با ما همراه باشید

اخبار 53

تدوین لایحه حمایت از کارگران جان‌باخته حین خدمت/فوت ۸ کارگر شهرداری مشهد بر اثر تصادف

منتشر شده

در

تدوین لایحه حمایت از کارگران جان‌باخته حین خدمت/فوت ۸ کارگر شهرداری مشهد بر اثر تصادف

ایسنا/خراسان رضوی شهردار مشهد با ابراز تاسف از جان باختن یکی از کارگران خدمات شهری مشهد حین انجام وظیفه گفت: لایحه حمایت از کارگران جان‌باخته حین خدمت به شورای شهر ارائه می‌شود.

سید عبدالله ارجائی، در این خصوص بیان کرد: متاسفانه از ابتدای سال تا کنون هشت کارگر خدمات شهری از جمله ۶ پاکبان و ۲ کارگر خانم فضای سبز حین رفت و روب و گلکاری بولوارها و میادین شهر امام رضا(ع) بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

وی اضافه کرد: متاسفانه بامداد ۲ روز قبل هم راننده بی‌انصافی با پاکبان ما برخورد و او را رها کرده و رفته است. متاسفانه این پاکبان با ۳۴ سال سن و دارا بودن سه فرزند فوت شد.

شهردار مشهد با بیان اینکه چرا پلیس راهور با راننده‌های خاطی که قانون را رعایت نمی کنند، با شدت بیشتری برخورد و اعمال قانون نمی کند، اظهار کرد: چرا سرعت در بزرگراه‌ها و معابر با شدت بیشتری کنترل نمی‌شود تا رانندگان به خود اجازه ندهند با سرعت‌های بسیار بالا در این محل‌ها تردد کرده و جان مردم را به مخاطره بیندازند.

ارجائی ادامه داد: متاسفانه بر اثر بی‌توجهی برخی از رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی هر از گاهی شاهد حادثه تلخ جان باختن یکی از همکارن پاکبان و یا کارگران فضای سبز هستیم که در هنگام خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران جان به جان آفرین تسلیم می‌کنند.

وی تصریح کرد: تا چه زمان باید عزیزان پاکبان و کارگران خدمات شهری برای نظافت و تمیزی شهر جان خود را به خطر بیندازند و رانندگان خاطی بی محابا با سرعت‌های سرسام‌آور در معابر و بزرگراه‌ها جولان دهند.

شهردار مشهد اضافه کرد: پاکبان جوانی که ۲ روز قبل بر اثر تصادف جان خود را از دست داد، تنها ۱۱ سال سابقه کار داشت. خانواده او با ۱۱ روز حقوق چه می‌تواند بکند؛ لذا مدیران شهرداری لایحه‌ای برای حمایت از خانواده کارگرانی که جان خود را حین خدمت از دست می‌دهند، تنظیم کنند.

ارجائی با تاکید بر اینکه از خانواده این جان‌باختگان حمایت خواهیم کرد، افزود: در کنار اقدامات قانونی برای پیگیری احقاق حقوق حقه آن‌ها از دستگاه‌های ذی‌ربط مدیریت شهری نیز به طور کامل از خانواده این عزیزان حمایت کرده و لایحه‌ای را در این راستا به شورای اسلامی شهر ارائه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد وی گفت: از شورای شهر و دستگاه‌های نظارتی هم درخواست می‌کنم کمک کنند برای حمایت از خانواده عزیزانی که حین خدمت جان خود را از دست می‌دهند، با هر نوع قراردادی که دارند، یکسری اقدامات حمایتی را در نظر بگیرند. این افراد همکاران و عزیزان ما هستند. تصور کنیم این اتفاق برای خودمان می‌افتد؛ لذا بیاییم تا هستیم و صاحب این امضاها هستیم، در این خصوص اقدامی عاجل انجام دهیم.

انتهای پیام

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها