با ما همراه باشید

اخبار 41

برای چه اموری می‌توان از بانک توسعه و تجارت اکو وام گرفت؟

منتشر شده

در

برای چه اموری می‌توان از بانک توسعه و تجارت اکو وام گرفت؟ 

بانک توسعه و تجارت اکو به بانک‌های ایرانی وام می‌دهد که این تسهیلات شامل کوتاه مدت، بلند مدت و برای تامین مالی پروژه‌هاست و فعالیت‌هایی که می‌توانند از این تسهیلات بهره مند شوند بیشتر شامل واردات و صادرات کالاهای تجاری، صنعتی، کشاورزی و … می‌شود.

به گزارش ایسنا، بانک توسعه و تجارت اکو برای افزایش مبادلات تجاری بین کشورهای عضو اکو پس از امضای قرارداد، تسهیلاتی را از محل منابع خود در اختیار بانک‌های ایرانی قرار می‌دهد تا نسبت به تأمین مالی فعالیت‌های موردنظر بانک مذکور اقدام کنند.

فعالیت‌های مشمول دریافت تسهیلات بانک توسعه تجارت اکو شامل واردات از کشورهای عضو اکو و صادرات واحدهای صنعتی و تجاری به کشورهای عضو اکو و سایر کشورها، تولیدات، تجارت و ارائه خدمات از سوی شرکت‌های تولیدی صنعتی، تجاری، کشاورزی و خدماتی کشورهای عضو اکو می‌شود.

همچنین، تسهیلات بانک توسعه و تجارت اکو دارای سه نوع کوتاه مدت، بلند مدت و تسهیلات برای تامین مالی پروژه هستند که اعطای تسهیلات کوتاه مدت برای واردات کالاهای مصرفی از کشورهای عضو اکو و صادرات به همه کشورها با دوره بازپرداخت حداکثر یکسال از تاریخ دریافت تحصیلات به تشخیص بانک عامل است.

از سوی دیگر اعطای تسهیلات بلند مدت برای تامین مالی طرح‌های شرکت‌های کوچک و متوسط با رعایت شرایطی چون دوره بازپرداخت، هزینه‌های تعهد و هزینه مدیریت خواهد بود.

دوره بازپرداخت این تسهیلات به تشخیص بانک عامل حداکثر طی هفت قسمت مساوی شش ماه که سر رسید اولین قسط شش ماه از تاریخ دریافت تسهیلات خواهد بود، است.

همچنین، هزینه تعهد شامل ۳۵ درصد روی مانده استفاده نشده تحصیلات تسهیلات تاریخ شروع ۹۰ روزه پس از امضای قرارداد و قابل دریافت در دوره های شش ماهه است.

علاوه بر این هزینه مدیریت نیز شامل ۲/. درصد ثابت روی مبلغ تسهیلات تسهیلات است.

یک نوع دیگر از تسهیلات بانک توسعه و تجارت اکو تسهیلات برای تامین مالی پروژه‌هاست که اعطای این تسهیلات به صورت موردی جهت تامین مالی پروژه‌های خاص ارائه می‌شود و شرایط تامین مالی شامل نرخ بهره، کارمزدها، دوره بازپرداخت با توجه به مشخصات هر طرح تعیین شده و قرارداد تامین مالی میان بانک اکو و مجری طرح امضا می‌شود.

طبق این گزارش، بانک عامل نیز از طریق گشایش اعتبار اسنادی و یا از طریق سایر روش‌های پرداخت اعلام شده، اقدامات مقتضی را به منظور واردات کالا و خدمات جهت اجرای پروژه‌ها به عمل می‌آورد.

لازم به ذکر است که صدور ضمانتنامه در ارتباط با تسهیلات مورد بحث جهت وزارتخانه‌ها،  شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی توسط وزارت امور اقتصاد و دارایی و در ارتباط با بخش خصوصی نیز در صورت ارائه تاییدیه از بانک عامل مبتنی بر اخذ وثایق کافی از متقاضی برای تضمین بازپرداخت اصل و فرع تسهیلات و نیز اظهار نظر اداره تامین اعتبارات ارزی این بانک مبنی بر مطابقت تسهیلات اعطایی با شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی بانک توسط وزارت اقتصاد و در صورت اجتناب وزارت مذکور توسط آن بانک قابل انجام خواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها