با ما همراه باشید

اخبار 53

ثمره شهادت سردار سلیمانی و فخری‌زاده بیداری اسلامی است

منتشر شده

در

ثمره شهادت سردار سلیمانی و فخری‌زاده بیداری اسلامی است

شیخ خلیل افرا عالم برجسته اهل تسنن در مراسم دیدار بیست تن از علمای برجسته فرقین کشور با خانواده شهید محسن فخری‌زاده گفت: ثمره شهادت سردار سلیمانی و محسن فخری‌زاده بیداری اسلامی است.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی مدیرکل دفتر ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم دیدار بیست تن از علمای برجسته اهل تسنن کشور با خانواده شهید فخری‌زاده اظهار کرد: دشمنان به‌غیر از شخصیت‌های نظامی توان تحمل شخصیت‌های علمی ما را ندارند و این موضوع نشان از رشد و بالندگی انقلاب در عرصه‌های مختلف مانند عرصه‌های علمی دارد و امروز شخصیت‌های علمی انقلاب خار چشم دشمنان شدند.

وی با اشاره به اینکه هدف این دیدار ابراز ارادت علما و فرهیختگان اهل تسنن کشور به شهید فخری‌زاده است خاطرنشان کرد: خون پاک شهید فخری‌زاده عامل شکوفایی است و تاریخ ثابت کرده دشمنان با ریختن خون بزرگان ما نتوانستند حرکت عظیم انقلاب را متوقف کنند.

مدیرکل دفتر ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این مطلب که تمام برنامه‌های دشمن برای از بین بردن وحدت عقیم مانده و وحدت این میراث عظیم امام خمینی ماندگار و ناگسستنی است، یادآور شد: زمان شهادت شهید فخری‌زاده بسیاری از علمای برجسته اهل تسنن کشور با من تماس گرفتند و تسلیت گفتند این ابراز همدردی نشان‌دهنده این موضوع بود که هم‌وطنان شیعه و سنی مانند یک پیکر هستند و نقاط مشترک بسیاری دارند.

نه تنها علمای اهل تسنن بلکه تمام تمام اهالی فرق اسلامی در ایران به وجود شهید فخری زاده افتخار ‌می‌کنند

در ادامه این مراسم شیخ خلیل افرا رئیس و مسئول هیئت افتا استان بوشهر در ادامه این مراسم ضمن آرزوی توفیق روزافزون و طول عمر برای رهبر معظم انقلاب گفت: شهادت دانشمندی چون محسن فخری‌زاده برای اعتلای دین خدا بود و فخری‌زاده در این راه جان خود را نثار و فدای اسلام و مسلمین کرد و نه تنها علمای اهل تسنن به شخصیت فخری‌زاده افتخار می‌کنند بلکه تمام برادران شیعه و اهل تسنن و تمام فرق اسلامی به وجود افرادی که مانند اهل‌بیت پیامبر صلی‌الله علیه و آله و یاران او جان خود را برای اسلام فدا کردند افتخار می‌کنند.

شیخ خلیل افرا ادامه داد: درود بر خانواده شهید فخری‌زاده که با صبری عظیم در مقابل این واقعه ایستادند اما باید واقعه شهادت فخری‌زاده نکته‌ای بسیار حائز اهمیت است و آن وجود اخلاص در رفتار شهدا است خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند: به امت اسلام دستور داده نشده مگر از روی اخلاص خداوند را عبادت کنند همچنین باید گفت که اخلاص ثمره عبادت‌های قلبی است در کتاب صحیح بخاری از ابن عربی مالکی چنین نقل می‌کند اخلاص مرتبه‌ای است که فرشته قدرت درک آن را ندارد و اگر انسان اخلاص داشته باشد شیطان نمی‌تواند بر او مسلط شود.

امام‌جمعه کنگان تصریح کرد: اخلاص پیام شهادت شهید قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده به امت اسلام بود پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نیز می‌فرمایند: «هرکسی از روی اخلاص و شهادت را از خداوند مسئلت نماید خداوند او را به مرتبه شهدا می‌رساند اگرچه بر فرش خانه‌اش بمیرد»؛ شهید محسن فخری‌زاده نیز با خداوند معامله کرد و خداوند نیز مشتری اخلاص این شهید شد و شهادت؛ عزت و بهشت را به فخری‌زاده اعطا کرد.

شیخ افرا در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: دشمن فکر می‌کند ملت اسلام با از دست دادن شخصیت‌هایی چون شهید فخری‌زاده و شهید سلیمانی تضعیف می‌شود اما ثمره شهادت سردار سلیمانی و محسن فخری زاده بیداری اسلامی است و ملت اسلام از این شهادت‌ها درس گرفته و همواره بیدارتر و آگاه‌تر می‌شود.

 

وجود یازده هزار شهید اهل تسنن نشان دهنده ایمان راسخ اهل تسنن ایران به انقلاب و رهبری است

در بخش دیگری از این دیدار عصام الدین گوگلان رئیس حوزه علمیه اهل تسنن چنارلی گفت: حاج محسن فخری‌زاده برای اعتلای کلمة الله و اعتلای کلمه انقلاب اسلامی زحمات فراوانی کشید و وقتی‌که در موضوع انقلاب و شهادت بزرگان آن دقیق می شویم این موضوع روشن می‌شود که دشمنان ایران اسلامی و ابر قدرت‌ها تلاش فراوانی داشتند تا انقلاب به ثمر ننشیند اما شهادت حاج محسن عزیز ثابت کرد انقلاب نه تنها توقف نداشته بلکه در زمینه‌های گوناگونی مانند دانش هسته‌ای و بسیاری از علوم دیگر رشد چشم گیری داشته است.

وی افزود: ایران به مرتبه ای است که بسیاری از علوم و تکنولوژی را به کشورهای همسایه صادر می‌کند و این موضوع افتخار آفرین است و زحمات افرادی مانند شهید فخری‌زاده قدرت ایران اسلامی رو به دنیا نشان داد.

رئیس حوزه علمیه اهل تسنن چنارلی ادامه داد: چندی پیش حرف از این بود که آمریکا به ایران حمله می‌کند اما وقتی که مقام معظم رهبری هم مانند امام خمینی فرمودند: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند آوازه قدرت ایران اسلامی بیشتر در جهان پیچید و این قدرت مرهون تفکر و تلاش سربازان حضرت امام خمینی (ره) و خلف شایسته آن حضرت امام خامنه‌ای است.

وی بابیان اینکه بسیاری از مردم اهل تسن به انقلاب و رهبری ایمان راسخ دارند تصریح کرد: هموطنان اهل سنت در بزنگاه‌ها و میدان های مختلف انقلاب همپای برادران شیعه برای حفظ وحدت ایثار و نقش آفرینی کردند و مصداق این سخن؛ یازده هزار شهید اهل سنت سراسر کشور در جنگ تحمیلی هستند که در بین این شهدا صد روحانی اهل سنت نیز وجود دارند.

در پایان این دیدار حامد فخری زاده فرزند شهید محسن فخری زاده ضمن ابراز خرسندی از حضور علمای اهل تسنن در منزل شهید اظهار کرد: از دو جهت حضور عزیزان اهل تسنن باعث افتخار است اول اینکه دوستان بسیار عزیزی را زیارت می‌کنیم و جهت دوم اینکه افتخار ما این است که بعد از شهادت شهید فخری زاده شاهد ملاقات افراد مختلفی از مذاهب، قومیت‌ها و ملیت‌های مختلف بودیم و این نشان‌دهنده این موضوع است که «حفظ تمامیت ارضی، افتخار میهن و در مرتبه عالی‌تر، عزت و شرافت اسلام» از اهداف شهدا به شمار می‌رود و شهادتشان عامل تحکیم وحدت است همچنین نگاه شهید فخری زاده در رابطه با هموطنانی که مذهب دیگری دارند سرشار از مهر و عطوفت و نگاهی برادرانه بود.

شهید فخری زاده کاملاً به وحدت میان شیعه و اهل تسنن اعتقاد داشت و به دنبال راهکارهای جدیدی برای تحکیم وحدت بود

همچنین  این دیدار حامد فخری زاده فرزند شهید محسن فخری زاده ضمن ابراز خرسندی از حضور علمای اهل تسنن در منزل شهید اظهار کرد: از دو جهت حضور عزیزان اهل تسنن باعث افتخار است اول اینکه دوستان بسیار عزیزی را زیارت می‌کنیم و جهت دوم اینکه افتخار ما این است که بعد از شهادت شهید فخری زاده شاهد ملاقات افراد مختلفی از مذاهب، قومیت‌ها و ملیت‌های مختلف بودیم و این نشان‌دهنده این موضوع است که «حفظ تمامیت ارضی، افتخار میهن و در مرتبه عالی‌تر، عزت و شرافت اسلام» از اهداف شهدا به شمار می‌رود و شهادتشان عامل تحکیم وحدت است همچنین نگاه شهید فخری زاده در رابطه با هموطنانی که مذهب دیگری دارند سرشار از مهر و عطوفت و نگاهی برادرانه بود. شهید فخری زاده کاملاً به وحدت میان شیعه و اهل تسنن اعتقاد داشت و به دنبال راهکارهای جدیدی برای تحکیم وحدت بود

فرزند شهید فخری زاده در رابطه با مطالعات و رویکرد شهید بیان کرد: شهید فخری زاده مطالعات مذهبی، عرفانی و فلسفی بسیاری داشت و در این رابطه کاملاً صاحب ایده، تفکر و نوآوری بود به‌ویژه در بحث فلسفه علم مباحث خاصی داشت و یکی از تحقیقات این شهید که برای من بسیار جالب بود مراجعه ایشان به کتب محی‌الدین ابن عربی بود و یا به‌عنوان مثال به اشعار عربی حسام الدین چلبی علاقه داشت و کاملاً به وحدت میان شیعه و اهل تسنن معتقد بود و به دنبال راهکارهای جدیدی برای تحکیم وحدت بود.

وی در پایان با اشاره به علاقه افراد تمام ادیان به شهید فخری زاده خاطرنشان کرد: ما در این چند وقت پیام های زیادی از علمای مسیحی داشتیم، برای مثال پیام اسقف اعظم ارامنه را برای ما آوردند و در حال حاضر هم خدمت دوستان هم دین و هم‌کیش اهل تسنن خودمان هستیم و حتی از کشورهای غیر اسلامی هم پیام داشتیم که این نشان‌دهنده یک وحدت انسانی است که ما وقتی به سمت انسان کامل شدن حرکت می‌کنیم به فردی تبدیل می شویم که موردعلاقه و احترام تمامی ادیان و مذاهب است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها