با ما همراه باشید

اخبار 20

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد پنجمین دانشگاه آزاد کشور است

منتشر شده

در

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد پنجمین دانشگاه آزاد کشور است

ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: این واحد پنجمین دانشگاه آزاد واحد کشور است.

داریوش جاوید در مراسم استقبال از نو دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد که امروز یکم آذرماه در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد پنجمین واحد دانشگاه آزاد اسلامی کل کشور و اولین واحد دانشگاه آزاد غرب کشوراست.

وی تصریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد دارای بیش از ۱۸۰رشته تحصیلی، حدود ۱۷۰عضو هیات علمی و حدود ۱۴۰کارمند است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد خاطرنشان کرد: در این واحد در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو پذیرفته می‌شود.

جاوید اضافه کرد: دانشجویان جدیدالورود با مدیران گروه آشنا داشته باشند و چارت تحصیلی را دریافت کنند و دانشجویان برای عدم تداخل واحدهای درسی براساس چارت تحصیلی واحدهای خود را انتخاب کنند.

وی بیان کرد: در راستای بعد مالی؛ در دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد بر خود می‌بالیم که نمی‌گذاریم دانشجویان به دلیل مشکلات مالی از ادامه تحصیل بازبمانند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد ادامه داد: این واحد از زمان تاسیس تاکنون یک ریال از بودجه دولتی استفاده نکرده است و برای ارایه خدمات رفاهی، پژوهشی و دانشجویی ملزم هستیم که از دانشجویان شهریه اخذ کنیم.

جاوید عنوان کرد: امکان پرداخت تسهیلاتی را در این واحد فراهم کرده‌ایم که هیچ دانشجوی برای ادامه تحصیل به دلیل مشکلات مالی بازنماند و وام به شکل مختلف در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: یکی از وام‌ها به این شکل بوده که خود دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد که بدون هیچگونه بهره و دستمزدی است که باید ظرف مدت یکسال و به صورت ماهیانه پرداخت شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد تصریح کرد: وام دیگر توسط بانک‌های خارج از دانشگاه مانند ملی، مهر و رسالت در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود که بهره بانک ملی ۱۰درصد و بانک مهر و رسالت اصلا بهره ندارند و فقط دو و نیم تا سه درصد کارمزد دارد.

جاوید خاطرنشان کرد: وام دیگر از طریق وزارت علوم در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود که میزان تامین اعتبار وزارت علوم محدود است و بهره ندارد و بعد از اتمام تحصیل دانشجو تقسیط آن شروع می‌شود.

وی اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی به عمل آمده اگر هر دانشجوی امکان گرفتن هیچکدام از این وام‌ها را نداشت خود دانشگاه شهریه را برای آن فرد تقسیط می‌کند که مشکلی برای آن پیش نیایید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد بیان کرد: دانشگاه تمام امکانات را برای دانشجویان فراهم کرده است ولی دانشجویان باید پیگیری کار خود باشند تا در زمان امتحان و گرفتن گواهینامه پایان تحصیل دچار مشکل نشوند.

جاوید ادامه داد: در حال حاضر براساس بخشنامه‌ای که ابلاغ شده کلاس‌های زیر ۳۰نفر با رعایت پروتکل‌ها حضوری و بالای ۳۰نفر به‌صورت مجازی برگزار شود، پیش بینی این است که از ترم بعد در صورتی که شرایط کرونا کنترل شود کلاس‌ها حضوری خواهند شد که در این صورت سلف سرویس دانشگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه خدمات خواهد داد و خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه با بهترین امکانات آماده ارائه خدمات است.

وی با بیان اینکه برای ایاب و ذهاب دانشجویان اتوبوس در نظر گرفته شده است، افزود: در راستای کارهای فرهنگی کانون‌های فرهنگی، بسیج دانشجویی و تشکل‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد فعلل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد اظهار کرد: این واحد دارای بزرگترین کلینیک دندانپزشکی بوده که دارای ۱۳۶ یونیت است و آماده ارایه خدمات به دانشجویان و اساتید است.

جاوید تصریح کرد: همچنین درمانگاهی را در شهرک اندیشه افتتاح کرده‌ایم که دارای پزشک عمومی، متخصص، داروخانه، تزریقات و دندانپزشکی است که تخفیف برای دانشجویان در نظر گرفته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در غرب کشور را در این واحد داریم که شامل؛ دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت حرفه‌ای و علوم آزمایشگاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد اضافه کرد: این واحد دارای ۱۱۰کارگاه و آزمایشگاه و بیش از ۱۳۵هزار جلد کتاب در کتابخانه است و بهترین اساتید در این واحد مشغول به تدریس هستند.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 20

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

منتشر شده

در

توسط

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت، رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است، جزئیات نقش گمرک در مقابله با کرونا و تحقق جهش تولید در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست “هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا” و برنامه‌های گمرک در سال جهش تولید اظهار کرد: گمرک در جایگاه مرزبان اقتصادی کشور، در صادرات غیرنفتی به عنوان موتور رشد اقتصادی و همچنین در تسهیل واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه که حدود ۸۵ درصد واردات کشور را شامل شده و سهم مهمی در فرآیند تولید کشور دارد، نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد در این نشست که معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حداقل کردن کنترل‌های مزاحم و بکارگیری کنترل‌های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می‌شود، گفت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست، نقش برجسته‌ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

منتشر شده

در

توسط

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

رییس قوه قضاییه با مراجع عظام قم و اصفهان در تماس های تلفنی سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه؛ آیت‌الله رییسی صبح امروز در تماس‌های تلفنی جداگانه با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و مظاهری سال جدید و اعیاد شعبانیه بویژه فرا رسیدن سالروز ولادت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) را به ایشان تبریک گفت.

رییس قوه قضاییه در تماس‌های مورد اشاره گزارشی کوتاه از اهم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی در سال ۱۳۹۸ و اقدامات این قوه از مقطع شیوع بیماری منحوس کرونا را به استحضار مراجع عظام رساند.

بنابر این گزارش، در این تماس‌ها، مراجع بزرگوار تقلید ضمن تبریک متقابل، از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال گذشته و در ارتباط با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نموده و آن را مایه امید و دلگرمی مردم دانستند.

همچنین، حضرات آیات برای موفقیت بیش از پیش رییس قوه قضاییه و سایر مسئولان نظام قضایی کشور دعا کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

منتشر شده

در

توسط

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۹۴ آبخوان و آبخیز در ۲۱ شهرستان فارس شده است.

منصور منتصری با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است، میانگین بارشهای سال آبی جاری را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: این بارش‌ها موجب آبگیری کامل پروژه‌های آبخیز و آبخوانداری ۲۱ شهرستان استان فارس شده است.

منتصری ادامه داد: با توجه به میزان ورودی و نفوذ آب انجام شده توسط این بندها و سازه های آبخیزداری، تخمین زده می شود که چیزی نزدیک به ۴۲ میلیون  مترمکعب آب حاصل از سیلاب ها ذخیره شود که این میزان آبگیری نقش بسزایی در بهبود و تغذیه سفره های آب زیر زمینی استان ایفا خواهد کرد.

این مقام مسئول بشترین حجم آبگیری را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مهر، فسا، جهرم و لارستان دانست و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدها و نظارت های انجام شده در زمان بارش‌ها، هیچ گونه خسارتی به این طرحها وارد نشده است.

منتصری کنترل سیل و کاهش خسارات سیلاب، تغذیه آبخوان‌ها و قنوات ، افزایش سطح سفره های آب زیر زمینی ، کاهش حجم رسوب ، جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب اراضی کشاورزی را از مزایای این پروژه ها عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها در راستای اهداف عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شده که علاوه بر اهداف فوق الذکر موجب بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ساکنان حوزه های آبخیز نیز خواهد شد.

طرح مدیریت کوچ و کنترل تردد عشایر در فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس همچنین گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع استان با استقرار کمپ کنترل کوچ بهاره تحت رصد کامل است.

منتصری با اشاره به تشکیل جلسه ستاد کوچ استان فارس که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این جلسه مقرر شد دامداران و عشایر کوچ رو استان با رعایت تقویم کوچ بهاره، برنامه زمانبندی حرکت کوچ را تنظیم و به هشدارهای لازم توجه کنند.

وی افزود: دامداران و بهره ‌برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری نمایند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

منتصری با بیان اینکه کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی خواهد شد، افزود: در حال حاضر اکیپ های کنترل کوچ در ۲۰ نقطه و ایستگاه‌های ثابت و سیار در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در ۱۵ شهرستان استان مستقر هستند و از کوچ غیر مجاز دامداران و عشایر در ایل راه ها جلوگیری خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این راستا تعدادی از دامداران متخلف نیز که اقدام به کوچ زودهنگام کرده و از مراتع قشلاقی به مقصد مراتع ییلاقی استان در حرکت بودند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی و ضمن توقیف خودروهای حامل دام آنان و پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی درکمپ های کنترل کوچ مستقر هستند، گفت: این اقدامات برای کنترل محورهای مواصلاتی و خروجی شهرستان ها و نیز به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام و خارج از فصل دامداران و انتقال دام به مناطق ییلاقی انجام و طی آن از تردد کامیون های حمل دام غیر مجاز ممانعت و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرارخواهند گرفت.

منتصری با تاکید بر توجه دامداران و عشایرکوچ رو به هشدارهای لازم از سوی مسئولان ادارات منابع طبیعی در زمینه رعایت تقویم کوچ بهاره ، از آنان خواست تا در زمان مشخص شده کوچ خودرا آغاز نمایند تا با مشکلات قانونی مواجه نشوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها