با ما همراه باشید

اخبار 52

حجت الاسلام ادیانی: انقلاب اسلامی به ایران عزت بخشید

منتشر شده

در

حجت الاسلام ادیانی: انقلاب اسلامی به ایران عزت بخشید

ایسنا/ایلام رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفت: عزت، استقلال و پیشتازی ایران مرهون امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان وطن است.

حجت الاسلام« علیرضا ادیانی» در پایان رژه موتوری به مناسبت ۲۲ بهمن،   با بیان اینکه سخن از انقلاب اسلامی به طور قطع با یاد شهیدان، امام شهیدان و بنیانگذار نظام اسلامی حضرت امام همراه است، اظهار کرد: هر جا سخن از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است، در واقع سخن از دفاع از عدالت و پابرهنگان و ارزش های اسلامی، دفاع از آزادی و آزادی خواهی است  و نام امام راحل به طور  طبیعی به ذهن ملت ها خطور می کند.

وی با بیان اینکه بین نام امام راحل و مفهوم انقلاب پیوند وسیع و ارتباط ناگسستنی وجود دارد، ابراز کرد: در این روز نام امام راحل را گرامی می داریم که هر چه ملت ایران از عزت، استقلال و از پیشتازی در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی دارد مرهون امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان وطن است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور گفت: انقلاب اسلامی و روز تاریخی ۲۲بهمن یک روز به یاد ماندنی در تاریخ ملت ایران است، این روز پایان حکومت ظالمانه، جبارانه، خائنانه، مفسدانه و خبیثانه رژیم منحوس پهلوی است، رژیمی که در  منطقه و جهان، جزو وابسته ترین، پلیدترین و خبیث ترین  رژیم ها به شما می رفت.

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن روز نه بزرگ ملت ایران به حکومت پادشاهی پهلوی و نظام استکباری است، افزود: حکومت ظالمانه و دیکتاتوری پهلوی  از سال ۱۲۹۹ با کودتا و حمایت انگلیسی ها  و به تعبیر امام راحل، این بی سواد قزاق را بر ایران به حکومت رساندند، با مجلس فرمایشی موسسان و با حمایت پیر استعمار و انگلیس خبیث رژیم پهلوی را بنا نهاده اند و جز فقر و فلاکت، جز خواری و بیچارگی برای ملت ایران چیزی دیگری نداشت.

ادیانی تصریح  کرد: به معنای واقعی  ملت ایران در زمان رژیم پهلوی، محکوم به سیاست های جبارانه و مفسدانه حکومت منحوس پادشاهی پهلوی بودند، بنده با همه وجود اعتقاد دارم اگر چه ملت ایران در این سال های اخیر در بحث معیشت و اقتصادی دچار سختی هستند اما  این سختی با روزگار سیاه دوران پهلوی قابل مقایسه نیست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور یادآور شد: در زمان رژیم در بسیاری از مناطق کشور از بهداشت و امکانات اولیه خبری نبود و فقط چند شهر بزرگ برای چشم‌پر کردن مردم و برای خوشگذارانی سردمداران رزیم پهلوی بود و امرزو به برکت انقلاب اسلامی امکانات لازم در اقصی نقاط روستاهای کشور فراهم شده است.

وی با بیان اینکه  یوم الله ۲۲بهمن یک نه بزرگ به رژیم مستکبرانه و دیکتاتوری خاندان منحوس پهلوی بود، ابراز کرد: این نه بزرگ با یک آری بزرگ  همراه بود و آن آری به نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که بر پایه اهداف شریعت و معارف دین اسلامی و  با آرای مطلق مردم ایران به نظام اسلامی و جمهوری اسلامی تبدیل شد.

ادیانی گفت: این نه بزرگ  با ایجاد حکومتی بر پایه عدل ارزش های انسانی و  والای  الهی همراه بود و این چیز کمی نبود، این همان چیزی بود که امام امت فرمودند حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی از اوحب واجبات است و مقام معظم رهبری فرمودند بزرگترین معروف حفظ نظام اسلامی است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حادثه بزرگ در طول تاریخ جهان اسلام است، تصریح کرد: دستیابی به حکومت اسلامی و نبوی جزو آرزوهای ایمه اطهار(ع) در صدد ایجاد حکومت علوی و نبوی بودند، آن کار ناتمامی که ائمه اطهار(ع) و اهل بیت(ع) نتوانستند با همه مبارزات و شهادت خود انجام دهند و حکومت علوی و نبوی را پایاه گذاری کنند، خدواند متعال مصلحت دید که آن کار ناتمام را به دست امام راحل به سرانجام برساند.

وی یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظامی بر پایه دین اسلام در حساس ترین نقطه جغرافیایی جهان و به عنوان مقتدرترین کشور جهان بنا نهاده شده است، انقلاب اسلامی ایران پایان خط استعمار و استکبار بود،  همانگونه آمریکای خبیث و مرکز سلطه گران عالم است، انقلاب اسلامی مرکز سلطه گریزان و عدالت خواهان جهان و الگوی برای همه ملت های آزاده  عالم است.

ادیانی با بیان اینکه امروز بعد از ۴۲ سال از عمر با برکت نظام اسلامی، مردم و ملت ایران عاشقانه پیروزی انقلاب را جشن می گیرند، افزود: یکی از ارزش های اسلامی نفی استکبار و استعمار بود، شعار انقلاب اسلامی، استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بوده است و امروز با تکیه بر همین استقلال باید مشکلات خود را با تکیه بر شعار می می توانیم مرتفع کنیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها