با ما همراه باشید

اخبار 46

تاکید بر لزوم برخورد با هرگونه قصوری که منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی شود

منتشر شده

در

تاکید بر لزوم برخورد با هرگونه قصوری که منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور و قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، امروز با حضور در شرکت تعطیل لبنیات وارنا با بیان اینکه در سالی که مزین به جهش تولید است؛ باید تلاش همه دستگاههای اجرایی و نظارتی معطوف به تقویت میزان تولید واحدهای تولیدی کشور و ارتقای سطح اشتغال آنها باشد؛ گفت: در عرصه تولید باید نقش هریک از دستگاه‌های خدمات‌رسان و شبکه بانکی در تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی مشخص شود و متناسب با حوزه اختیارات هر یک از نهادها تصمیم گیری شود و اقدامات لازم در جهت برخورد قانونی با قاصرین و تعلل کنندگان صورت پذیرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست با بیان اینکه امروز باید این سوال را از خود بپرسیم که چرا یک واحد تولیدی با این عظمت، ظرفیت و امکانات که شرایط مناسبی برای ایجاد اشتغال در بخش جنوبی استان تهران فراهم کرده بود، به این صورت تعطیل شود و قابل بهره برداری نباشد.

دین پرست با تشریح اینکه شرکت تولیدی وارنا، زمانی برای حدودا ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد نموده بود؛ گفت: متاسفانه به دلیل برخی سوء‌ مدیریت‌ها و عدم همکاری مسئولانه و حمایتی دستگاههای ذیربط، امروز این واحد بزرگ تولیدی تعطیل و در مقابل دیدگان همگان، به مجموعه‌ای ورشکسته مبدل شده است.

قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور خاطرنشان کرد: واقعیتی که در تعطیلی واحدهای تولیدی در کشور وجود دارد این است که هیچ گاه علت این تعطیلی‌ها و نقش افراد و دستگاه‌های دولتی، قضایی، خدمات رسان و شبکه بانکی در آن مشخص نبوده و این موضوع به دستگاه‌های نظارتی و قضایی، منتقل و منعکس نشده است.

دین پرست گفت: وقتی از هر یک از دستگاه‌های خدمات رسان نظیر آب، برق، گاز، اداره مالیات، تامین اجتماعی و سایر دستگاه‌ها، علت برخورد با یک واحد تولیدی سوال می‌شود، آن‌ها بدون توجه به  آثار ویرانگر تبعی، صرفا ضرورت رعایت دستورالعمل‌های داخلی خود را علت اینگونه برخوردها بیان می کنند، در صورتی که تاکنون این نوع برخوردها و اثرگذاری آنها در به تعطیلی کشاندن واحدهای تولیدی مشخص نشده است.

دین پرست گفت: در این شرایط حساس، بانک هم نباید در صورت تملک یک واحد تولیدی به دلیل بدهی، آن را تعطیل و کارگران آن را بیکار کند.

وی در پایان گفت: امروز همه ما باید این رسالت و تکلیف را برای خود در نظر بگیریم که با هم افزایی ظرفیت‌ها در همه بخش‌ها، از تامین مواد اولیه تا حل مسائل حقوقی، به راه اندازی کامل و دوباره این واحد عظیم تولیدی کمک کنیم.

در این بازدید که مدیر اداره تسویه و امور ورشکستگی قوه قضاییه نیز حضور داشت، مقرر شد اداره مذکور که طبق قانون مدیریت واحد مذکور را بر عهده دارد، ظرف مدت دو هفته نسبت به معرفی مدیر اجرایی واحد مذکور اقدام و در تعامل بین اداره تسویه و امور ورشکستگی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران، تمهیدات لازم برای تامین شیر مورد نیاز، بعنوان مواد اولیه‌ کارخانه صورت پذیرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها