با ما همراه باشید

اخبار 54

حضور پررنگ زنجانی‌ها در اکوسیستم‌های استارت‌آپی

منتشر شده

در

حضور پررنگ زنجانی‌ها در اکوسیستم‌های استارت‌آپی

ایسنا/زنجان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: زنجانی‌ها حضور پررنگی در اکوسیستم‌های استارت‌آپی دارند.

محمدجواد آذری‌جهرمی صبح امروز (۲۰ بهمن‌ماه) در جلسه شورای اداری استان زنجان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه سعادتمندی در خدمت به مردم است، اظهار کرد: این سخن در دهه‌فجر که یادآور انقلاب بزرگ ایران به رهبری امام راحل بود، یک پیام ویژه‌ای دارد که این پیام همانا خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه امام راحل و همه کسانی که پیرو ایشان بودند و انقلاب را به ثمر رساندند، نگاه‌شان بر این بود که تکیه ما نباید به کاخ سفید و کرملین باشد، عنوان کرد: نگاه امام راحل بر این بود که تکیه ما بایستی به مردم‌مان باشد، زیرا مردم پشتوانه انقلاب و کشور هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه امام راحل به کاخ‌ها توجه نداشتند، تصریح کرد: ایشان همواره مسئولان را توصیه می‌کردند که به جای توجه به کاخ‌ها، به کوخ‌ها توجه کنند تا بدین وسیله عدالت اجتماعی برقرار شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه با توجه به همین دیدگاه‌ها شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» شکل گرفت، یادآور شد: در جمهوری اسلامی مهم‌ترین مولفه قدرت نیروی مردمی است.

وی با تاکید بر اینکه اگر جنگ توسط رژیم بعثی با پشتوانه قدرت‌های بزرگ دنیا تحمیل شد، چیزی که در مقابل این رژیم تا بن دندان مسلح  ایستاد، صرفاً تجهیزات نظامی نبود، بلکه بسیج مردمی و شور حسینی بود، تاکید کرد: اگر در دوره‌ای نیز سازندگی در کشور شکل گرفت، پشتوانه اصلی آن، مردم بودند و در برهه کنونی نیز این مردم هستند که در مقابل همه تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند.

آذری‌جهرمی با یادآوری اینکه کشور نیازمند توسعه است اما اگر نتیجه این توسعه، توسعه کاخ‌ها به جای کوخ‌ها باشد، سودی ندارد، زیرا باعث وابستگی می‌شود، ادامه داد: عدالت اجتماعی شعار عملی امام و انقلاب اسلامی است که در این چهل و دو سال نیز، همین رویکرد وجود داشته است که خدمات دولت‌ها در نقاط مختلف کشور به ویژه مناطق محروم، گواه این ادعا است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه با یادآوری اینکه در مناطق شهری، توسعه ارتباطات و سایت‌های ارتباطی آسان است اما در مناطق روستایی این امر با دشواری‌هایی روبه‌رو است، گفت: به برکت نظام و ایستادگی مردم و خون شهدا، به هر روستا که سر می‌زنیم زیرساخت‌های اساسی فراهم شده است، هرچند مشکلاتی نیز در برخی از حوزه‌ها وجود دارد.

این مسئول با بیان اینکه ۹۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار متصل به شبکه ملی اطلاعات هستند، ادامه داد: دولت توجه ویژه‌ای به رسیدگی به محرومان دارد، زیرا عدالت اجتماعی پیام مهم انقلاب است و ما به عنوان فرزندان انقلاب، مهم‌ترین آموزه‌ای که باید پیاده‌سازی کنیم، عدالت اجتماعی است.

آذری‌جهرمی، با اشاره به تهیه تبلت برای دانش‌آموزان زنجانی، بیان کرد: امروز به همت خیرین زنجانی ۷۰۰ تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت مناطق محروم تهیه شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وعده‌های داده شده در سفر قبلی به زنجان که خوشبختانه به اذعان مسئولان استانی عملیاتی شده است، افزود: وعده داده شده در زنجان، به وقت خود به سرانجام رسید.

وی با تاکید بر اینکه ما مدیون و بدهکار مردم هستیم، متذکر شد: هر چه برای خدمت به مردم تلاش کنیم، کم است، زیرا مردم ما شایسته بهترین خدمات بوده و مایه قوام، بقا، تداوم و رشد و سربلندی کشور در جوامع جهانی هستند.

این مسئول با اشاره به وعده‌های داده شده در زمینه اتصال روستایی به اینترنت تا دهه‌فجر، اضافه کرد: بخش عمده‌ای از کار انجام شده و بخش باقی مانده نیز طبق برنامه تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه در ماه‌نشان به علت سرمای هوا زمان خواسته شد تا اردیبهشت کارها به اتمام برسد، گفت: شرکت همراه اول در کوتاه‌مدت پروژه استان زنجان را به سرانجام رساند و ایرانسل نیز در استان زنجان کارهای خوبی انجام داده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این‌ موضوع که زنجان به لحاظ پدافند غیرعامل نیازمند ارتقا بود، اظهار کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت، کار بزرگی در این‌ حوزه طی کوتاه‌مدت از طراحی، خرید تجهیزات و اجرا انجام داد که با این اقدامات، سایت پدافند غیرعامل زیرساختی استان راه‌اندازی شده و ارتباطات استان به صورت کامل با استانداردهای پدافند غیرعامل منطبق و پایدار شد.

این مسئول با یادآوری اینکه امروز سایت زنجان‌کوه که سایت دوم زیرساختی استان است، وارد مدار می‌شود، یادآور شد: با این افتتاح، ظرفیت ارتباطات استان دو برابر شد که این امر در سفر قبلی جزو مطالبات استاندار و مسئولان استانی بود.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه زنجان شرکت‌های مطرحی در حوزه آی.‌سی.‌تی دارد، متذکر شد: حضور زنجانی‌ها در اکوسیستم‌های استارتاپی، حضوری قوی است که نشان می‌دهد جوانان این استان استعدادهای درخشانی دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه یکی از مطالبات جوانان زنجانی این بود که پارک علم و فناوری استان مورد توجه قرار گیرد، افزود: در همین راستا پارک فناوری استان را به شبکه پارک‌های اقتصاد دیجیتالی کشور متصل کردیم که این امر هم به معنای فراهم کردن سرمایه‌گذاری سایر شرکت‌های حوزه فناور در استان و هم ایجاد بازار برای شرکت‌های فناوری زنجان در سایر استان‌ها است که این امر اتفاق مهمی بود که محقق شد.

وی به بهره‌برداری از مجتمع آی.‌سی.‌تی استان که فضای مناسبی را برای توسعه خدمات دولت به شهروندان زنجانی فراهم می‌کند نیز اشاره کرد و گفت: در این مجتمع ۳۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است که بخش اداری و خدماتی آن فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و این مجتمع با نام شهید شهریاری مزین شده که بنا است در حوزه توسعه علم و فناوری گام بردارد.

این مسئول با بیان اینکه از دیگر مقوله‌های مهم در زنجان، پایداری ارتباطات استان بود، تصریح کرد: احداث فیبر نوری پشتیبان در مسیرهای استان به‌ویژه در مسیر طارم که پایداری لازم را نداشت، شرکت مخابرات ایران احداث کرد و پایداری ارتباطات مسیر استان نیز با احداث مسیرهای جدید فیبر نوری به تثبیت رسید.

به گزارش ایسنا، امروز با حضور آذری‌جهرمی ۱۰۰ سایت روستایی در زنجان افتتاح می‌شود که با راه‌اندازی این سایت‌ها، ۱۵ هزار خانوار و ۲۵۰ مدرسه روستایی در استان زنجان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند که برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

همچنین با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ساختمان «مافا» مجتمع ارتباطات و فناوری اطلاعات زنجان نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها