با ما همراه باشید

اقتصادی

رصد ناکافی دلیل وجود مشکلات بازار مرغ/ خروج مرغ از کردستان ممنوع شد

منتشر شده

در

رصد ناکافی دلیل وجود مشکلات بازار مرغ/ خروج مرغ از کردستان ممنوع شد

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان اعلام کرد که دلیل مشکلات بازار مرغ نبود رصد کافی برای شناسایی عوامل ایجاد کننده بی نظمی است پس باید ظرف مدت ۴۸ ساعت اطلاعات لاشه فروشان و خرده فروشان و رانندگان در سامانه رصد هوشمند توزیع مرغ ثبت گردد.

خالد جعفری صبح امروز شنبه در ششمین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کردستان که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد اظهار کرد که رصد هوشمند توزیع مرغ یک کار جدید بوده و کردستان در این موضوع پیشرو است و دلیل مشکلات بازار مرغ نبود رصد کافی برای شناسایی عوامل ایجاد کننده بی نظمی است.

وی افزود که ظرف ۴۸ ساعت آینده باید همه افراد چه از عمده فروش و خرده فروش و رانندگان در سامانه اداره پست ثبت نام کنند و نباید کسی از قلم بیافتد؛ این موضوع جلوی عده‌ای سواستفاده چی را خواهد گرفت و بازار نیز کنترل خواهد شد پس به صورت اجباری باید در مدت زمان کوتاهی لاشه فروش و راننده در سامانه رصد هوشمند اطلاعات خود را ثبت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان تصریح کرد که دلیل مشکلات بازار مرغ اختلاف قیمت در استان‌های همجوار است که بازار کشش قیمتی دارد و در زمانی که قیمت‌ها نزدیک یا برابر بود انحراف مرغ وجود نداشت.

وی با بیان اینکه انتقال مرغ به صورت غیر بهداشتی و بدون ماشین یخچال دار توسط عده‌ای سودجو می‌تواند برای مصرف‌کنندگان بیماری ایجاد کند عنوان کرد که مصرف مرغ در کردستان افزایش داشته است ولی باید نیازهای بازار تامین شود و از وارد آمدن تنش به بازار جلوگیری شود.

جعفری ادامه داد که قیمت تمام شده مرغ در مرغداری‌ها افزایش داشته است و هزینه حمل هم به صورت رسمی و هم غیر رسمی افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بازار مرغ نباید نه بسیار محدود و نه بدون نظارت باشد باید با هماهنگی بین دستگاه‌ها قیمتی تعیین شود که مرغدار مرغ خود را به بازار تحویل دهد، خاطرنشان کرد که قیمت مرغ نیز جدای از عرضه و تقاضا باید افزایش یابد که کردستان به دلیل اینکه تولیدکننده است پس می‌تواند قیمت مرغ را کنترل کند باید شرایطی برای مرغدار فراهم شود تا مرغ خود را عرضه کند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: نیاز بازار کردستان باید با قیمت منطقی تامین گردد؛ مازاد نیاز را نیز باید با قیمت مناسب به سایر استان‌ها صادر کرد در این میان استفاده از سامانه‌های رصد باید با جدیت پیگیری تا از انحراف مرغ جلوگیری شود.

وی اظهار کرد که تا نیاز مرغ استان تامین نشود خروج مرغ از استان ممنوع است و قیمت مرغ براساس میل مرغدارهای سایر استان‌ها تعیین نمی‌شود؛ دلال‌های مرغ زنده شناسایی شده‌اند و اقداماتی لازم درخصوص آن‌ها صورت خواهد گرفت.

جعفری در پایان یادآور شد که توزیع مرغ در بازار باید در روزهای اخیر با شدت صورت گیرد تا نیاز بازار تامین شود و مرغداران ملزم به رعایت قوانین هستند و باید نیاز استان را با قیمت منطقی تامین کنند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصادی

دستور رئیس جمهور برای تامین داروی بیماران اس.ام.ای

منتشر شده

در

توسط

دستور رئیس جمهور برای تامین داروی بیماران اس.ام.ای

رئیس جمهور با حضور در جمع نمایندگان خانواده بیماران SMA، مشکلات و نگرانی‌های آنان را مورد بررسی قرار داد.

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیروز هنگام خروج از ساختمان مجلس شورای اسلامی در جمع خانواده‌های بیماران SMA حضور یافت و به آنان قول دیدار جداگانه داد که صبح امروز پنجشنبه در حاشیه جلسه فوق‌العاده دولت برای بررسی بودجه ۱۴۰۱ با تعدادی از نمایندگان خانواده‌های آنان دیدار و درباره نیازها و مشکلات شان گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور در این دیدار پس از شنیدن دغدغه‌ها و نگرانی خانواده بیماران و گزارش وزیر بهداشت و مسئولین ذیربط در زمینه روش‌های تامین دارو برای بیماران خاص از جمله SMA دستور داد، داروی مورد نیاز بیماران در اسرع وقت برای یک دوره زمانی میان‌مدت و بلندمدت تهیه و با سازوکار مناسب در اختیار خانواده بیماران قرار گیرد و همزمان مراکز دانشگاهی و دانش‌بنیان نیز، اثربخشی آن را مورد بررسی قرار دهند تا بعد از اتمام این دوره، تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

رئیسی بیماران خاص را فرزندان خود و اعضای دولت دانست و گفت: دولت رسیدگی و تامین داروهای بیماران به ویژه بیماری‌های خاص را وظیفه خود می‌داند و باید هر کاری که برای کاهش آلام خانواده‌ها و درمان فرزندان‌شان لازم است انجام شود.

رئیس جمهور خطاب به وزیر بهداشت گفت: اکنون که در حال تدوین بودجه ۱۴۰۱ هستیم اعتبار مورد نیاز و ضروری برای بیماری‌های خاص را هم پیشنهاد بدهید که در بودجه گنجانده شود.

رئیسی همچنین از مسئولان وزارت بهداشت خواست با همت مضاعف تلاش کنند تا مشکل و دغدغه خانواده بیماران حل شود و توجه داشته باشند که زیاد شدن تعداد بیمار از مسئولیت‌ آنها نمی‌کاهد.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اقتصادی

منتظر اعلام عمومی حقوق‌ها باشید

منتشر شده

در

توسط

منتظر اعلام عمومی حقوق‌ها باشید

گر چه طی سال‌های گذشته الزام قانون برای دسترسی عمومی به اطلاعات حقوق کارکنان اجرایی نشده است ولی به استناد وعده اخیر معاون رئیس جمهوری باید به زودی این اتفاق رخ دهد.

 در اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا است و طی آن تمامی دستگاه‌های مشمول باید نسبت به اعلام میزان ناخالص پرداختی به هر یک از کارکنان اقدام کند، اما در همین بند قانونی تاکید شده دولت امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم به این اطلاعات را فراهم آورد.

با این وجود در سال پایانی برنامه ششم توسعه حتی ورود اطلاعات حقوقی از سوی دستگاه‌های مشمول در سامانه تکمیل نشده و برخی ورود هم نکرده‌اند و در همین رابطه اخیرا با اعلام سازمان اداری و استخدامی، شرط پرداخت حقوق، ورود اطلاعات به سامانه ثبت حقوق و مزایا اعلام شد.

وعده معاون رئیس جمهور برای دسترسی به اطلاعات حقوق

اما دسترسی به اطلاعات بر اساس قانون چگونه خواهد بود موضوعی است که اخیرا لطیفی -رئیس سازمان اداری و استخدامی و معاون رئیس جمهوری-به نوعی وعده آن را داده است؛ به طوری که در اظهاراتش گفته «دسترسی به اطلاعات پرداختی‌ها برای نهادهای نظارتی و عموم در قانون تکلیف شده که انشاالله این اتفاق صورت می گیرد.»

دولت دوازدهم که اعلام نکرد

این وعده در حالی مطرح شده و به مطالبه‌ای در اجرای قانون شفاف سازی پرداخت کارکنان خواهد بود که در دولت قبل با وجود درخواست‌هایی که در اجرای این بند از قانون برنامه ششم توسعه وجود داشت،  سازمان اداری و استخدامی اعلام کرده بود که با اینکه مسئول راه اندازی سامانه است اما نه مکلف به باز کردن دسترسی به این اطلاعات بوده و نه مجوز آن را دارد که سامانه را برای عموم باز کند.

انصاری -رئیس وقت سازمان اداری و استخدامی- این موضوع را مشروط به موافقت دولت دانسته و تاکید داشت که تصمیم گیری درباره دسترسی عموم به اطلاعات حقوقی مدیران به دولت بستگی دارد و هر زمان که این مجوز را  صادر کند، دسترسی به اطلاعات پرداختی مدیران فعال خواهد شد.

دولت سیزدهم به قانون عمل می‌کند؟

به هر حال اینکه در صورت تکمیل فرآیند اطلاعاتی حقوق دستگاه‌ها در سامانه ثبت حقوق و مزایا، دولت فعلی به قانون عمل خواهد کرد و وعده رئیس سازمان اداری و استخدامی تا چه حد عملیاتی خواهد شد هم به نوعی به انجام تعهد دولت به اجرای قانون برنامه ششم توسعه بستگی دارد.

 

ادامه مطلب

اقتصادی

احوالپرسی رییس دفتر مقام معظم رهبری از آیت‌الله امینی

منتشر شده

در

توسط

احوالپرسی رییس دفتر مقام معظم رهبری از آیت‌الله امینی

رییس دفتر مقام معظم رهبری از آیت الله امینی احوالپرسی کرد.

به گزارش ایسنا،‌ در پی کسالت آیت‌الله امینی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن احوالپرسی، برای ایشان دعا و آرزوی سلامتی و بهبود کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها