با ما همراه باشید

اخبار 46

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع)

منتشر شده

در

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع)

ایسنا/خراسان رضوی دبیر اجرایی نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) گفت: مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) تا ۱۵ فروردین‌ ماه تمدید شده و اختتامیه این جشنواره در عید فطر برگزار خواهد شد.

محسن هوشمند در نشست خبری نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) که امروز، ۲۷ بهمن‌، در سالن همایش‌های روزنامه قدس برگزار شد، اظهار کرد: همه اقشار مردم سعی می‌کنند به نحوی عشق و ارادت خود را به امام رضا(ع) نشان ‌دهند. اهالی رسانه نیز سال‌هاست تلاش دارند که از طریق تولید و توزیع محتوای رسانه‌ای در قالب‌های مختلف این ارادت و خدمت خود به ساحت قدسی حضرت رضا(ع) را به منصه ظهور بگذارند و عامل به حدیث شریف امام رضا(ع) باشند که فرمود «علوم ما را بیاموزید و به دیگران بیاموزانید که اگر انسان‌ها محاسن کلام ما را بشناسند، قطعا تبعیت خواهند کرد».

وی افزود: آمارها و رصدهای ما نشان می‌دهد که این جریان، یک جریان در حال توسعه است و طی یک سال گذشته، هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی اتفاقات ارزشمندی در حوزه رسانه‌های گوناگون جهت خدمت‌رسانی به ساحت قدسی حضرت رضا(ع) رقم خورده است. بر همین اساس مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی، تصمیم بر این گرفت که جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) را طراحی و اجرا کند.

دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) عنوان کرد: در این جشنواره چهار هدف کلی را مدنظر قرار دادیم که شامل گسترش و ترویج آموزه‌ها و فرهنگ والای رضوی در عرصه‌های مختلف، بازخوانی مفاهیم بنیادی در سیره وجودی حضرت رضا(ع)، حمایت و تجلیل از پدیدآورندگان آثار رسانه‌ای فاخر رضوی و ارتقای کمی و کیفی آثار می‌شود. بر این اساس از ایام روز خبرنگار و عید سعید غدیر که در مرداد ماه امسال قرار داشت، فراخوان اولین دوره این جشنواره اعلام شد و طبق برنامه‌ریزی اولیه، تصمیم بر این بود که روز ۲۲ بهمن آخرین مهلت ارسال اثر به جشنواره باشد اما به دلیل درخواست‌های بسیاری که برای تمدید مهلت ارسال اثر به ما شد، مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌ای امام رضا را تا ۱۵ فروردین ‌ماه تمدید کردیم‌.

هوشمند تصریح کرد: فراخوان این جشنواره را در سه بخش رسانه‌های خبری و تحلیلی، رسانه‌های مجازی و رسانه‌های صوتی و تصویری اعلام کرده بودیم. بخش رسانه‌های خبری شامل موضوعات خبر، گزارش، سرمقاله و یادداشت، مصاحبه، گزارش خبری تلویزیونی و رادیویی، عکس خبری و اینفوگرافیک بود. بخش رسانه‌های مجازی شامل قالب‌های پادکست، طرح بازی و نرم‌افزار، موشن‌گرافیک و شبکه‌های اجتماعی بود. در بخش شبکه‌های اجتماعی نیز هر فردی که صفحه‌ای دارد، می‌تواند کلیت صفحه خود را در این جشنواره شرکت دهد. بخش رسانه‌های صوتی و تصویری نیز شامل برنامه‌های تلویزیونی، برنامه رادیویی، طرح برنامه تلویزیونی و رادیویی، مستند و نماهنگ تلویزیونی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نکته‌ای که در رابطه با این جشنواره وجود داشت، این بود که ما نمی‌خواستیم با برخی جشنواره‌های دیگر آستان قدس رضوی رقابت کنیم و موازی‌کاری انجام دهیم‌. تفاوت این جشنواره با جشنواره‌های دیگر آستان قدس رضوی این است که در فضای رسانه‌ای برگزار می‌شود و خروجی بستر رسانه‌ای و خبری اهمیت دارد. البته در حوزه رسانه‌های مجازی نیز فضا برای تمام علاقه‌مندان باز است.

معاون مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی ادامه داد: تاکنون ۱۸۹۹ اثر در دبیرخانه جشنواره ثبت شده که از این بین ۴۷۵ مورد مرتبط با رسانه‌های خبری و تحریری بوده، ۵۳۷ مورد مربوط به رسانه‌های مجازی و ۸۸۷ مورد نیز مربوط به رسانه‌های صوتی و تصویری بوده است‌.

هوشمند بیان کرد: در اواخر اردیببهشت‌ سال آینده، به مناسبت عید سعید فطر، اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) برگزار خواهد شد. برخی رویدادهای جنبی نیز از ابتدا برای جشنواره برنامه‌ریزی کرده‌ایم که ناظر به شرایط کرونا چند مورد آن قابل اجرا بود. در ادامه نشست‌های دیگری نیز صورت مجازی برگزار خواهیم کرد که در آن موضوعات مرتبط با محورهای جشنواره تبیین می‌شود.

وی اظهار کرد: این امکان برای تمام شرکت کنندگان جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) وجود دارد که درخواست خادم‌یاری رسانه‌ای رضوی را داشته باشند. ورودی خادم‌یاری محدود شده است اما اکنون نزدیک به ۷۵۰ خادم‌یار رسانه‌ای سازمان‌دهی شده، فعالیت دارد و متقاضیان زیادی نیز برای خادم‌یاری رسانه‌ای وجود دارد.

دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) در خصوص تداوم برگزاری این جشنواره در سال‌های بعد نیز گفت: بنای جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) بر تداوم است و قرار نیست که همین یک‌بار برگزار شود و به اتمام برسد. به همین دلیل اعلام کردیم که این جشنواره، اولین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) است. از دوره‌های بعدی جشنواره بازه دریافت آثار نیز یک ساله و به صورت بین‌المللی خواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها