیت‌های تولیدی توجیه اقتصادی پیدا کند، افزود: بعد از تحریم، آن همکاری‌ها محدود شده است و ما باید امکانات تقویت خودکفایی را در تولید داخلی فراهم کنیم و با توجه به محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها باید با انحرافاتی که در حاشیه مسیر اصلی تلاش برای تولید قرار می‌گیرد مقابله کنیم و راه آن، مهار واردات است و محدود کردن آن به مواد اولیه و قطعاتی که امکان تأمین و ساخت آن عجالتاً در داخل وجود ندارد.

میرسلیم درباره کیفیت تولیدات داخلی نیز گفت: مسلماً تمام سعی تولیدکنندگان باید بر این باشد که رضایت مردم را جلب کنند و بعلاوه سایر مقررات و استانده ها را مراعات کنند؛ پس در بودجه باید تشویق تولیدِ باکیفیت و رقابت پذیر و بادوام و نیز مراعات استانداردها و مقررات فراموش نشود؛ یکی از راه‌های شایسته تقویت صادرات است. به علاوه، تسهیل و تقویت فعالیت‌های تولیدی در زمینه تأمین مواد اولیه و ساخت محصولات واسطه‌ای برای کاهش آسیب پذیری فعالیت‌های تولیدی در کشور اهمیت دارد و باید مورد حمایت قرارگیرد.

قرار نبود درآمدهای دولت در انتهای برنامه ششم وابسته به نفت باشد

این نماینده مجلس در تحلیل خود از وضع درآمدها در لایحه بودجه نیز گفت: بخشی از درآمد دولت در لایحه بودجه وابسته به فروش نفت است، به مقدار ١،٢میلیون بشکه در روز و با احتساب قیمت ٦٠ دلار برای هر بشکه. این دو رقم قطعی نیست یعنی ممکن است فروش به مقدار کمتر یا بیشتر و قیمت نیز ارزان‌تر یا گران‌تر باشد در حالی که برای هزینه کردن باید به منبع مطمئن درآمدی اتکا کرد و الا تقریبا تکلیف بودجه وابسته می‌شود به تحقق درآمد و در نتیجه تخصیص در اختیار مدیرانی قرارمی گیرد که در سازمان برنامه و بودجه‌اند و در نهایت به تشخیص خود و با امضای طلایی عمل می‌کنند و این با رویه درست اجرای قانون بودجه سازگار نیست؛ اساسا قرار نبوده است درآمدهای دولت در انتهای برنامه ششم وابسته به نفت باشد؛ اگر وام از صندوق توسعه را هم در نظر بگیریم وابستگی بودجه پیشنهادی در لایحه از نظر درآمدی به عواید حاصل از فروش نفت خام و گاز طبیعی نزدیک ٤٠٪‏ می‌شود و این مطلوب نیست پس باید به فکر برطرف کردن موانع استحصال دیگر درآمدهای دولت بود: نشت مالیاتی، حقوق گمرکی و حقوق مالکانه دولت…؛ و سپس با رونق گرفتن تولید، افزایش مالیات و یا وضع پایه جدید مالیاتی را در نظر گرفت.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 51

مربی پیشین تیم ملی تفنگ: مربیان تمایل دارند در دیگر کشورها کار کنند

منتشر شده

در

توسط

مربی پیشین تیم ملی تفنگ: مربیان تمایل دارند در دیگر کشورها کار کنند

مربی پیشین تیم ملی تفنگ گفت: شرایط کاری در ایران مثل سایر کشورها نیست؛ شاید به همین دلیل است که مربیان مایل هستند در کشورهای دیگر کار کنند.

محمد زائر رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد عقد قرارداد با تیم ملی بنگلادش اظهار کرد: از روز شنبه به بنگلادش آمده‌ام. طبق صحبتی که با دبیر فدراسیون این کشور داشتم قراردادم احتمالا دو ساله باشد. البته خودم مد نظر دارم که قرارداد تا بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ باشد و بعد از آن مجددا تمدید کنیم. ولی پیشنهاد مسوولان بنگلادش‌ این است که تا المپیک قرارداد بسته شود. باید ببینیم طی چند روز آینده که قرارداد کامل می‌شود چه خواهد شد.

او در ادامه درباره شرایط ورزشکاران بنگلادش گفت: تیم ملی بنگلادش دو سال و نیم قبل یک مربی خوب در اختیار داشت اما آن مربی از این تیم جدا شده است. در این مدت که ورزشکاران‌شان مربی نداشتند افت خیلی زیادی داشتند. نتایج آخرین مسابقه آن‌ها را دیدم که با افت شدیدی همراه بود و امیدواریم با استفاده از جوانان مستعد به نتایج خوبی برسیم.

وی درباره جدا شدنش از تیم ملی تفنگ ایران گفت: من از سال ۸۹ تا ۹۸ مربی تیم ملی بودم. در زمان مربیگری آقای لازلو و کوران نیز در تیم ملی بودم. دو سال قبل به خاطر کارهای شخصی بهتر دانستم که بیش‌تر به آن کارها رسیدگی کنم. این موضوع را به مسوولان وقت گفتم اما متاسفانه فکر کردند موارد دیگری است و با من خیلی خوب رفتار نکردند.

مربی پیشین تیم ملی تفنگ ایران در ادامه درباره ساخت ساچمه با کیفیت در ایران گفت: شرکت ما توانست برای اولین‌بار ساچمه با کیفیت تولید کند که تا چند مدت دیگر ورزشکاران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. برای ساخت این ساچمه‌ها زحمت زیادی کشیدیم و امیدوارم که بتوان از آن بهره برد.

زائر رضایی در ادامه گفت: ایران پتانسیل این را دارد که مربیان خوبی داشته باشد و بتواند تیم خیلی قوی داشته باشد اما شرایط کاری در ایران مثل کشورهای دیگر نیست. شاید مربیان به همین سبب است که مایل هستند در کشورهای دیگر کار کنند. هم از نظر مالی و هم از نظر قدردانی متاسفانه برخی از رییسان فدراسیون کم کاری می‌کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها