با ما همراه باشید

اخبار 52

تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی توسط شورای ۱۰ نفره از سال آینده

منتشر شده

در

تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی توسط شورای ۱۰ نفره از سال آینده

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سال ۱۴۰۰ توسط شورای ۱۰ نفره خبر داد.

اکبر فتحی، با حضور در جمع شوراهای اسلامی و نمایندگان کشاورزان در مسجد جامع روستای مایان سفلی از توابع بخش مرکزی شهرستان تبریز اظهار کرد: در گذشته سرمایه گذاری‌های خوبی در دشت تبریز انجام گرفته است.

وی افزود: شرکت آب منطقه‌ای در جهت ایجاد سد شهید مدنی و سازمان جهادکشاورزی استان در جهت ایجاد شبکه‌های آبیاری و زهکشی در این منطقه اقدامات مناسبی انجام داده‌اند که مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه منجر به نیمه کاره ماندن طرح‌های مذکور شده است.

وی با بیان این‌که اعتراض کشاورزان این منطقه در قبال ستاد احیای دریاچه ارومیه مبنی بر این‌که، نیمه کاره ماندن طرح‌های فوق، زمین‌های زهدار سابق را از حیز انتفاع ساقط کرده است، وارد دانست و در همین راستا خواستار برگزاری نشستی با حضور نمایندگان ستاد احیا، محیط زیست و نیز نمایندگان شورای اسلامی تبریز شد تا از آب زهکشی این زمین‌ها که وارد کانال می‌شود، به این کشاورزان دسترسی داده شود.

فتحی گفت: در قالب کارگروه استانی، مشکل این اراضی که در حال حاضر زیرکشت دانه‌های روغنی به عنوان کالای استراتژیک تامین روغن مورد نیاز جامعه است، رفع خواهد شد.

وی افزود: کود ازته که مشمول یارانه دولتی است، متقاضی بیشتری دارد اما کود فسفاته که به دلیل خروج از مشمولیت یارانه دولتی افزایش قیمت داشته و با اقبال کمتری رو به روست. اگر کار کارشناسی مورد توجه و اهمیت قرار گیرد، کود فسفاته همراه با کود ازته دارای ارزش بوده و می‌تواند ارزش غذایی زمین را ارتقا بخشد.

وی بیان کرد: اگر ترکیب این دو کود با هم بر مبنای فرمولی کودی که کارشناسان ارائه می‌دهند درخواست شود، مشکلی در تامین کود وجود ندارد اما در صورتی که تنها کود یارانه‌ای مورد درخواست قرار گیرد، قطعا محدودیت ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در رابطه با بیمه‌های کشاورزی بیان کرد: این بیمه به دو بخش بیمه محصولات کشاورزی و بیمه خود کشاورزان قابل تقسیم است، صندوق بیمه روستایی و عشایری ذیل حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد بیمه خود کشاورزان فعالیت دارد، در ارتباط با بیمه محصولات کشاورزی نیز صندوق بیمه محصولات کشاورزی فعال بوده که بخشی از تعرفه را دولت و بخشی دیگر را بهره بردار تقبل می‌کند.

وی گفت: تا دو سال اخیر این امکان وجود داشت که هنگام اخذ غرامت، غرامت واقعی برآورد نشود اما با تغییراتی که در دو سال گذشته در ساختار صندوق بیمه محصولات کشاورزی انجام گرفته، این مشکل رفع شده است.

وی با بیان این‌که تمام بهره برداران و کشاورزانی که تسهیلات دریافت کرده‌اند ولی بنا به دلایلی از جمله خشکسالی، سرمازدگی، سیل و .. تسهیلات آن‌ها با تاخیر مواجه شده است، می‌توانند از بند خ ماده ۳۳ قانون بودجه استفاده کرده و وام‌هایشان را استمهال کنند.

فتحی در ارتباط با قیمت محصولات کشاورزی، ضمن قدردانی از تلاش مجلس شورای اسلامی در جهت ایجاد شورایی ۱۰ نفره به ریاست وزیر جهاد کشاورزی و حضور وزیر اقتصاد و دارایی و دو تن از نمایندگان کشاورزان، بیان کرد: در مورد قیمت‌های تضمینی محصولات کشاورزی در این شورا تصمیم گیری خواهد شد و به این طریق شاهد حل شدن مشکل قیمت‌ها برای همیشه خواهیم بود.

وی در خصوص نهاده‌های دامی تصریح کرد: دامداری‌های موجود در منطقه به دو شکل صنعتی و یا سنتی است. دامداری‌های صنعتی، نهاده‌های خود را از سامانه بازارگاه دریافت کرده و در طی دو ماه اخیر، هیچ دامداری نمی‌تواند ادعای عدم دریافت نهاده داشته باشد.

وی افزود: در مورد دامداری‌های سنتی، راهکاری که ارائه شده، به این صورت است که این دامداری‌ها، پلاک کوبی خواهند شد تا با مشخص شدن تعداد دقیق دام‌های آن‌ها، نهاده‌های مورد نیاز به کارخانه‌های خوراک دام تحویل داده شده و کارخانه‌های خوراک دام این نهاده‌ها را تبدیل به کنسانتره می‌کنند و با مراجعه دامداری‌های فوق به مدیریت جهادکشاورزی به کارخانه‌های مربوطه ارجاع داده خواهند شد تا کنسانتره مورد نیاز خود را دریافت کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان این‌که این سازمان هیچ گونه محدودیتی در مورد صدور پروانه گلخانه و واحدهای دامپروری ندارد، ادامه داد: در مورد منابع تسهیلاتی گلخانه از بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه تسهیلات ۱۴ درصد برای مناطق برخوردار و ۱۲ درصد برای مناطق کم برخوردار در نظر گرفته می‌شود و صدور این پروانه‌ها، تقاضا محور بوده و بر مبنای درخواست متقاضیان صادر می‌شود.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، وی در خاتمه حوزه سرمایه گذاری گلخانه را حوزه‌ای مقدس برای حل بحران اشتغال و تولید کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا با پیگیری و حل مشکلات مطرح شده، نه تنها مشکلات این منطقه و استان بلکه مسائل و مشکلات کشاورزی کشور رفع شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها