با ما همراه باشید

اخبار 46

بنگاه‌های اقتصادی هرمزگان مکلف به پرداخت مالیات در محل فعالیتشان هستند

منتشر شده

در

بنگاه‌های اقتصادی هرمزگان مکلف به پرداخت مالیات در محل فعالیتشان هستند

ایسنا/هرمزگان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان گفت:باید تمامی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی هرمزگان مالیات و ارزش افزوده خود را در استان پرداخت کنند در حالی که بسیاری از شرکت ها هنوز در این خصوص اقدامی نکرده اند.

مهدی دسینه صبح امروز (۲۶ بهمن ماه) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در دنیا شهرهای ساحلی به عنوان مناطق بکر گردشگری و توسعه اقتصادی شناخته می شوند، افزود: هرمزگان یکی از پرجاذبه ترین مناطق کشور و حتی خاورمیانه است و به عنوان پنجمین استان تعیین کننده بودجه در کشورمان شناخته می شود.

وی با اشاره به اینکه بنادر و مناطق آزاد اقتصادی و صنعتی این استان را در بین زمره استان های اقتصادی و متمایز کشور قرار داده است، عنوان کرد: در فرآیند تخصیص بودجه، شاخص نرخ بیکاری و تورم متأسفانه هرمزگان جایگاه مناسبی ندارد هرچند زحمات زیادی کشیده شده اما هنور هرمزگان به جایگاه واقعی خود نرسیده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان با بیان اینکه اداره کل امور مالیاتی، گمرکات، بانک ها، بیمه ها، بورس و سازمان اموال تملیکی همگی زیر مجموعه این وزارتخانه هستند، خاطرنشان کرد: در هرمزگان یک میلیون و ۷۰ هزار نفر در سهام عداللت نام نویسی کرده اند که ۳۰ درصد به صورت مستقیم و ۷۰ درصد روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند.

وی ادامه داد: افرادی که روش غیر مستقیم را برگزیده اند می توانند پس از احراز هویت در سجام در انتخابات تعیین هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استان هرمزگان شرکت کرده و پنج نفر را به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب کنند.

دسینه با اشاره به اینکه تاکنون ۵۹ درصد از سهامداران در سامانه سجام احراز هویت شده و استان هرمزکان در تاریخ ۲۱ اسفندماه می تواند انتخابات را برگزار کند، اضافه کرد: برای اعلان نامزدی و داوطلبی باید افراد یکسری صلاحیت های عمومی و تخصصی داشته باشند که تا امروز ۴۱ نفر برای این انتخابات در استان هرمزگان ثبت نام کرده اند و تا پایان ماه بهمن فرصت نام نویسی وجود دارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان با بیان اینکه امیدوارم سهامداران در انتخاب اعضای هیات مدیره دقت کافی را کنند زیرا سرمایه عظیمی در گرو تصمیم این پنج فرد منتخب خواهد بود، عنوان کرد: چند بار نامه نگاری صورت گرفته تا عملکرد اعضای هیات مدیره در طول ۱۰ سال به صورت شفاف اعلام شود که تاکنون صورت نگرفته اما برای ثبت نماد شرکت سرمایه گذاری هرمزگان در بورس نیاز به بیلان مالی است که باید اعلام شود و امیدوارم این امر هرچه زودتر محقق شود.

وی با اشاره به اینکه مرکز خدمات سرمایه گذاری هرمزگان علاوه بر فراهم کردن شرایط مناسب سرمایه گذاری در توسعه سرمایه گذاری و روابط اقتصادی خارجی حائز اهمیت است، اضافه کرد: اطلس سرمایه گذاری هرمزگان در ۹ بخش تهیه و تدوین شده و در سایت این مرکز قراردارد و به دنبال آن هستیم تا با تقویت این مرکز به رشد و توسعه استان هرمزگان کمک کنیم.

دسینه با بیان اینکه ساماندهی و سنددار کردن اموال دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های در دستور کار اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان است، عنوان کرد: عدم سنددار بودن اموال دستگاه های اجرایی سبب بروز اختلاف در برخی از زمینه ها شده که با انعقاد تفاهم نامه مابین دستگاه قضایی و وزارت اقتصاد و دارایی در شرف حل این مشکل هستیم.

وی با اشاره به اینکه به شدت به دنبال جذب تسهیلات به پروژه های سرمایه گذاری در هرمزگان هستیم، بیان کرد: از این طریق می توانیم پروژه های زیرساختی استان هرمزگان را با شتاب بیشتری حرکت دهیم و زمینه ساز توسعه استان هرمزگان باشیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان با بیان اینکه زمان بر بودن اخذ مجوزات سرمایه گذاری امری مشکل زاست، اضافه کرد: باید به دنبال کاهش این زمان باشیم که از طرق فرهنگسازی در ادارات و مدیران می توان به این مهم دست یافت.

وی با اشاره به اینکه فرآیند استعلام در پنجره سرمایه گذاری استان هرمزگان از ۳۰ روز به ۱۵ روز تقلیل یافته است، خاطرنشان کرد: امیدوارم نهادهای ذی ربط با کاهش زمان فرآیند استعلامات در جذب سرمایه گذار همکاری لازم را انجام دهند.

دسینه تعداد پرونده های اموال تملیکی استان هرمزگان در سال ۹۹ را ۲۱۷۹ مورد دانست و اظهار کرد: این میزان پرونده ۲۳۲ تن کالا معادل ۸۳ هزار میلیارد ریال را شامل می شد.

وی در خصوص قانون پرداخت مالیات شرکت ها و بنگاه های اقتصادی در محل فعالیت، تصریح کرد: باید تمامی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی هرمزگان مالیات و ارزش افزوده خود را در استان پرداخت کنند در حالی که بسیاری از شرکت ها همچون نفت ستاره خلیج فارس، سازمان بنادر و دریانوردی، فلات قاره و … همچنان ارزش افزوده خود را در بیرون از هرمزگان پرداخت می کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان با اشاره به اینکه ارزش افزوده شرکت نفت ستاره خلیج فارس در سال ۹۶ رقم ۸۰۰ میلیارد تومان بود که در تهران پرداخت شده است، عنوان کرد: پرداخت این مبلغ در هرمزگان می توانست زمینه ساز دستاورد بزرگی در توسعه زیرساخت ها باشد که همتی جمعی مسئولان استان و کشور را می طلبد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها