با ما همراه باشید

اخبار 41

راستی‌آزمایی در بحث برجام نکته مهمی است

منتشر شده

در

راستی‌آزمایی در بحث برجام نکته مهمی است

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برداشت تحریم‌ها و راستی‌آزمایی در بحث برجام نکته مهمی است، گفت: رئیس جمهور جدید آمریکا متحیر مانده که چه تصمیمی بگیرند، ما هستیم که به برکت قانون مجلس، دست برتر داریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام اول اسفندماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به آیات ۸۳ و ۸۴ سوره انبیا، اظهار کرد: در این سوره از دهمین پیامبر الهی یعنی حضرت ایوب سخن به میان آورده شده است.

وی افزود: گرفتاری‌های بسیاری از جمله مالی و جسمی برای این حضرت پیش آمد  که این عبرت‌گیری از زندگی انبیا برای ما بسیار مهم است و خداوند در قرآن کریم او را به عنوان الگویی برای بشریت مطرح کرده تا راه و سبک زندگی ما قرار گیرد، درس‌هایی همچون سازندگی و استقامت را برای ما در بردارد.

نکونام در ادامه با اشاره به اینکه امام خمینی بنیان‌گذار انقلاب بود که ما به دنبال ایشان راه افتادیم و انقلاب شکل گرفت، تصریح کرد: اگر فقط جمهوری اسلامی را بیان و بعد از آن هرکاری که بخواهید انجام دهید، این اعتقاد به جمهوری اسلامی نیست.

وی ادامه داد: باید مردمی که در این حکومت زندگی می‌کنند اسلامی باشند، از طرفی لازم است مسئولان اجرایی و دستگاه‌های دولتی وضع حکومت حضرت علی(ع) و سیره آن بزرگوار را در نظر بگیرند و ببیند چه باید کرد تا همچون این حضرت شوند.

امام جمعه شهرکرد بیان کرد: بعد از خطاب به دولت که باید همچون حضرت علی(ع) باشید، مجلس که از مقامات بالای کشور است اگر عدالت را اجرا و احکامی که به آن‌ها محول شده است را تصویب کند آن زمان می‌توان گفت مجلس متمسک به حضرت است.

وی با اشاره به اینکه امام راحل هر سه قوه را مورد خطاب قرار داده و تمسک به حضرت علی( ع) را مطالبه می‌کند، گفت: این‌ها روح جمهوری اسلامی است و تبعا انتظارات همچون علی‌بن‌ابی‌طالب، مردمی، به مردم تکیه کردن، با مردم حرکت کردن و منافع مردم را دیدن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اقدام راهبردی مجلس و مشخص کردن وظیفه برای دولت در خصوص برجام، تصریح کرد: شاید آن زمان، برخی‌ها اعتراض کردند که چرا مجلس در این موضوع دخالت کرد، اما اکنون مشاهده می‌کنیم که این کار مجلس، بسیار هوشمندانه بوده و دولت را موظف کرده که تا سوم اسفندماه اگر تحریم‌ها برداشته نشد، باید مسائل پروتکل‌های الحاقی متوقف و محدودیت برای آژانس ایجاد شود.

وی ادامه داد: اکنون می‌بینیم که چقدر به تکاپو افتاده‌اند، از طرفی رئیس جمهور جدید آمریکا متحیر مانده که چه تصمیمی بگیرند، ما هستیم که به برکت قانون مجلس، دست برتر داریم و باید اقدامات خود را انجام دهیم، امید است این اقدام به خوبی انجام شود.

نکونام گفت: اکنون توپ در زمین آن‌هاست و باید تحریم‌ها را بردارند، مقام معظم رهبری راه را به صورت دقیق مشخص کرده و به صورت قاطع بیان کردند که تحریم‌ها باید برداشته شوند و ما راستی‌آزمایی می‌کنیم.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه برداشت تحریم‌ها و راستی‌آزمایی در بحث برجام نکته مهمی است، یادآور شد: باید ببینیم که اقدامی صورت گرفته، آن موقع ما نیز مطابق اقدام آن‌ها اقدام خواهیم کرد، نباید مثل گذشته باشد که اقدام از سوی ما انجام شود و آن‌ها کار خود را انجام دهند که امید است از این مرحله‌ای که رهبری ترسیم کرده، عبور کنیم.

وی در ادامه با اشاره به ماه رجب، بیان کرد: آنچه در ماه رجب بسیار مهم بوده استغفار است که باید جبران گذشته‌ها انجام شود، بنابراین اگر دل نورانی باشد رجب در او اثرگذار بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه راه مهم در این ماه، توبه و بازگشت به خدا و مدام از او یادکردن است، گفت: توبه به معنای تکرار اذکار و عملی کردن محتوای آن است، از طرفی باید نگاه توحیدی به معنای واقعی در ما ایجاد و تقویت شود.

وی با اشاره به ۱۰ رجب ولادت جوادالائمه(ع)، افزود: امامی جوان و مظلوم که در اوج جوانی به شهادت رسید، حدیثی از ایشان نقل شده که اگر می‌خواهید نعمت‌های خداوند بر شما زیاد شود، راه آن شکرگزاری است.

نکونام در ادامه با اشاره به ۱۳ رجب میلاد مولی‌الموحدین علی(ع) و آغاز ایام‌البیض، تصریح کرد: هر ساله این ایام، پرشور و هیجان برگزار می‌شد که امروز با توجه به بیماری کرونا، از آن محروم هستیم، محرومیت از اعتکاف به معنای محرومیت از ایام‌البیض نیست، بلکه این سه روز بسیار مغتنم است و خداوند برکاتی را قرار داده که نباید از آن‌ها محروم شویم.

وی خاطرنشان کرد: لازم است از ایام‌البیض استفاده و بهره بگیریم، از طرفی باید از این امام بزرگوار درس بگیریم و نه تنها در این ایام، بلکه دیگر ایام با مکتب علی(ع) مانوس شویم.
انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها