با ما همراه باشید

اخبار 20

تاکید مقام‌های ارشد امنیتی آمریکا بر ضرورت همکاری در فضای سایبری

منتشر شده

در

تاکید مقام‌های ارشد امنیتی آمریکا بر ضرورت همکاری در فضای سایبری

مقام‌های آژانس امنیت ملی و فرماندهی سایبری آمریکا می‌گویند، دشمنان این کشور تلاش می‌کنند تا اسرار مهم ملی را به سرقت ببرند و حفاظت از مردم آمریکا در برابر این تهدیدها مستلزم همکاری بخش‌های خصوصی و دولتی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی.بی.اس، “جو هارتمن” معاون فرمانده کل فرماندهی سایبری ایالات متحده گفت: ماموریت فرماندهی سایبری آمریکا بازی در زمین حریف و انجام عملیات خارج از آمریکاست تا ما را ایمن نگه دارد.

وی ادامه داد: چه کشور و چه عوامل مخرب در فضای سایبری که سعی در سرقت اسرار دارند و چه عوامل باج افزار، هر روز دشمن ما هستند و تلاش می‌کند تا عملیاتی را علیه ایالات متحده انجام دهد. نه آنها دست از کار می‌کشند و نه ما متوقف می‌شویم.

هارتمن بر “نیروی ماموریت ملی سایبری فرماندهی سایبری” متشکل از بیش از ۲۰۰۰ پرسنل نظامی و غیرنظامی نظارت می‌کند که بر تامین امنیت و حفاظت از منافع ملی ایالات متحده در برابر عوامل تهدید خارجی متمرکز است.

آژانس امنیت ملی آمریکا نیز یک مرکز برای هماهنگی با شرکا دارد.

“مورگان آدامسکی”، رئیس مرکز هماهنگی امنیت سایبری آژانس مذکور گفت: این آژانس مدت‌هاست که در امنیت سایبری دست دارد. ما رویکردها و دیدگاه‌های خود را درباره فعالیت عامل سایبری خارجی و همچنین تجربیات فنی خود به اشتراک می‌گذاریم اما فعالیت در این مسیر از سوی عوامل سایبری بسیار سریع است. ما مجبور شدیم با روشی که آن اطلاعات را به اشتراک می‌گذاریم، سازگار شویم.

وی همچنین ادامه داد، آژانس امنیت ملی آمریکا با شرکایش در واکنشی سریع برای اشتراک اطلاعاتی همکاری دارد.

هارتمن نیز افزود: فعالیت در جهان سایبری بخشی از زندگی روزمره است. آنچه که ما از رویکردهای دشمنان خود شاهدش هستیم این است که آنها می‌خواهند عملیاتی با مقیاس بزرگ و گسترده انجام دهند شبیه آنچه که روسیه سال گذشته میلادی در هک “سولار ویندز” انجام داد.

این حمله سایبری که گمان می‌رود روسیه در آن دخالت داشت نرم افزار سولار ویندز را که ابزارهای مدیریتی آی.تی را ارائه می‌کند، تحت تاثیر قرار داد و در پی این هک سایبری، هکرها به ۹ آژانس دولت آمریکا دسترسی پیدا کردند.

این مقام امنیت سایبری آمریکا همچنین گفت: آنها عملیاتی را علیه هزاران هدف انجام دادند که در نهایت باعث شد تا به آن اهداف دست پیدا کرده و از آن برای دسترسی به عملیات در آینده نیز استفاده می‌کنند. فضای سایبری به صورت فوق‌العاده ای پویا است.

معاون فرمانده کل فرماندهی سایبری ایالات متحده افزود: فضای مجازی یک دامنه است که هر روز تغییر می‌کند. دشمنان ما توجه زیادی به این فضا دارند. ما هم باید به آن توجه کنیم. به عقیده من، وقتی که یک بخش آسیب پذیر مشخص و شناسایی می‌شود ما باید آگاه باشیم و هر قدر سریع آن آسیب پذیری را کاهش دهیم، کامپیوترها و ملتمان ایمن‌تر خواهند بود. با این حال، باید این را هم مدنظر داشته باشیم که این فضا، فضایی پویاست و هر روز تغییر می‌کند.

در این میان، “راب جویس” مشاور ارشد استراتژی امنیت فضای مجازی رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا نیز گفت که این آژانس همیشه یک محیط و فضای مشارکتی نیست.

وی افزود: آژانس امنیت ملی آمریکا در طول تاریخ همیشه در فضایی مخفیانه و سری کار کرده است. ما با اسرار سر و کار داریم. این چنین شرایطی باعث می‌شود تا ما باز و مشارکتی رفتار نکنیم. این آژانس بهترین کارشناسان فضای سایبری را در جهان دارد و برخی از بهترین‌ها را در کشور استخدام می‌کند.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 20

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

منتشر شده

در

توسط

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت، رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است، جزئیات نقش گمرک در مقابله با کرونا و تحقق جهش تولید در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست “هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا” و برنامه‌های گمرک در سال جهش تولید اظهار کرد: گمرک در جایگاه مرزبان اقتصادی کشور، در صادرات غیرنفتی به عنوان موتور رشد اقتصادی و همچنین در تسهیل واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه که حدود ۸۵ درصد واردات کشور را شامل شده و سهم مهمی در فرآیند تولید کشور دارد، نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد در این نشست که معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حداقل کردن کنترل‌های مزاحم و بکارگیری کنترل‌های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می‌شود، گفت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست، نقش برجسته‌ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

منتشر شده

در

توسط

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

رییس قوه قضاییه با مراجع عظام قم و اصفهان در تماس های تلفنی سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه؛ آیت‌الله رییسی صبح امروز در تماس‌های تلفنی جداگانه با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و مظاهری سال جدید و اعیاد شعبانیه بویژه فرا رسیدن سالروز ولادت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) را به ایشان تبریک گفت.

رییس قوه قضاییه در تماس‌های مورد اشاره گزارشی کوتاه از اهم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی در سال ۱۳۹۸ و اقدامات این قوه از مقطع شیوع بیماری منحوس کرونا را به استحضار مراجع عظام رساند.

بنابر این گزارش، در این تماس‌ها، مراجع بزرگوار تقلید ضمن تبریک متقابل، از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال گذشته و در ارتباط با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نموده و آن را مایه امید و دلگرمی مردم دانستند.

همچنین، حضرات آیات برای موفقیت بیش از پیش رییس قوه قضاییه و سایر مسئولان نظام قضایی کشور دعا کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

منتشر شده

در

توسط

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۹۴ آبخوان و آبخیز در ۲۱ شهرستان فارس شده است.

منصور منتصری با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است، میانگین بارشهای سال آبی جاری را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: این بارش‌ها موجب آبگیری کامل پروژه‌های آبخیز و آبخوانداری ۲۱ شهرستان استان فارس شده است.

منتصری ادامه داد: با توجه به میزان ورودی و نفوذ آب انجام شده توسط این بندها و سازه های آبخیزداری، تخمین زده می شود که چیزی نزدیک به ۴۲ میلیون  مترمکعب آب حاصل از سیلاب ها ذخیره شود که این میزان آبگیری نقش بسزایی در بهبود و تغذیه سفره های آب زیر زمینی استان ایفا خواهد کرد.

این مقام مسئول بشترین حجم آبگیری را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مهر، فسا، جهرم و لارستان دانست و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدها و نظارت های انجام شده در زمان بارش‌ها، هیچ گونه خسارتی به این طرحها وارد نشده است.

منتصری کنترل سیل و کاهش خسارات سیلاب، تغذیه آبخوان‌ها و قنوات ، افزایش سطح سفره های آب زیر زمینی ، کاهش حجم رسوب ، جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب اراضی کشاورزی را از مزایای این پروژه ها عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها در راستای اهداف عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شده که علاوه بر اهداف فوق الذکر موجب بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ساکنان حوزه های آبخیز نیز خواهد شد.

طرح مدیریت کوچ و کنترل تردد عشایر در فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس همچنین گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع استان با استقرار کمپ کنترل کوچ بهاره تحت رصد کامل است.

منتصری با اشاره به تشکیل جلسه ستاد کوچ استان فارس که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این جلسه مقرر شد دامداران و عشایر کوچ رو استان با رعایت تقویم کوچ بهاره، برنامه زمانبندی حرکت کوچ را تنظیم و به هشدارهای لازم توجه کنند.

وی افزود: دامداران و بهره ‌برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری نمایند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

منتصری با بیان اینکه کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی خواهد شد، افزود: در حال حاضر اکیپ های کنترل کوچ در ۲۰ نقطه و ایستگاه‌های ثابت و سیار در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در ۱۵ شهرستان استان مستقر هستند و از کوچ غیر مجاز دامداران و عشایر در ایل راه ها جلوگیری خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این راستا تعدادی از دامداران متخلف نیز که اقدام به کوچ زودهنگام کرده و از مراتع قشلاقی به مقصد مراتع ییلاقی استان در حرکت بودند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی و ضمن توقیف خودروهای حامل دام آنان و پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی درکمپ های کنترل کوچ مستقر هستند، گفت: این اقدامات برای کنترل محورهای مواصلاتی و خروجی شهرستان ها و نیز به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام و خارج از فصل دامداران و انتقال دام به مناطق ییلاقی انجام و طی آن از تردد کامیون های حمل دام غیر مجاز ممانعت و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرارخواهند گرفت.

منتصری با تاکید بر توجه دامداران و عشایرکوچ رو به هشدارهای لازم از سوی مسئولان ادارات منابع طبیعی در زمینه رعایت تقویم کوچ بهاره ، از آنان خواست تا در زمان مشخص شده کوچ خودرا آغاز نمایند تا با مشکلات قانونی مواجه نشوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها