کد خبر : 70472
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳

بررسی استفساریه مصوبه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران در شورا

بررسی استفساریه مصوبه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران در شورا

با تصمیم اعضای شورای شهر تهران استفساریه شهردار تهران درخصوص مصوبه نظام‎نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان‎ها، شرکت‎ها و موسسات وابسته و تابعه با قید یک فوریت در شورا بررسی می شود.  در سیصد و چهارمین جلسه علنی شورا دو فوریت استفساریه شهردار تهران مصوبه نظام‎نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری

بررسی استفساریه مصوبه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران در شورا

با تصمیم اعضای شورای شهر تهران استفساریه شهردار تهران درخصوص مصوبه نظام‎نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان‎ها، شرکت‎ها و موسسات وابسته و تابعه با قید یک فوریت در شورا بررسی می شود.

 در سیصد و چهارمین جلسه علنی شورا دو فوریت استفساریه شهردار تهران مصوبه نظام‎نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان‎ها، شرکت‎ها و موسسات وابسته و تابعه مورد بررسی قرار گرفت و در این راستا حامد مظاهریان معاون برنامه ‎ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در این خصوص گفت: یک مسئله حقوقی در حوزه ارتباط‎های نظارتی شهرداری بروز کرده است.
وی افزود: دیوان محاسبات تقاضای دسترسی به معاملات و مسائل مالی شهرداری را دارد، اما قاعدتا نهادهای نظارتی برای شهرداری وجود دارند و شهرداری خود را پاسخگو به شورای شهر می‌داند. این درحالیست که دیوان محاسبات در جایی توان دخالت دارد که بودجه آن از دولت باشد.
مظاهریان ادامه داد: با این حال شهرداری این اجازه را داده است اما این نظارت در حال گسترش است و اخطاریه‎ ها در حال افزایش هستند و حال شهرداری در این خصوص از شورا استفسار می‌کند و این امر به یک کشمکش حقوقی تبدیل شده است.
مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با توجه به اینکه این استفساریه در کمیسیون مورد بحث قرار نگرفته است، درخواست کرد که دو فوریت آن به یک فوریت تبدیل شود تا کمیسیون ماجرا را بررسی کند.
به گزارش ایسنا، تبدیل دو فوریت به یک فوریت به رای گذاشته شد و با ۱۶ رای موافق به تصویب رسید.
رای موافق شورا به تجمیع وجوه درآمدی شهرداری در حساب متمرکز
یک فوریت لایحه شهردار تهران درخصوص «تایید حساب تمرکز وجوه درآمدی – سازمان بوستان‎ها و فضای سبز شهرداری – سازمان زیباسازی شهر تهران – سازمان پایانه‎ ها و پارک‎ سوارها – سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران – سازمان حمل و نقل و ترافیک – شرکت برج میلاد» مورد بررسی اعضا قرار گرفت و به تصویب رسید.
به گزارش ایسنا، یک فوریت لایحه شهردار تهران درخصوص «تایید حساب تمرکز وجوه درامدی – سازمان بوستان‎ها و فضای سبز شهرداری – سازمان زیباسازی شهر تهران – سازمان پایانه‎ ها و پارک‎ سوارها – سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران – سازمان حمل و نقل و ترافیک – شرکت برج میلاد» در سیصد و چهارمین جلسه شورا مورد بررسی قرار گرفت و وحید عرب، مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران در این خصوص گفت: براساس تبصره ۱۲ ذیل ماده ۸۰، کلیه درآمدهای شهرداری باید به حساب‌هایی واریز شوند که به تایید شورای شهر رسیده باشند، در بودجه سال ۱۴۰۰، یک سری درآمدهای اختصاصی تعریف شده بودند و هشت حساب برای این موارد از جمله عوارض گسترش فضای سبز و عوارض کسر پارکینگ و… ذکر شده است. لذا لایحه را با جدول پیوست معرفی کردیم.
سید حسن رسولی در این خصوص گفت: مصوبه ما در بودجه سال جاری تصریح می‎کند که این درآمدها از درآمدهای اختصاصی هستند و در خزانه متمرکز شهرداری در همین حساب‎ها واریز شده و حسب مصوبه شورا در موارد تعیین شده به هزینه گرفته می‎ شود. اما ابهام چیست؟
عرب در پاسخ گفت: در اینجا صرفا درخواست تایید حساب‎ها را داریم.
به گزارش ایسنا، در پایان یک فوریت لایحه بدون مخالف و موافق به رای گذاشته شد و با ۱۴ رای موافق به تصویب رسید.
منبع:ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها