با ما همراه باشید

اخبار 53

برنامه ضدنفت بایدن به نفع غول‌های نفتی روسی و سعودی شد

منتشر شده

در

برنامه ضدنفت بایدن به نفع غول‌های نفتی روسی و سعودی شد

تصمیم دولت آمریکا برای محدود کردن استخراج نفت و گاز در زمینها و آبهای فدرال احتمالا بیشترین نفع را برای شرکتهای نفتی روسیه و غول نفتی آرامکوی سعودی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، در حالی که اکثر اقتصادهای توسعه یافته بزرگ جهان وعده می دهند اقتصاد سبزتری را ایجاد کند، دنیا هنوز مصرف کننده نفت است و برندگان سیاست ضدنفتی حداقل در کوتاه مدت شرکتها در کشورهایی خواهند بود که هنوز هیچ وعده ای در زمینه اهداف صفر کردن انتشار کربن نداده اند و شرکتهای نفتی بزرگشان تولید نفت را دو برابر کرده اند.

اکاترینا ایلیوچنکو، مدیر سرمایه در شرکت سرمایه گذاری “یونیون اینوستمنت پریوات فوندز” به بلومبرگ گفت: در حالی که غول‌های  نفتی در اروپا متعهد شده اند سرمایه گذاری در تجدیدپذیرها را تقویت کنند و فعالیتهای نفت و گازشان را تعدیل کنند، دنیا همچنان به تولید نفت نیاز دارد و این نفت روسیه و آرامکوی سعودی خواهد بود.

برخی از سرمایه گذاران علاقه شان به سهام نفتی روسی از جمله سهام شرکتهای روس نفت و لوک اویل را افزایش داده اند زیرا انتظار دارند این شرکتها از سیاست سبز نقاط دیگر سود برده و پروژه های نفتی شان را دو برابر کنند.

تغییر عمده ای که در سیاستهای نفتی آمریکا با روی کار آمدن دولت بایدن روی داده، ممکن است به نفع نفت روسیه و عربستان سعودی باشد زیرا حفاری در زمینها و آبهای فدرال را پس از منقضی شدن مجوزهای کنونی محدود خواهد کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، صنعت نفت آمریکا از طریق موسسه امریکن پترولیوم استدلال کرده که ممنوعیت حفاری جدید در زمینها و آبهای فدرال، پیشرفت محیط زیستی را تضعیف خواهد کرد زیرا وابستگی آمریکا به واردات نفت خارجی از کشورهایی که استانداردهای محیط زیستی پایینتری دارند را افزایش می دهد و نفت تولید شده با آلایندگی بالا جایگزین نفتی می شود که با آلایندگی کمتری در آمریکا تولید شده است.

بر اساس گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه شنبه پیش بینی کرد تولید نفت این کشور در سال ۲۰۲۱ به میزان ۲۹۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به ۱۱.۰۲ میلیون بشکه در روز می رسد که این رقم بسیار بیشتر از کاهش پیش بینی شده در گزارش قبلی این آژانس است. این آژانس انتظار دارد مصرف نفت و سوختهای مایع دیگر در سال ۲۰۲۱ به میزان ۱.۳۵ میلیون بشکه در روز رشد کرده و به ۱۹.۴۳ میلیون بشکه در روز برسد که افزایش کمتری در مقایسه با پیش بینی قبلی نشان می دهد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها