با ما همراه باشید

اخبار 46

بی توجهی دادستان به شکایت ۵ هزار شهروند اراکی از نیروگاه شازند

منتشر شده

در

بی توجهی دادستان به شکایت ۵ هزار شهروند اراکی از نیروگاه شازند

ایسنا/مرکزی رییس شورای شهر اراک گفت: دادستانی نسبت به امضای ۵ هزار نفر از شهروندان اراکی و شکایت از نیروگاه به دلیل مصرف مازوت بی توجهی کرده است.

مرتضی سورانه ۲۷ بهمن ماه در صحن رسمی شورای شهر اراک اظهار کرد: با توجه به استمرار آلودگی هوای شهر و مصرف مازوت توسط نیروگاه شازند، اراک همچنان وضعیت هوای مناسبی ندارد.

وی تصریح کرد: در اصفهان اجازه استفاده از مازوت داده نشد، اما چرا باید در اراک که نیروگاه در نزدیکی شهر قرار دارد اجازه سوزانده شدن مازوت داده شود؟

سورانه با بیان اینکه متاسفانه ظاهرا برخی مسئولان گوش های خود را در مقابل اعتراضات نسبت به وضعیت آلوده هوای شهر اراک گرفته اند، تاکید کرد: با وجود امضای بیش از ۵ هزار شهروند و شکایت از نیروگاه شازند به دلیل مصرف سوخت مازوت، دادستان اراک نسبت به این شکواییه توجهی نداشته است.

در این جلسه محمد حسین فدایی عضو شورا نیز گفت: اراک تنها شهری است که از نظر هوا، آب و خاک آلوده است و این آلودگی فقط به هوا خلاصه نشده و هنوز علت بروز برخی بیماری های خاص در اراک نیز اعلام نشده است.

وی افزود: در بودجه ۱۴۰۰ برای اولین بار احکام زیست محیطی و هوای پاک دیده شده است و در اختیار قرار دادن مکان های لازم برای استقرار ایستگاه های پایش هوای اراک کوچکترین کاری است که شهرداری می تواند در این حوزه به انجام برساند. قطعا باید همکاری لازم از سوی مدیریت شهری در این راستا صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، سرپرست شهرداری اراک در این جلسه نیز گزارشی از اقدامات انجام شده طی هفته گذشته ارائه کرد و گفت: با برگزاری جلسات پیگیری با قرارگاه خاتم الانبیا، پروژه بلوار شهید آنجفی به زودی آغاز می شود، در میدان امام خمینی(ره) عملیات جابجایی درختان انجام شده است که پس از تایید طرح نهایی توسط شورای ترافیک کار اجرایی آغاز می شود.

سعید بیاتیان افزود: طرح تهیه شده ویژه پروژه گردشگری گردو با وضعیت موجود به ویژه در حوزه رودخانه مغایرت دارد، چرا که اگر طرح اجرا شود نیاز به جابجایی رودخانه است که این امر ممکن نیست، به همین دلیل، وضعیت موجود در اولویت کار قرار گرفت، ماشین آلات قرارگاه در منطقه ظرف یکی دو روز آینده فعال می شوند، با اداره کل راه و شهرسازی مکاتبه شده تا اراضی با کاربری عمومی و فضای سبز رایگان به شهرداری داده شود و اراضی با کاربری گردشگری نیز طبق فرآیند قانونی به شهرداری و سرمایه گذار ارائه شود.

وی با اشاره به آغاز پروژه تراش آسفالت و بازسازی در شهر اراک، گفت: کار بازسازی از میدان امام خمینی(ره) از روز گذشته آغاز شده است، ۶ اکیپ لکه گیری در ۶ منطقه با اولویت بافت فرسوده و مناطق حاشیه ای نیز در حال فعالیت هستند.

سرپرست شهرداری اراک با اشاره به جلسات هفته گذشته با مدیران شرکت توزیع نیروی برق، از بهره برداری پل هوایی کوی کوثر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: وضعیت مالی و ساماندهی شهرداری در حال انجام است، تمامی مطالبات از جمله مطالبات پیمانکاران، رسانه ها و … تا ۲۰ اسفندماه باید تعیین تکلیف شود و برنامه داریم تا پنجم اسفندماه پاداش و تا ۲۵ اسفندماه حقوق پرسنل پرداخت شود.

وی افزود: در حوزه وضعیت پرسنلی و قراردادها وضعیت بغرنجی در شهرداری حاکم است که بازنگری کلی نیاز دارد، جلساتی خواهیم داشت تا وضعیت پرسنلی و نیروهای حجمی، مستخدم و موقت ساماندهی شود، همچنین موضوع پاداش و سنوات بازنشستگان نیز پیگیری شد و با مکاتبه با تهران موضوع در دست بررسی و حل است.

بیاتیان با بیان اینکه برای ۱۳ رجب فضاسازی شهری به صورت ویژه در مناطق حاشیه نشین مدنظر است، افزود: رنگ آمیزی جداول در دستور کار است، چرا که در دو سه سال اخیر رنگ امیزی نشده بودند و کار از دهم اسفندماه در سطح شهر با رنگ آمیزیت جداول، خطوط خیابان و تابلوها آغاز می شود، خرید المان های نوروزی نیز از دیروز آغاز شده است و رویکرد خاصی برای این امر برای نوروز ۱۴۰۰ مدنظر است.

وی در خصوص ساماندهی گلزار شهدای شهر اراک بیان کرد: شورای شهر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بودجه مصوب برای محوطه سازی اختصاص داده بود که یک ریال هزینه نشده است و برنامه داریم تا پایان سال اقداماتی در این راستا انجام شود.

سرپرست شهرداری اراک اضافه کرد: تعدادی از شهدای مدافع حرم از اتباع خارجی هستند که خانواده آنها در وضعیت معیشتی بسیار بد قرار دارند، در شهرهای دیگر، شورای شهر به نوعی مشکلات معیشتی و مسکن این خانواده ها را حل کرده است، در اراک تعداد این خانواده ها به شش خانواده می رسد و می توان با توجه به وضعیت نامناسب آنها با نظر مثبت شورا اقدامی را به انجام رساند.

وی با اشاره به وضعیت ساماندهی کشتارگاه صنعتی و واگذاری آن به بخش خصوصی و عرضه گوشت به شکل بسته بندی، افزود: در مسئله میوه و تره بار، اراک تنها شهری است که میدان در اختیار شهرداری ندارد که گاها در این رابطه اتفاقات ناخوشایندی رخ می دهد، میوه در اراک گرانتر است و راننده تمایلی به حضور در میدان ندارد. در این راستا ۶ نفر به عنوان هیات امنا انتخاب شدند و قراردادی برای نگهداری میدان بین شهرداری و هیات امنا منعقد می شود که این امر به قیمت گذاری واحد در میدان می انجامد و فروش بار بوسیله وانت بارهای سطح شهر نیز تحت کنترل قرار می گیرد.

سرپرست شهرداری اراک با اشاره به تصمیم شهرداری برای ایجاد ۴ مرکز میوه و تره بار در سطح شهر، افزود: یکی از میادین میوه و تره و بار انتهای خیابان جهانگیری را شهرداری احداث خواهد کرد و سه میدان دیگر نیز در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد تا در چهار نقطه شهر عرضه مناسب انجام گیرد و حتی امکان عرضه مواد پروتئینی نیز وجود دارد.

به گزاش ایسنا، در این جلسه نامه چهار سمن زیست محیطی شهر اراک در خصوص دعوت و پاسخگویی استاندار مرکزی در مورد وضعیت آلودگی هوای شهر اراک در صحن شورا با حضور تمامی خبرنگاران قرائت شد.

در این جلسه نامه های واصله مطرح و موارد لازم به تصویب اعضای شورا رسید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها