با ما همراه باشید

اخبار 54

خدشه به جمهوری اسلامی خدشه به مردم است

منتشر شده

در

خدشه به جمهوری اسلامی خدشه به مردم است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: خدشه به جمهوری اسلامی خدشه به مردم است. ما باید از امنیت مردم حفاظت کنیم و نباید اجازه سو استفاده و نفوذ به دشمنان بدهیم.

به گزارش ایسنا به نقل از بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات والفجر ۸ و روز حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: بدون تردید پیروزی انقلاب اسلامی شروع پایانی برای مارکسیست و لیبرالیسم بود. این دو مسیر در ادامه پاسخی است که اروپایی ها به قرون وسطی داده اند. آن چیزی که از دل این دو تفکر بیرون آمده پایان خداباوری در دنیای به اصطلاح متمدن غرب بود .

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: انقلاب اسلامی عصر جدیدی است که خدا باوری را برای بشریت مطرح کرد.

وی با اشاره به بیانیه اجلاس واتیکان تصریح کرد: گفتمان غالب در دنیا گفتمان اسلام است و گفتمان مسیحیت در جهان جدید جایی ندارد. این پیامد بیش از دو قرن مکاتب برآمده از رنسانس است.که مکاتب جدید ریشه های خداباوری را زدند.

وی دلیل دچار شدن بشریت به بحران را وجود طرز فکرهایی مانند لیبرالیسم و مارکسیست دانست و گفت: انقلاب اسلامی تابلوی خداباوری و معنویت را بلند کرده است. همه توجه جهانیان به این تابلو جلب شده است. استکبار و طرز فکر های ناشی از رنسانس غرب تمام زمینه ها را به خدمت گرفته تا از پیشرفت انقلاب اسلامی جلوگیری کند. جهان غرب در سواستفاده از علم مهارت دارد.

سردار سلیمانی با اشاره به تلاش جهان غرب برای استثمار جهان اسلام ادامه داد:رشد اسلام در دوران انقلاب اسلامی است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا انقلاب ظهور کرد؟ با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و بند عزت ملی در بیانیه گام دوم بیان داشت: عزت ملی مردم ایران پاسخی بود به ذلت رژیم پهلوی. اولین موسس دولت در تاریخ ایران بود که در مقابل تجاوز دشمن به ایران هیچ مقاومتی نکرد.

سردار سلیمانی با اشاره به این که رضا پهلوی حتی جرأت ماندن در کشور خود را نداشت تصریح کرد: زبونی ،خفت و خواری و پست ترین کلمات نیز برای رذالت رژیم پهلوی کافی نیست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به بی کفایتی رژیم پهلوی اظهار داشت: ملت ما پس از انقلاب اسلامی صاحب عزت ملی شده و ما با هیچ گونه تجاوزی به حریم انقلاب سازگاری نداریم.

وی با اشاره به مصادیقی نظیر حضور شصت هزار مستشار انگلیسی در ایران در زمان محمد رضا پهلوی گفت: رژیم پهلوی عزت ملی ما را زیر سوال برد. یکی از اهداف برجسته انقلاب اسلامی دستیابی به عزت ملی بود که ملت ایران در سایه رهبری امام خمینی (ره) و مدیریت و تداوم شجاعانه رهبری توسط مقام معظم رهبری مجددا عزت خود را به دست آورد.

غلامرضا سلیمانی در ادامه افزود: امروز هیچ ملتی در دنیا عزیز تر از ملت اسلامی ایران نیست .

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با یاد آوری از شهید بهنام محمدی و شهید محمد حسین فهمیده خاطر نشان کرد: این عزت ملی و دوران مقدس است که کار آمدی نظام جمهوری اسلامی را اثبات میکند. اگر همه ی جنبه های مردم سالاری اسلامی به منصه ظهور برسد جهان از ما الگو خواهد گرفت.

وی بیان این که جهان غرب از به تحقق رسیدن همه جنبه های مردم سالاری در ایران ممانعت میکند و از این امر هراس دارد افزود:در بخش دفاع و امنیت به طور کامل مردم سالاری اسلامی رعایت شده است. دوران دفاع مقدس باعث شد که کاملا مردم سالاری اسلامی در حوزه امنیت رعایت شود. جمهوری اسلامی علی رغم همه ی دشمنی ها تحریم ها و توطئه ها و فشار های حد اکثری ونفوذ غرب توانسته است که اینقدر موفق و رو به جلو باشد.

سلیمانی در ادامه گفت: آنجایی که مردم سالاری اسلامی به منصه ی ظهور نرسیده جایی است که هنوز تحت تاثیر تفکرات لیبرالیستی و مارکسیستی غرب است که نمیگذارند جوانان ما با روحیه جهادی خود نقش آفرینی کنند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس تجلی گاه عینی مردم سالاری اسلامی است، اظهار داشت: عملیات والفجر ۸ یکی از شاهکار های نیرو های مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی با روایتی از عملیات والفجر ۸ و توصیه امام خمینی (ره) که فرمودند « توکل کنید بر خدا و انجام دهید»به توصیف موانع و دشواری های این عملیات پرداخت و گفت : یکی از دلایل پیروزی در این عملیات حفظ مسائل حفاظت اطلاعات بود.

سردار سلیمانی با اشاره به حفاظت اطلاعات، موفقیت این عملیات را مدیون تمهیدات امنیتی سپاه دانست.

وی اشاره ای به بی کفایتی ژاندارم ها قبل از حضور سپاه و بسیج در ساحل اروند کردو گفت: جمهوری اسلامی توانسته است معادلات تمام جنگ ها را تغییر دهد. نقش حفاظت اطلاعات برای ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی و برای نجات بشریت مهم است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج متجلی کننده و مظهر کامل تحقق مردم سالاری دینی است، افزود: ما باید برای تحقق مردم سالاری اسلامی همگی مسائل حفاظت اطلاعات را رعایت کنیم .دشمن اطلاعات ما را از فضای مجازی جمع آوری میکند. رفت و آمد به خارج از کشور و سفارت خانه هایشان از نمونه های اقدامات جاسوسی آنها علیه امنیت جمهوری اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: مسئله حفاظت اطلاعات برای همه مهم است. اما برای ما در سپاه به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی و در بسیج به عنوان متجلی کننده ی همه جنبه های مردم سالاری اسلامی باید مهم است.

وی حفاظت اطلاعات را برای همه مهم دانست و در پایان تصریح کرد:خدشه به جمهوری اسلامی خدشه به مردم است. ما باید از امنیت مردم حفاظت کنیم و نباید اجازه سو استفاده و نفوذ به دشمنان بدهیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها