با ما همراه باشید

اخبار 54

رتبه سوم تولید مقالات پراستناد را در خاورمیانه داریم/ همکاری با 50 دانشگاه دنیا

منتشر شده

در

رتبه سوم تولید مقالات پراستناد را در خاورمیانه داریم/ همکاری با 50 دانشگاه دنیا

ایسنا/کرمانشاه رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: بین 700 دانشگاه خاورمیانه رتبه سوم و بین هشت هزار دانشگاه جهان رتبه نهم را در تولید مقالات پراستناد داریم.

دکتر علی اکبر اختری در نشستی خبری که امروز (20 بهمن) برگزارشد، بااشاره به تولید هزار مقاله توسط 55 عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه طی کمتر از یک دهه عمر این دانشگاه، اظهار کرد: طی سالهای اخیر هر عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه سالانه بصورت میانگین چهار مقاله تولید کرده که از این نظر در منطقه غرب کشور جایگاه نخست را داریم و در کشور هم همطراز دانشگاه های بزرگی همچون شریف قرار گرفته ایم.

وی تعداد مقالات تولید شده اعضای هیات علمی این دانشگاه را در سال 2020 حدود 200 مقاله اعلام کرد و با تاکید بر اینکه سطح کیفی این مقالات هم بالاست، افزود: از نظر تولید مقالات Q1  که بالاترین سطح کیفی را دارند، در کشور مقام اول را داریم.

وی با بیان اینکه از سال 2016 تا سال 2020 یعنی طی چهار سال این دانشگاه در بحث کیفیت مقالات تولید شده رنکینگ اول کشور را بدست آورده، تاکید کرد: 50 درصد از کل تولیدات علمی ما در این دانشگاه در قسمت 25 درصد بالای مقالات برتر از نظر کیفیت در کشور قرار می گیرد.

اختری با بیان اینکه دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بحث تولید مقالات پراستناد چاپ شده هم در کشور رتبه اول را دارد، گفت: از این نظر هم بین 700 دانشگاه خاورمیانه رتبه سوم و بین هشت هزار دانشگاه جهان رتبه نهم را داریم.

وی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با وجود اینکه عمر چندانی ندارد، اما در حال حاضر دو عضو هیات علمی ما جزو یک درصد دانشمندان برتر دنیا و چهار عضو هیات علمی دانشگاه هم جزو دو درصد دانشمندان برتر دنیا دارد.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به طرح های پژوهش تقاضامحور اجرا شده در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: تاکنون حدود 130 طرح تحقیقاتی را در داخل دانشگاه اجرا کرده ایم و 41 طرح پژوهشی تقاضا حور هم داشته ایم که عموما از خارج از استان بوده اند.

وی در ادامه بااشاره به تلاش های این دانشگاه برای احداث واحد فناوری، اعلام کرد: با کمک چهار میلیارد تومانی معاونت علمی رئیس جمهور اعتبار مورد نیاز برای احداث واحد فناوری دانشگاه تامین شده که شامل 24 اتاق و هشت کارگاه خواهد بود که این فضاها را مدت سه سال در اختیار دانشجویان فارغ التحصیل دارای ایده خلاقانه قرار می دهیم تا حامی آنها باشیم.

اختری تاکید کرد: همچنین در حال راه اندازی یک مرکز سرگرمی های فناورانه و بازی های خلاقانه شناختی هستیم، چرا که در آینده آموزش به کودکان بجای کتاب های امروزی به سمت بازی های خلاقانه و آموزش های شناختی خواهد رفت.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پیشرفت های چشمگیر حوزه بین الملل دانشگاه صنعتی کرمانشاه طی چندسال اخیر هم اشاره ای داشت و افزود: طی این سالها با حدود 12 دانشگاه خارجی تفاهم نامه همکاری داشته ایم، اماشیوع بیماری کرونا باعث شده تا اجرای آنها با تاخیر مواجه شود.

به گفته رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه از ترم آینده شش استاد مدعو بین المللی نیز با گویش فارسی با این دانشگاه همکاری آموزشی خواهند داشت و همکاری با اساتید مدعو با گویش زبان انگلیسی هم در برنامه های آتی این دانشگاه قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با دانشگاه های 50 کشور دنیا هم از پنج قاره تفاهم نامه همکاری داریم.

اختری به فعالیت های این دانشگاه در جذب دانشجوی خارجی هم پرداخت و گفت: متاسفانه برای جذب دانشجوی خارجی سخت گیری های زیادی روی دانشگاه صنعتی کرمانشاه شد، اما در نهایت دو سال پیش توانستیم مجوز جذب دانشجوی خارجی را بگیریم و در حال حاضر هم سه دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و بنا داریم تا سال ۱۴۰۰ تعداد آنها را افزایش دهیم.

وی در ادامه به وضعیت فضاهای آموزشی و دانشجویی این دانشگاه هم اشاره ای کرد و گفت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه جمعا 23 هزار متر مربع مساحت زیربنایی دارد که ۴۷۱۲ متر آن فضای کلاسی و 5607 متر متربع نیز فضای آموزشگاهی و کارگاهی است که نشان می دهد ما دانشگاهی هستیم که بیشتر روی بخش عملی آموزش ها تاکید داریم.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه بااشاره به سطح بالای کیفیت تحصیل در این دانشگاه، اعلام کرد: حدود 60 درصد دانشجویان ما در مقطع ارشد قبول شده اند که 30 درصد آنها در دانشگاه های سطح یک کشور بوده است.

به گفته این مسئول تاکنون 40 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی کرمانشاه جذب بازار کار شده اند.

وی در بخش پایانی سخنان خود از برخی پروژه های عمرانی مهم این دانشگاه هم یاد کرد و افزود: باتوجه به اینکه دانشگاه صنعتی ما فاقد خوابگاه برای دانشجویان است، از چندسال پیش پیگیری هایی را برای اخذ اعتبار به منظور احداث چند بلوک خوابگاهی انجام دادیم که منجربه نتیجه نشد، اما اخیرا با توجه به نیاز مبرم دانشجویان این دانشگاه به خوابگاه احداث چند بلوک از محل اعتبارات خود دانشگاه و کمک خیرین را آغاز کرده ایم.

اختری اعلام کرد: از مجموع 2200 دانشجوی این دانشگاه حدود 850 نفر خوابگاهی هستند که در نظر داریم سه بلوک خوابگاهی با اعتبار حدود 20 میلیارد تومان برای آنها احداث کنیم.

وی پروژه سوله آزمایشگاهی و کارگاهی، سوله ورزشی و زمین چمن، تصفیه خانه فاضلاب و … را از دیگر پروژه های در دست اجرای این دانشگاه دانست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها