با ما همراه باشید

اخبار 53

برخورداری روستائیان یزد از بالاترین ضریب پوشش بیمه‌ای در کشور

منتشر شده

در

برخورداری روستائیان یزد از بالاترین ضریب پوشش بیمه‌ای در کشور

ایسنا/یزد مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یزد با اشاره به جایگاه نخست کشوری یزد به لحاظ ضریب پوششی بیمه روستایی و مناطق عشایری با ۵۰.۳ درصد، گفت: با این حال ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که حداقل ۲۰ هزار خانوار یزدی همچنان فاقد هر گونه بیمه اجتماعی هستند.

«حسن ابراهیمی» عصر امروز دوشنبه ۲۰ بهمن ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به مزیت‌های این صندوق بیمه‌ای برای قشر ضعیف جامعه در روستاها و مناطق عشایری، از تلاش این مجموعه برای بهره‌مندی جامعه هدف این صندوق از خدمات آن خبر داد و گفت: این صندوق ارزانترین پرداخت حق بیمه‎ای با پرداخت سالانه حداقل ۷۰ هزار تومان را دارد و سهم دولت دو برابر پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذاران است.

وی خاطرنشان کرد: استان یزد از لحاظ ضریب پوشش بیمه‌ای روستایی و مناطق عشایری ۵۰.۳ درصد و ۲۵.۹ درصد بیشتر از میانگین کشوری رتبه نخست را در بین استانهای کشور از این لحاظ دارد ولی با احتساب ضربی پوشش بیمه شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به میزان ۳۲.۴ درصد در جایگاه سومی کشور قرار دارد.

به گفته وی، استان یزد در ضریب ۳۶پوشش بیمه ای بانوان نیز با ضریب ۱۸.۹ درصد کشور رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

ابراهیمی با اشاره به سه نوع خدمت شامل پرداخت مستمری بازنشستگی، مستمری از کارافتادگی و مستمری فوتی به بیمه گذاران، گفت: بیمه شدگان با پرداخت حداقل ۱۵ سال حق بیمه و بعد از ۶۳ سال می‌توانند از مستمری بازنشستگی به صورت ماهیانه بهره مند شوند و اگر بیمه گذار در حادثه‌ای ناشی از کار فوت کند با پرداخت حق بیمه به مدت یک سال به افراد واجد شرایط تحت تکفل مستمری پرداخت می‌کند، همچنین در صورت کار افتادگی در جریان حوادث کار نیز با پرداخت یک سال حق بیمه و تایید از سوی کمیسیون‌های پزشکی از مستمری از کارفتادگی بهره‌مند می‌شود.

وی شرایط عضویت در این صندوق را شرط سنی ۱۸ تا ۵۰ سال برای افراد روستایی و عشایر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی و حتی کشاورزان غیرساکن در روستا که فاقد هر گونه بیمه یا مشمول بیمه‌های اجباری نیستند، عنوان کرد.

به گفته ابراهیمی، در حال حاضر ۲۶ هزار نفر در استان یزد تحت پوشش این صندوق قرار گرفته‌اند، گفت: البته ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از بیمه شدگان این صندوق بنا به دلایلی مانند ناتوانی در پرداخت حق بیمه غیرفعال ولی مابقی بیمه شده فعال هستند.

وی با بیان این که پنج هزار نفر از بیمه شدگان غیرفعال به دلیل عضویت در صندوق تامین اجتماعی از پرداخت حق بیمه این صندوق بازمانده‌اند، گفت: در مورد ۵ هزار نفر دیگر تلاش داریم شرایط را برای بازگشت انها به صندوق مهیا کنیم تا خدمات مربوطه بهرهمند شوند.

ابراهیمی با بیان این‌که طبق اطلاعات بدست آمده در حال حاضر حدود ۲۰ هزار نفر در استان یزد فاقد هر گونه بیمه اجتماعی هستند، اظهار کرد: در حال حاضر مجموعاً سه هزار و ۷۲۹ نفردر استان از خدمات مستمری این صندوق برخوردار هستند که از این تعداد ۲۰۴۸ نفر از مستمری بازنشستگی، ۱۵۶۳ نفر از مستمری فوتی و ۱۱۸ نفر از مستمری از کارافتادگی استفاده می‌کنند.

وی خبر خوشی نیز برای مستمر بگیران این صندوق داشت و در این باره اعلام کرد:  تمام مستمری بگیران این صندوق تا ۳۱ شهریورماه، ۵۵۰ هزار تومان و برای کسانی که حق بیمه آنها از اول مهرماه امسال برقرار شده است، ۲۷۵ هزار تومان عیدی در نظر گرفته شده است.

مدیر صندوق بیمه روستایی و عشایری استان همچنین از فعالیت ۲۹ کارگزار این صندوق در شهرستانهای استان خبر داد و گفت: تفت با ۶۳ درصد و مهریز با ۵۹ درصد بیشترین و اردکان با ۱۳.۷ درصد کمترین ضریب پوشش بیمه‌ای این صندوق را در استان به خود اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به افزایش به طور میانگین حدود ۵۳ درصد حقوق مستمری بگیران این صندوق به دنبال همسان سازی پرداختی‌ها، گفت: به زودی مشکل انتقال سابقه بیمه‌ای این صندوق به صندوق بیمه تامین اجتماعی برطرف و مجدداً این امکان برقرار خواهد شد

ابراهیمی در پایان نیز از پیگیری اجرای طرح حمایت تحصیلی در این صندوق بیمه‌ای خبر داد و گفت: براساس این طرح رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ کنکر سراسری در گروه‌های ریاضی و تجربی و رتبه های زیر ۵۰۰ گروه‌های آموزشی هنر و زبان در صورت داشتن شرایط لازم از حمایتهای ۴ تا ۱۶ میلیون تومانی این صندوق بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها