با ما همراه باشید

اخبار 54

رادیو پیش از «عصرجدید» مسابقه استعدادیابی داشت

منتشر شده

در

رادیو پیش از «عصرجدید» مسابقه استعدادیابی داشت

معاون صدا در مراسم تجلیل از دو هنرمند رادیویی گفت: در سازمان صداوسیما افراد بزرگی هستند که همیشه یادشان جریان‌ساز است. بخشی زاده در این زمینه از مرحوم منوچهر نوذری یاد کرد و گفت: رفتار این آدم های بزرگ همیشه درس آموز بوده است.

به گزارش ایسنا، مراسم تجلیل از دو هنرمند رادیو ـ جواد انصافی و امیر پارسا ـ که اغلب مخاطبان آنها را با شخصیت های «اوستا و عبدلی» به یاد دارند، صبح امروز در ساختمان شهدای رادیو با حضور علی بخشی زاده (معاون صدا)، محمدجعفر محمدزاده (مدیر رادیو ایران) و اهالی رادیو برگزار شد.

جواد انصافی و امیر پارسا که در رادیو حضور دارند، این روزها برنامه «کوی نشاط» را اجرا می کنند.

با یک گل بهار نمی شود

بخشی از این مراسم به سخنرانی علی بخشی زاده معاون صدا اختصاص داشت. او در سخنانی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ با یک گل بهار نمی شود، اظهار کرد: این جلسه، جلسه نکوداشت و پاسداشت از تجربیات اساتیدی است که خیلی مهم و گران سنگ هستند. در حوزه فرهنگ با یک گل بهار نمی شود، اما کار خوبی است که رادیو ایران انجام داده و در طول این مدت از تک‌تک بزرگان رادیو تقدیر کرده است.

معاون صدا با بیان خاطره‌ای از مرحوم منوچهر نوذری، یادآور شد: در سازمان صداوسیما افراد بزرگی هستند که همیشه یادشان جریان‌ساز است. سال ۶۹ که به سازمان صداوسیما آمدم و هنوز موی سرم سیاه بود، اولین بار برای رسیدن به ساختمان شیشه ای نفس نفس می زدم که آقای نوذری جلو آمدند و با یک لحن دوست داشتنی من را به آنجا راهنمایی کردند؛ انگار هزاران سال با هم دوست بودیم. رفتار این آدم های بزرگ همیشه درس آموز بوده است.

معاون صدا در ادامه سخنان خود یادآور شد: کسانی که توانایی سپاسگزاری از مخلوق را ندارند، هرگز نمی توانند از خداوند سپاسگزاری کنند. همکاران ما در رادیو ایران به پاس زحمات بیش از چهل سال این دو هنرمند عزیز، این مراسم را برگزار کرده‌اند. این جلسه، جلسه شکرگزاری از خداست. الهی که خداوند کریم بر ما منت بگذارد و وجود عزیز و سایه شان بر سر خانواده رادیو باشد و همیشه مخاطبان مهربان و رشید ایران از هنرآفرینی این بزرگواران بهره ببرند.

ابتدای مراسم هم با سخنرانی محمدجعفر محمدزاده ـ مدیر رادیو ایران ـ همراه بود. او در سخنانی گفت: به رادیو ایران خوش آمدید! به ویژه آقای بخشی زاده که اولین حضورشان در رادیو ایران که خانه اجدادی رادیوهای کشور است را تجربه می کنند. شبکه ای که یکی از  افتخاراتش این است که جایگاه پیشکسوتان رادیو است.

پیش از «عصر جدید» رادیو مسابقه استعدادیابی داشت

محمدزاده با اشاره به برنامه‌های طنز رادیو ایران در اداوار مختلف، اظهار کرد: مخاطب برنامه هایی از جنس «صبح جمعه» (۴۰ سال)، «کوی نشاط» (۱۰ سال)، «جارچی» و «ساعت خنده» را می خواهد. برنامه هایی که از جنس طنز به معنای واقعی هستند و نه هجو؛ چرا که هجو دشمنی و کینه می آورد. ما نیز در رادیو ایران به دنبال طنز به معنای واقعی اش هستیم و معتقدیم با طنز می شود درجه حرارت و فشار جامعه را سنجید.

محمدزاده با اشاره به تجلیل از پیشکسوتان رادیو که از سال‌های گذشته تاکنون در رادیو ایران ادامه داشته است، یادآور شد: افتخار نداشتیم از مرحوم منوچهر نوذری در طول سال های گذشته تجلیل کنیم و تجلیل از ایشان جایش در رادیو خالی بود، به همین منظور از خانواده این هنرمند تجلیل به عمل آمد. صادق عبداللهی مدتی پس از تجلیلشان از دنیا رفتند. خانم ها شمسی فضل اللهی و مریم نشیبا که سالیان سال است برنامه «گلبانگ» را در  رادیو اجرا می کنند و مردم به واسطه صدای ایشان این برنامه را گوش می دهند( برنامه ای که اگر یک روز پخش نشود، با واکنش مخاطبان روبرو می‌شود)، همچنین آقایان عباس محبی، علیرضا جاویدنیا و امیر نوری از جمله پیشکسوتان رادیو هستند که از آنها تجلیل به عمل آمد.

وی با بیان اینکه به رادیو جفا شده است، در این زمینه گفت: بسیاری از هنرمندان ابتدا رادیویی بوده و سپس به تلویزیون رفته اند. برای مثال دو هنرمند عزیز، جواد انصافی و امیر پارسا که با برنامه «اوستا و عبدلی» شناخته شده اند، ابتدا چهره رادیویی بوده‌اند و از رادیو به عرصه تلویزیون رسیدند.

مدیر رادیو ایران در پایان با اشاره به برگزاری اختتامیه فصل ۷ و ۸ برنامه «یک دو صدا» و تجلیل از برگزیدگان، اظهار کرد: قبل از اینکه در تلویزیون «عصر جدید» تولید و پخش شود، ما در رادیو برنامه «یک دوصدا» را در زمینه استعدادیابی و زمینه های دیگر داشتیم.

 

به گزارش ایسنا، در بخش از این مراسم با حضور معاون صدا، و جمعی از پیشکسوتان رادیو از جمله مسعود اسکویی، مسعود فروتن، فاطمه آل عباس، سعید بیابانکی و حمیدرضا مقدسی از جواد انصافی و امیر پارسی تجلیل به عمل آمد.

در بخش پایانی این مراسم از برگزیدگان مسابقه «یک دو سه صدا» تجلیل شد.

در بخش ترانه سرایی: علی تهرانی، مبینا هاشمی، محمدرضا غضنفری، در بخش آهنگسازی: پیروز کوچکی، میلاد نوبخت، حمیدرضا نورایی، صابر جعفری، در بخش خوانندگی: امیربژندی، امیرحسین گودآسیایی، سعید حکیم زاده و همچنین در بخش گویندگی مرضیه وحدانی نژاد، معصومه حقیقی و فرناز رسولی انتخاب شدند و از آنها تجلیل به عمل آمد.

بخشی از برنامه به پخش کلیپی از هنرمندان رادیو درباره جواد انصافی و امیرپارسا اختصاص داشت.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها