با ما همراه باشید

اخبار 46

برگزاری یک نمایشگاه سه ماهه در ایران

منتشر شده

در

برگزاری یک نمایشگاه سه ماهه در ایران

عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید نمایشگاهی برای عرضه کالاهای ایرانی از پنجم اسفند تا پنجم خرداد سال آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پس از شیوع ویروس کرونا، در کنار کسب و کارها، فعالیت‌های تولید و صادراتی که آسیبی جدی دیدند، یکی از اصلی ترین صنایعی که نتوانست کار خود را به شکل عادی ادامه دهد، صنعت نمایشگاهی کشور بود. هرچند این تجربه نیز مانند دیگر محدودیت‌های ناشی از کرونا، صرفا به ایران مربوط نبود و بسیاری از دیگر کشورهای جهان نیز تجاربی مشابه را به ثبت رساندند اما با توجه به شرایط خاص اقتصادی که ایران در سال‌های گذشته پشت سرگذاشته، قطعا بهره بردن از ظرفیت نمایشگاه‌ها برای عرضه و معرفی کالاهای ایرانی اهمیت فراوانی دارد.

در حدود یک سال گذشته، ستاد مقابله با کرونا، تنها در مدتی بسیار کوتاه، اجازه برگزاری حضوری تعدادی از نمایشگاه‌ها را ارائه کرده که آنها نیز با دعوت از مراجعان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده‌اند. هرچند با آغاز واکسیناسیون کرونا، این امیدواری به وجود آمده که راه حلی برای برون رفت از شرایط فعلی پیدا شود اما به نظر می‌رسد، لااقل این ویروس تا چند ماه آینده نیز مهمان اقتصاد ایران خواهد بود و برای برگزاری نمایشگاه‌ باید راهکارهایی جدیدی را دنبال کرد که یکی از آنها، برگزاری نمایشگاه مجازی است.

محمدرضا طلایی – عضو اتاق بازرگانی تهران – درباره برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری نمایشگاه مجازی در روزهای پیش‌رو، توضیح داد: نخستین نمایشگاه مجازی ایران از 5 اسفند سال جاری تا 5 خردادماه سال آینده برگزار خواهد شد. مهمترین هدف برگزاری نمایشگاه مجازی ایران، فرهنگ‌سازی استفاده از ابزار فناورانه در کسب‌وکارهاست. از این رو به منظور آشنایی بیشتر فعالان اقتصادی با برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی، زمان برگزاری نمایشگاه مجازی ایران به سه ماه افزایش یافته است. مطمئنا پس از شروع به کار نمایشگاه مجازی ایران، شرکت‌های بیشتری برای حضور در این بستر علاقمند خواهند شد؛ چرا که با توجه به شرایط اقتصادی جهان و ایران، شرکت‌های تولیدکننده، صادرکننده و حتی واردکننده به دنبال آن هستند که با کمترین هزینه محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنند. به همین دلیل یکی از مزایای نمایشگاه مجازی این است که هزینه تبلیغات و بازاریابی شرکت‌ها را کاهش می‌دهد.

او با اشاره به مزایای نمایشگاه مجازی اظهار کرد: محدودیت‌های مکانی و زمانی نمایشگاه‌های فیزیکی، در نمایشگاه مجازی وجود ندارد. از سوی دیگر، بازار شرکت‌ها به‌واسطه این ابزار فناوری نوین توسعه پیدا می‌کند. علاوه  بر این، به دلیل افزایش مدت زمان برگزاری نمایشگاه، شرکت‌های متقاضی حضور در بازار ایران یا علاقمند به همکاری با شرکت‌های ایرانی، مدت زمان بیشتری می‌توانند با شرکت‌های ایرانی آشنا و وارد تعامل شوند.

به گفته او، هزینه‌های حضور در نمایشگاه مجازی ایران با توجه به افزایش مدت زمان برگزاری، بسیار مقرون به صرفه است. در مجموع رویدادهایی که در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، کم‌هزینه‌ترین مسیر برای توسعه بازارها در دنیا است.

طلایی هم‌چنین با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در این حوزه، گفت: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند فرهنگ استفاده از فناوری اطلاعات در توسعه کسب‌وکارها از  افزایش دهد.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با یادآوری اهمیت فضای مجازی در توسعه کسب‌وکارها اظهار کرد: در حال حاضر شرکت‌های زیادی از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده و محتوای دیجیتال تولید می‌کنند تا بتوانند اطلاعات کسب‌وکار خود را به سرعت در اختیار جامعه مخاطبان قرار دهند. اما هنوز برای حضور در نمایشگاه‌های مجازی اطلاعات کافی ندارند. چراکه این رویداد، تجربه‌ای جدید در عرصه فضای مجازی کشور است.

او افزود: روزهای ابتدایی آغاز به کار شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، کسب‌وکارها چندان به اهمیت حضور در این شبکه‌ها پی نبرده بودند. اما امروز تقرببا همه شرکت‌ها از این فضا برای توسعه کار خود با کمترین هزینه و مدیریت بیشتر  بهره می‌برند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها