با ما همراه باشید

اخبار 46

جهاددانشگاهی از بودجه کم خود، ارزش افزوده بالایی ایجاد می‌کند

منتشر شده

در

جهاددانشگاهی از بودجه کم خود، ارزش افزوده بالایی ایجاد می‌کند

ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل دفتر امورمجلس جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی توانسته است از بودجه کمی که نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی دیگر در اختیار این نهاد قرار می‌گیرد، ارزش افزوده بالایی را ایجاد نماید.

دکتر محمدابراهیم فقیه‌زاده، با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد عمومی غیردولتی است بخش بسیار بسیار کمی از بودجه سالانه کشور به این نهاد اختصاص می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی توانسته است از بودجه اختصاص یافته به این نهاد از سوی مجلس کارایی خوبی را ایجاد نماید، تصریح کرد: با توجه به همه گیری ویروس کرونا و همچنین کاهش درآمدهای جهاددانشگاهی در حوزه‌هایی همچون آموزش، این نهاد می‌تواند در سال ۱۴۰۰ در ظرفیت‌های جدیدی نقش ایفا نماید.

جهاددانشگاهی می‌تواند با بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد در حل مشکل تحریم‌ها به کشور کمک نماید

مدیرکل دفتر امورمجلس جهاددانشگاهی عنوان کرد: با توجه به اینکه جهاددانشگاهی یک قطب علمی و تحقیقاتی در کشور محسوب می‌شود، این نهاد می‌تواند با بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد در حل مشکل تحریم‌ها به کشور کمک نماید.

دکتر فقیه زاده با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند نقش موثر و بی بدیلی را برای رفع نیازهای کشور داشته باشد از اعتماد مجلس در طول دوره‌های مختلف به این نهاد خبر داد و گفت: افزایش بودجه جهاددانشگاهی نشان از اعتماد مجلس به این نهاد است.

 مقام معظم رهبری نگاه ارزشمندی را به مجموعه جهاددانشگاهی دارند

وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری نگاه ارزشمندی را به مجموعه جهاددانشگاهی به ویژه با حمایت از طرح‌های فناورانه این نهاد داشته‌اند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نسبت به جهاددانشگاهی نگاه امیدوارانه‌ای دارند و جهادگران این نهاد نیز توانسته‌اند در این حوزه به نحو موثری عمل کنند.

وی گفت: امیدورایم نگاه مقام معظم رهبری نسبت به جهاددانشگاهی در بین دولتمردان هم رایج شود و به ظرفیت‌های بالقوه این نهاد به نحو  شایسته‌ای توجه کنند.

 امیدواریم مجلس بودجه طرح‌های جهاددانشگاهی را در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در نظر بگیرد

مدیرکل دفتر امورمجلس جهاددانشگاهی از تصویب ۴ طرح جهاددانشگاهی در حوزه پزشکی و کشاورزی در کمیسیون های تخصصی مجلس خبر داد و ادامه داد: امیدواریم مجلس بودجه این طرح‌ها را در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در نظر بگیرد.

وی به طرح حمایت از زوج‌های نابارور در کشور اشاره و عنوان کرد: امیدواریم با تصویب این طرح در مجلس برای سال ۱۴۰۰، شاهد توسعه مراکز ناباروری جهاددانشگاهی در کشور از جمله در استان خراسان رضوی باشیم.

 یکی از سیاست‌های ارزشمند جهاددانشگاهی، درمان زوج‌های نابارور کشور است

دکتر فقیه‌زاده با اشاره به اینکه تا قبل از انقلاب، زوج‌های نابارور کشور به کشورهای دیگر مراجعه می‌کردند،  افزود: یکی از سیاست‌های ارزشمند جهاددانشگاهی و مرحوم کاظمی آشتیانی رفع این نیاز از کشور بود که توانستیم با تلاش‌های ارزشمند ایشان، نسبت به حل این مشکل اقدام کنیم و از خروج ارز جلوگیری نماییم.

وی به سیاست‌های نادرست کشور در شروع جنگ مبنی بر جلوگیری از افزایش جمعیت اشاره و بیان کرد: امروزه در کشور با رشد منفی جمعیت روبرو هستیم و مقام معظم رهبری نسبت به این خطر بالقوه نگاه ارزشمندی دارند که نباید جمعیت کشور رو به پیری برود و در همین راستا نیز از سوی ایشان سند سیاست‌های جمعیتی کشور ابلاغ شده است.

به گفته مدیرکل دفتر امورمجلس جهاددانشگاهی ، بیش از ۲۰ درصد از زوج های کشور نابارور هستند که این میزان ۵ درصد از میانگین جهانی بالاتر است.

وی اظهار کرد: در سیاست های ابلاغی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به این نکته تاکید شده است از رشد منفی جمعیت جلوگیری کنیم  و بر همین اساس وزارت بهداشت اقدامات حمایتی خوبی را از زوج‌های نابارور دارد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از ۳۳ هزار سیکل درمان ناباروری در کشور در ۹ مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی صورت می گیرد، ادامه داد: حجم زیادی از این تعداد مربوط به توریسم سلامت است که از کشورهای همسایه به مراکز ناباروری جهاددانشگاهی مراجعه می‌کنند.

 داشتن پشتوانه علمی از مهمترین ویژگی‌های مراکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی است

دکتر فقیه‌زاده داشتن پشتوانه علمی را از مهمترین ویژگی های مراکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی در کشور عنوان کرد و گفت: یکی دیگر از ویژگی های مراکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی رعایت قوانین شرعی و عمل نمودن به فتواهای مراجع تقلید است که این موضوع منجر به اعتماد مردم به این مراکز شده است.

وی یکی دیگر از طرح‌های مصوب جهاددانشگاهی در حوزه پزشکی در کمیسیون بهداشت مجلس را در خصوص سرطان پستان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با تصویب بودجه در این حوزه مراکز تشخیص و درمان سرطان پستان را در کشور توسعه دهیم؛ چراکه اعتقاد داریم با تشخیص به موقع می‌توان بسیاری از هزینه‌ها را در این زمینه کاهش داد.

وی تصویب ذخیره سازی گیاهان دارویی در مراحل کاشت، داشت و برداشت را از دیگر طرح‌های تصویب یافته جهاددانشگاهی در کمیسیون کشاورزی مجلس ذکر و خاطرنشان کرد: طرح دیگری از جهاددانشگاهی که در این کمیسیون به تصویب رسیده است طرح اصلاح و یا به‌نژادی دام سبک و سنگین است که منجر به توسعه پایدار و اشتغال در کشور خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها