با ما همراه باشید

اخبار 53

تجلیل از فارغ التحصیلان راه یافته به دانشگاه هنرستان کشاورزی اقدامی ارزشمند و ستودنی است

منتشر شده

در

تجلیل از فارغ التحصیلان راه یافته به دانشگاه هنرستان کشاورزی اقدامی ارزشمند و ستودنی است

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: برپایی جشن فارغ التحصیلان راه یافته به دانشگاه اقدامی ماندگار و الگویی مناسب برای معرفی چهره های موفق به دیگر دانش آموزان برای علم آموزی است.

“حجت‌الاسلام سیروس حکمتی‌نیک” در آیین جشن انقلاب و مراسم تجلیل از اولین فارغ‌التحصیلان راه یافته به دانشگاه هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: معتقدیم در قرن ۲۰ میلادی پدیده‌ای در عالم رخ داد که مهمترین رخداد سیاسی قرن و مصداق بارز تبلور و نصرت الهی بود چرا که پیروزی انقلاب اسلامی قابل باور نبود.
وی تصریج کرد: علت اینکه انقلاب اسلامی ایران مهمترین رخداد قرن ۲۰ میلادی را رقم زد ایمان حضرت امام(ره)، همراهی همراهان ایشان و ملت ایران بود و سرانجام کمک و یاری خداوند موجب پیروزی ملت ایران شد.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: آن روزها دو بلوک شرق و غرب بر جهان حاکم بود و کشوری نمی‌توانست ادعای استقلال داشته باشد، ۶۰ هزار مستشار آمریکایی همه امورات ایران از کشاورزی گرفته تا سایر موارد را در دست داشتند حتی شاه را می‌بردند و می‌آوردند، ما یک ژاندارم وابسته به آمریکا بودیم و مطمئن بودند کار خاصی اتفاق نمی‌افتد اما خداوند به حضرت امام که ایمان به خدا، ایمان به هدف و ایمان به راهی که انتخاب کرده داشت کمک کرد و معجزه قرن در سال ۵۷ رخ داد.
حکمتی نیک تاکید کرد: ایران اسلامی در عرصه‌ جهانی حرف برای گفتن دارد البته برای مقابله با دشمنان چاره‌ای جز قوی‌تر شدن نداریم چرا که هر کشوری ضعیف باشد حذف می‌شود لذا استراتژیک و دکترین مقابله با دشمنان قوی‌تر شدن است.
وی با تاکید بر اینکه دشمن دوست ندارد ایران در دنیا رشد کند و بالنده شود، بیان کرد: در این صورت باید قدرت ملی، علمی، دفاعی و نظامی، قدرت نفوذ در عرصه‌های جهانی و قدرت اقتصادی خود را تقویت کنیم، یکی از عناصر کلیدی که باید آن را به خوبی تقویت کنیم عرصه علمی است آموزه‌های دینی هم بر تقویت علمی تاکید کرده‌اند.
حکمتی‌نیک با یادآوری این نکته که جامعه‌ای که از علوم خالی و تهی باشد دیگران بر آن حکومت می‌کنند، تصریح کرد کرد: نانو، کشاورزی، فناوری نوین هسته‌ای، فناوری لیزری علومی هستند که باید در آن رشد کنیم تا منجر به اقتدار و عزت کشور شود.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: هوشیار باشیم که دشمن در کمین ما است در برجام به دنبال جلوگیری از رشد علمی ما هستند، ما به دنبال استفاده بهتر از علوم در مصارف کشاورزی، مهندسی هستیم و اصلا دنبال چیزی به‌نام بمب هسته‌ای نیستیم.
وی ادامه داد: رشد علمی کشور همچنان ادامه دارد و هر کسی در هر جایگاهی که دارد باید به رشد علوم انسانی و طبیعی کمک کند، استان کهگیلویه و بویراحمد هم ظرفیت‌ها و استعدادهای خوبی دارد که قابل شکوفایی است لذا توصیه می‌کنم رشته‌های غیرنظری که با مهارت‌آموزی دانش‌آموزان همراه است بیشتر مورد توجه اولیاء باشد.
حکمتی نیک ضمن تقدیر وتشکر از فعالیت های خوب وارزشمند مدیر و اساتید هنرستان کشاورزی تاکید کرد: برپایی جشن فارغ التحصیلان راه یافته به دانشگاه اقدامی ماندگار و الگویی مناسب برای معرفی چهره های موفق به دیگر دانش آموزان برای علم آموزی است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تولید علم به تولید و رونق اقتصادی منجر شود، ادامه داد: باید به خودمان وابسته و متکی باشیم همین کشور آمریکا که در حوزه اقتصادی حرف برای گفتن دارد به این دلیل است که از همان ابتدا به اقتصاد درون اتکا کرد.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های کهگیلویه وبویراحمد و رویکرد آموزش وپرورش هنرستان کشاورزی مورد توجه قرار می گیرد
” ایوب رضایی” معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به تعطیلی ۱۵ ساله هنرستان کشاورزی اشاره و تصریح کرد: رویکرد در دنیا توسعه رشته‌های مهارتی است و در حالی که می‌توانستیم قطب کشاورزی باشیم اما با تعطیلی هنرستان مواجه شدیم.
وی با بیان اینکه در نهایت استارت هنرستان در سال‌های ۹۶_۹۷ زده شد اظهار کرد: از دو هزار گونه گیاهی بیش از ۷۰۰ مورد آن در کهگیلویه و بویراحمد یافت می‌شود، همچنین ظرفیت خوبی در حوزه ماهیان سردآبی داریم به همین دلیل هنرستان کشاورزی باید بیشتر مورد توجه باشد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی را از مدیران موفق و کارآمد در سطح مدارس استان عنوان و تاکید کرد: امروز خوشحالیم که تلاش های عالمانه ودلسوزانه عوامل اجرایی این هنرستان به بار نشسته و تعداد زیادی از فارغ التحصیلان این هنرستان به دانشگاه ها راه یافته اند.
رضایی با گلایه از عدم استقبال دانش‌آموزان و خانواده‌ها از رشته‌های مهارتی کاردانش و فنی و حرفه‌ای بیان کرد: به همین دلیل مقوله بیکاری در استان ما بیشتر احساس می‌شود و شاخص رشته‌های نظری و فنی باید برابر باشد اما در استان ما ۷۰ به ۳۰ است، همچنان دانش‌آموزان رغبت بیشتری به رشته‌های نظری دارند.
همچنین “محمدرضا چاکرالحسینی” معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی منابع طبیعی دهه فجر را محصول تلاش دانش‌آموزان و دانشجویان آن زمان دانست و تصریح کرد: وظیفه همه برای پاسداشت از خون شهدا این است که در راستای رفع نیاز جامعه گام برداریم و از دانش‌آموزان عزیز تقاضا دارم در همین راستا اهداف بلند مدت و کوتاه‌مدت خود را دنبال کنند.
وی با اشاره به اینکه شیلات و گیاهان دارویی ظرفیت‌های استان هستند اما همین دو مورد را هم از سایر استان‌ها وارد می‌کنیم، اظهار کرد: گیاه آنغوزه یک سرمایه برای کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود اما این گیاه ابتدا به صورت خام صادر می‌شود و دوم اینکه از گمرک این استان صادر نمی‌شود.
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی منابع طبیعی از تلاش های مجموعه عوامل اجرایی و اساتید هنرستان کشاورزی که در جهت توسعه و تعالی دانش آموزان تلاش های وافری دارند تقدیر و تشکر کرد.
چاکرالحسینی تاکید کرد: تجلیل از فارغ التحصیلان هنرستان کشاورزی اقدامی ماندگار و خاطره انگیز برای دانش آموزان خواهد بود.

“سید ولی موسوی” مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی نیز در این مراسم با تاکید بر حفظ فرهنگ تجلیل و تکریم بیان کرد: از مجموع ۲۲ فارغ‌التحصیل این هنرستان ۱۴ نفر وارد دانشگاه شدند و امروز در کنار جشن انقلاب از این عزیزان تجلیل می‌کنیم تا خاطره خوبی از دوران مدرسه و هنرستان در ذهن داشته باشند.
وی تصریح کرد: اشتغال یکی از دغدغه‌های جدی مسئولان است اگر بتوانیم مهارت‌های شغلی را به خوبی به دانش‌آموزان بیاموزیم و تولید و اشتغال ایجاد شود به بخشی از دغدغه اشتغال پاسخ داده‌ایم.
مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی بر فراهم شدن زمینه یادگیری مهارت توسط دانش‌آموزان تاکید و ادامه داد: اگر زمینه مهارت‌آموزی فراهم شود دانش‌آموزان بیشتری استقبال خواهند کرد.
موسوی با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات و سازمان جهاد کشاورزی استان باید برای فارغ التحصیلان هنرستان کشاورزی برنامه داشته باشند اظهار کرد: در صورت رویکرد حمایتی از دانش آموزان این هنرستان توسط متولیان کشاورزی شاهد توسعه رشته های این هنرستان و استقبال خوب دانش آموزان در آینده خواهیم بود.
وی از حمایت های آموزش وپرورش و مرکز تحقیقات از هنرستان کشاورزی تقدیر کرد و خواستار تعامل بیشتر برای کمک به شاداب سازی فضای آموزشی و تجهیزات این هنرستان شد.
مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی در پایان سخنان خود از مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح درخواست کرد به حول و قوه الهی پس از پایان یافتن ویروس کرونا تعدادی از دانش‌آموزان هنرستان به مشهد مقدس اعزام شوند.
در این آیین باشکوه “مهدی دستخوش” از هنرجویان راه یافته به دانشگاه به نمایندگی از سایر فارغ التحصیلان از تلاش های مدیر و اساتید این هنرستان که دلسوزانه برای آموزش دانش آموزان تلاش می کردند تقدیر و بیان کرد: انتظار می رود که متولیان آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی استان برای آینده فارغ التحصیلان این هنرستان برنامه ریزی نمایند تا بتوانند با فعالیت در عرصه کشاورزی نقش خود را برای تولید و اشتغال به خوبی ایفا نمایند.
به گزارش ایسنا، این دانشجوی آموزشکده کشاورزی شهرستان فسا با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت های خوبی برای توسعه در عرصه کشاورزی و گیاهان دارویی دارد خاطرنشان کرد: حمایت مسئولان از فارغ التحصیلان این هنرستان در آینده شاهد توسعه رشته های هنرستان کشاورزی واستقبال دانش آموزان از این رشته ها خواهد شد.

گفتنی است؛ در این مراسم علاوه بر دانش‌آموزان پذیرفته شده در دانشگاه‌های کشور از دانش‌آموزان فعال فضای مجازی و همچنین دانش‌آموز کارآفرین این هنرستان هم تجلیل شد.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها