با ما همراه باشید

اخبار 41

تلاش وزارت بهداشت برای رشد متوازن نهادهای دانشجویی/دانشگاههای علوم پزشکی رتبه بندی علمی می شوند

منتشر شده

در

تلاش وزارت بهداشت برای رشد متوازن نهادهای دانشجویی/دانشگاههای علوم پزشکی رتبه بندی علمی می شوند

معاون فرهنگی وزاررت بهداشت با اشاره به تلاش این وزارتخانه برای رشد متوازن نهادهای دانشجویی، تاکید کرد: ما هیچگاه سیاست رشد کاریکاتوری نهادهای دانشجویی در دانشگاه ها را دنبال نکرده ایم.

به گزارش ایسنا،دکتر سیماسادات لاری در نشست پرسش و پاسخ نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر انجام فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان در شرایط کنونی شیوع کرونا ویروس اظهار کرد: خوشبختانه در دوران شیوع کرونا هیچ کدام از جشنواره‌های فرهنگی و دانشجویی تعطیل نشد و علاوه بر آن پویش‌های بسیار خوبی نیز از جمله پویش “زندگی دست یاریگر توست” با مشارکت بالای دانشجویان برگزار شد و دانشجویان در طول این مدت در مسیر مبارزه با کرونا مستندسازی و حتی در  تهیه و تولید ملزومات بهداشتی در کنار ما بودند، به نحوی که امروز بسته‌های ملزومات بهداشتی مبارزه با کرونا را می‌توانیم به کشورهای منطقه صادر کنیم.

معاون فرهنگی وزیر بهداشت با اشاره به کمبود بودجه فرهنگی که از موضوعات مورد تاکید بسیاری از دانشجویان در این نشست بود، خاطر نشان کرد: اگر سرمایه‌گذاری درستی در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت صورت گیرد، می‌تواند امکانات خوبی در اختیار ما قرار دهد.

وی گفت: روزی که معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در اختیار ما قرار گرفت، بودجه ستادی مبلغ ۴۰ میلیارد ریال بود که به لطف خدا اکنون رشدی چند برابری پیدا کرده است و دغدغه‌های ما را در حوزه‌های مختلف مرتفع کرده است.

لاری تاکید کرد: زمانی که ردیف بودجه مناسبی نباشد، تخصیص درستی نیز نخواهیم داشت و باید تمام زمان و انرژی خود را برای کسب منابع بگذاریم. امروز به جایی رسیده‌ایم که کمک‌های بی‌سابقه‌ای از حوزه‌ بودجه‌های ستادی به دانشگاه‌ها ارائه داده‌ایم و تیم وزارت بهداشت در این مسیر خالصانه تلاش کرده است.

وی با بیان اینکه در گذشته هیچ محاسبه‌ای در حوزه غذای دانشجویان وزارت بهداشت صورت نمی‌گرفت، بیان کرد: نگرش  ما در خارج از وزارت بهداشت، پررنگ بودن حوزه‌های بهداشت و درمان و ندیده شدن حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی بوده است که خوشبختانه به لطف خدا این نوع نگاه را تغییر داده‌ایم.

لاری با بیان اینکه ۴۱ طرح نیمه تمام خوابگاهی با تزریق منابع از طریق تفاهمنامه میان صندوق رفاه دانشجویان و بانک‌های کشور در مسیر تکمیل قرار گرفته‌اند، افزود: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برای تامین این وام‌ها برای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تلاش زیادی کرده است و همین امروز نیز برای تکمیل خوابگاه ریحانه دو در دانشگاه علوم پزشکی همدان از این طریق جهت تأمین منابع در حال پیگیری هستیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: سیاست ما در دانشگاه رشد کاریکاتوری نهادهای دانشجویی نبوده است و  در تلاشیم همه نهادهای دانشجویی رشد متوازن داشته باشند. به طوریکه امروز رتبه‌بندی نشریات دانشجویی در حال انجام است و با این اتفاق، نشریات کپی شده از مسیر راه رشد نشریات وزین کنار خواهند رفت.

وی در خصوص جایگاه همتایاران سلامت‌روان نیزافزود:‌ امروز همتایاران در محیط‌های مختلف، در حال ظهور و بروز خود هستند و از طرفی تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی، مجامع کانون‌های فرهنگی و شوراهای صنفی نیز ظرفیت‌های خود را ارتقاء می‌دهند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر این که امروز توانسته‌ایم در این معاونت داده‌های مورد نظر خود را استخراج کنیم و این کمک بسیار زیادی در تصمیم گیری‌های آتی خواهد کرد، گفت: در جلسه‌ای که دیروز با حضور مسؤولان وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار شد، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ثمره تلاش خود را که از زمان دکتر محمد رضا فراهانی آغاز شده بود، در حوزه جمع آوری اطلاعات لازم، به منصه ظهور گذاشت به طوری که امروز می‌دانیم در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور چه تعداد آشپزخانه و چند خوابگاه دانشجویی وجود دارد و از چه کیفیتی برخوردار است.

معاون وزیر بهداشت در بخش دوم و پایانی صحبت‌های خود با اعلام خبر راه‌اندازی رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، خاطرنشان کرد: با همکاری و مساعدت بسیار با ارزش معاون  آموزشی وزارت بهداشت، برای اولین‌بار رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که شامل سه حیطه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و دانشجویی است در حال طرح‌ریزی و اجرا است که در حوزه فرهنگی با حدود  ۱۵۰ شاخص می‌تواند برای اولین بار این حوزه را به جایگاه واقعی خود برساند به نحوی که هر بخشی بداند جایگاهش نسبت به دیگر بخش‌ها چگونه است.

به گزارش مفدا، وی در پایان ایجاد بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی برای دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی را جزو اهداف خود تا پایان دولت برشمرد و بیان داشت: ما در کنار دانشجویان رزیدنتی تلاش کرده‌ایم منابع دانشجویان تحصیلات تکمیلی را ببینیم و به لطف خدا در این مسیر تا حدودی موفق عمل کرده‌ایم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها