با ما همراه باشید

اخبار 46

خدمات دهی به ساخت و سازهای غیرمجاز ممنوع است

منتشر شده

در

خدمات دهی به ساخت و سازهای غیرمجاز ممنوع است

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خدمات دهی به ساخت و سازهای غیر مجاز از جمله در زمینه انشعابات ممنوع است، گفت: نظارت‌ها در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز افزایش یابد.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی، امروز یکشنبه 26 بهمن در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی با اشاره به مسائل پیش آمده در روستای منظریه بیرجند و ساخت و سازهای غیرقانونی در آن منطقه، اظهار کرد: در سفر رئیس قوه قضائیه به خراسان‌جنوبی نیز اهالی موضوع را با ریاست قوه قضائیه مطرح کردند و ایشان نیز دستور دادند موضوع در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت‌المال مطرح شود.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه روستای منظریه در حاشیه مرکز استان است که حل نشدن مسائل آن مشکلات اجتماعی به همراه خواهد داشت، افزود: در آن منطقه ۱۲۰ زمین وجود دارد که درباره آن بین اهالی و بنیاد مسکن اختلافاتی وجود دارد.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مردم نیز در این زمینه مقصر هستند چرا که در زمان خرید زمین‌ها باید سند ملکی را مطالبه می‌کردند، تصریح کرد: بنیاد مسکن مصوبه‌ای داشت که بر اساس آن اهالی پول زمین‌ها را در سه سال پرداخت کنند، اما تصمیم بر این خواهد بود که به واسطه شرایط سخت اقتصادی و وضعیت مردم منطقه مبلغ در اقساط پنج ساله پرداخت شود.

حمیدی اظهار کرد: تمام این ۱۲۰ قطعه اعم از زمین‌هایی که در آن ساخت و ساز انجام شده و یا نشده است، مشمول ۷۰ درصد تخفیف قیمت زمین قرار خواهد گرفت تا مردم بتوانند حق و حقوق دولت و بیت المال را به صورت کامل پرداخت کنند.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی ادامه داد: نباید بگذاریم منظریه دیگری در روستاهای دیگر بیرجند تکرار شود و اگر مسئولی در این زمینه ترک فعل داشته باشد حتماً مورد سؤال واقع خواهد شد.

حمیدی تصریح ‌کرد: مردم روستای منظریه نیز ظرف شش‌ماه از تاریخ اعلام بنیاد مسکن برای حل مشکل خود باید مراجعه کنند وگرنه حق آنان ضایع خواهد شد.

وی اظهار کرد: اگر دستگاه خدمات‌رسانی به املاکی که به صورت غیر مجاز ساخته شود، خدماتی از جمله انشعاب آب و برق و گاز ارائه کند، برای او پرونده تشکیل می‌دهیم.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه باید نسبت به حفظ املاک ملی و دولتی مانند اموال شخصی حساسیت داشته باشیم، افزود: نباید بگذاریم افراد سودجو بر اثر عدم نظارت ما تصرف در زمین‌های ملی و دولتی داشته باشند و بعد از مشکلاتی را برای ما ایجاد کنند.

حمیدی با اشاره به بحث تغییر کاربری در روستای شمس آباد، گفت: مردم برای هرگونه ساخت و سال در اراضی خود از جمله حصارکشی و یا ساخت یک انبار به جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

وی یادآور شد: البته جهاد کشاورزی نیز باید نهایت همکاری را با مردم داشته باشد چرا که هرگونه حصارکشی را نمی‌توان تغییر کاربری دانست.
رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز باید نظارت‌ها در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز و همچنین کشت در اراضی ملی و دولتی افزایش یابد تا حقوق بیت‌المال تضییع نشود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها