کد خبر : 71648
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴

جهاد دانشگاهی هرمزگان الگویی موفق در شناسایی علمی مشکلات استان است

جهاد دانشگاهی هرمزگان الگویی موفق در شناسایی علمی مشکلات استان است

  رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی هرمزگان به‌عنوان الگویی موفق می‌تواند در بحث اولویت بندی نیازهای استان با اتکا به مباحث علمی و تحقیقاتی در راستای حل مشکلات استان، این نیازها را شناسایی و در اختیار پژوهشگران قرار دهد. احمد مرادی ظهر امروز (۱۶ مردادماه)، در خصوص دستاوردها و فعالیت‌های جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی هرمزگان الگویی موفق در شناسایی علمی مشکلات استان است

  رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی هرمزگان به‌عنوان الگویی موفق می‌تواند در بحث اولویت بندی نیازهای استان با اتکا به مباحث علمی و تحقیقاتی در راستای حل مشکلات استان، این نیازها را شناسایی و در اختیار پژوهشگران قرار دهد.

احمد مرادی ظهر امروز (۱۶ مردادماه)، در خصوص دستاوردها و فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سطح استان و کشور، افزود: فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی سبب تقویت روحیه امیدواری و نشاط علمی برای مردم کشور و استان هرمزگان است.

وی با بیان اینکه دستاوردهای علمی, پژوهشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی هرمزگان در مقایسه با سایر مجموعه‌های علمی دانشگاهی قابل تحسین است، اظهار کرد: جهادگران جهاد دانشگاهی هرمزگان کارها را با نیت خالصانه و به شکل جهادی پیش می‌برند که نتایج و خروجی کارهای جهاد دانشگاهی در مقایسه با سایر مراکز علمی و دانشگاهی قابل تحسین بوده که این دستاوردها باید تداوم یابد.

این نماینده مجلس با مقایسه امکانات جهاد دانشگاهی استان با سایر مراکز دانشگاهی، اظهار کرد: با شناختی که از جهاد دانشگاهی هرمزگان دارم، موفقیت‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی با لحاظ قراردادن امکانات و تعدد نیروهای سایر مراکز دانشگاهی خروجی علمی و فرهنگی این نهاد چندین برابر بوده و قابل قیاس نیست.

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان باید به نحو شایسته و اصولی به مردم  و مسئولان اطلاع رسانی شود، اظهار کرد: تبلیغ و اطلاع رسانی دستاوردهای صورت گرفته جهاددانشگاهی  باعث تقویت روحیه مردم و ایجاد روحیه امیدواری می‌شود و فعالیت‌ها و موفقیت‌ها باید در جامعه بیان شود تا مردم از این موفقیت‌ها مطلع شوند که باعث تقویت روحیه و ایجاد امیدواری برای مردم و نظام است.

مرادی بر ضرورت اولویت سنجی نیازها و مشکلات جامعه تاکید کرد و افزود: برای حل مشکلات جامعه باید نیازهای پژوهشی، علمی جامعه شناسایی شده و پژوهشگران نیز بر اساس این اولویت‌ها به سمت انجام کارهای تحقیقاتی و علمی سوق یابند.

وی تصریح کرد: انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی برای جامعه مفید است ولی بدون اولویت بندی مشکلات، انجام کارهای تحقیقاتی هزینه بر و فاقد نتایج قابل استفاده خواهد بود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی هرمزگان به‌عنوان الگویی موفق می‌تواند در بحث اولویت بندی نیازهای استان با اتکا به مباحث علمی و تحقیقاتی در راستای حل مشکلات استان، این نیازها را شناسایی و در اختیار پژوهشگران قرار دهد.

مرادی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی باید اهداف خود را بازبینی کند تا بهتر بتواند از دانش روز دنیا در جهت پیشرفت علمی کشور بهره ببرد. با توجه به اینکه تکنولوژی‌های جدیدی در جهان پا به عرصه رقابت گذاشته‌اند وظیفه جهاد دانشگاهی از گذشته سنگین‌تر است و باید این نهاد، منابع روز دنیا را در اختیار دانشگاهیان قرار دهد چراکه هم‌اکنون این فرصت را نداریم که تمام موارد را از صفر تا صد خودمان انجام دهیم.

وی ادامه داد: معتقدم مهم‌ترین دستاورد جهاد دانشگاهی از ابتدای تأسیس تاکنون، احیای خودباوری در دانشگاه و میان جوانان کشور بوده است که این خودباوری سبب شد امروز در بسیاری از عرصه‌ها خودکفا شویم.

مرادی در پایان با اشاره به اینکه دستاوردهای مهم و پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری نتیجه خودباوری و اعتماد به جوانان و نخبگان دانشگاهی بوده که جهاددانشگاهی، بسترهای لازم را برای آنان در جامعه فراهم کرده است، افزود: جهاد دانشگاهی در تمام ابعاد می تواند کمک کننده و پیشنهاد دهنده باشد چرا که امروز برای رسیدن به قله های رفیع علم و دانش نیازمند کار جهادی هستیم که جهاد دانشگاهی در این زمینه می تواند نقش اصلی را بر عهده بگیرد. همچنین در تجاری سازی علوم، جهاد دانشگاهی می تواند مؤثر واقع شود و مشاوره دهنده خوبی برای مسئولان عالی رتبه باشد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها