با ما همراه باشید

اخبار 58

ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امسال ۵۸۹ پروژه فارس را تکمیل می‌کند

منتشر شده

در

ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امسال ۵۸۹ پروژه فارس را تکمیل می‌کند

ایسنا/فارس استاندار فارس اعلام کرد که ستاد فرمان اجرایی امام (ره) تکمیل و احداث ۵۸۹ پروژه را تا پایان امسال در فارس در دستور کار دارد.

محمدهادی ایمانیه شامگاه یکشنبه ۱۹ دی در دیدار با اعضای بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره آخرین وضعیت پروژه‌های در دست اجرا در فارس گفت: در سال ۱۳۹۷ تفاهم نامه‌ای بین استانداری فارس و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای به تکمیل ۹۷پروژه عمرانی منعقد شد که ۷۰درصد پروژه ها به مرحله اجرا رسیده است.

او با بیان اینکه بنیاد برکت متعهد است تا پایان سال ۱۴۰۰ تعهدات باقی مانده را به اتمام رساند، عنوان کرد: ۷۹پروژه مشارکتی با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اعتبار ۷۰میلیارد تومان در استان در حال تکمیل است.

استاندار فارس از پروژه‌های عمرانی، آبرسانی، آبخیزداری، احداث مدرسه، راه روستایی و تأمین تجهیزات علوم پزشکی یاد کرد که از جمله پروژه ۷۹گانه است.

ایمانیه با اشاره به دیگر مصوبات این جلسه، گفت: در سفر هیات دولت و رییس جمهوری به فارس، مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای تکمیل ۵۸۹ پروژه عمرانی ‌شامل ۴۳مدرسه،۱۴مسجد و ۸۵پروژه عمرانی در زمینه‌های مختلف با اعتبار ۷۰میلیارد تومان در فارس مصوب شده است که طبق برنامه زمانبندی قرار شد ۵۸۹ پروژه مصوبات سفر ریاست جمهوری تا سال ۱۴۰۱تکمیل و به بهره‌برداری رسد.

او یکی دیگر از همکاری‌های ستاد اجرای فرمان امام (ره) را در استان فارس انجام مطالعات تولید داروهای گیاهی دانست که تامین زیرساخت‌های لازم برای تولید از جمله مهم‌ترین تعهدات آن است.

همچنین احداث ۱۰مرکز عشایری در سال ۱۴۰۱ دیگر مصوبه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بود که استاندار فارس به آن اشاره کرد و ادامه داد: مشارکت در تکمیل واحدهای آموزشی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد توسط اداره آموزش و پرورش فارس، ساخت واحد آموزشی جایگزین مدارس کانکسی با بیش از ۲۰دانش آموزان، توانمندسازی محلات غیر برخودار با مشارکت استانداری فارس و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از دیگر طرح‌هایی است که انجام خواهد شد.

ایمانیه عنوان کرد: طی تفاهم نامه استانداری و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) توانمندسازی ۵ محله غیربرخوردار در شهر شیراز بصورت پایلوت در دستور کار قرار گرفته است.

او همچنین درباره تعهدات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حوزه آبرسانی توضیح داد و افزود: تاکنون مسأله مشارکت با جهاد کشاورزی برای لایروبی و احیای ۹۷قنات در سال جاری و ۱۰۰قنات در سال ۱۴۰۱ مطرح شده است.

پیگیری و احداث ۱۰خانه بهداشت، ۴۰خانه علم و ۶مسجد و کمک به تهیه کتابخانه سیار در سطح استان مصوبات دیگر جلسه بود که استاندار فارس به آنها اشاره کرد.

بررسی طرح آبرسانی به شهر بیرم که در سیل اخیر دچار خسارت شده است مورد تاکید استاندار فارس بود که در این باره بیان کرد: در صورت تایید مشارکت و اجرای این طرح در هیات امنای ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.

انتهای پیام

اخبار 58

تا آخر هفته 2 موج بارشی وارد کرمانشاه می‌شود

منتشر شده

در

توسط

تا آخر هفته 2 موج بارشی وارد کرمانشاه می‌شود

ایسنا/کرمانشاه کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از ورود دو موج بارشی به جو استان تا پایان هفته خبر داد و گفت: البته بارش‌های این دو موج چندان جدی نیست.

سعید قاسمی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه از غروب فردا (20 دی) موج بارشی وارد جو استان می‌شود، ادامه داد: برآورد می شود بارش های این موج برای کرمانشاه بین 10 تا 15 میلی‌متر باشد.

وی احتمال   را بیشتر دانست و خاطرنشان کرد: احتمال اینکه در نواحی سردسیر استان برف داشته باشیم هم وجود دارد.

به گفته کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه، فعالیت این موج بارشی تا غروب روز سه شنبه(21 دی) ادامه خواهد داشت.

قاسمی با بیان اینکه دومین موج بارشی هم از روز پنجشنبه(23 دی) به کرمانشاه وارد می‌شود، یادآور شد: فعالیت این موج کم و بیش تا اول هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی احتمال بارش موج دوم را بیشتر و بین 20 تا 30 میلی‌متر و در صورت عدم تضعیف حتی بیشتر از این مقدار دانست و خاطرنشان کرد: موج دوم سامانه گرمی است که احتمال رعد و برق هم دارد و نیمه غربی استان را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما به دلیل گرم بودن عمده بارش آن به صورت باران است.

کارشناس پیش بینی هواشناسی استان کرمانشاه از شکسته شدن سرمای هوای شبانه در استان به دنبال فعالیت این دو موج بارشی هم خبر داد و افزود: تا پایان هفته دمای شبانه به طور نسبی افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

 

ادامه مطلب

اخبار 58

انتصاب سرپرست دانشگاه اردکان با حکم وزیر علوم

منتشر شده

در

توسط

انتصاب سرپرست دانشگاه اردکان با حکم وزیر علوم

ایسنا/یزد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، «احمد فتاحی اردکانی» را به عنوان سرپرست «دانشگاه اردکان» منصوب کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی «احمد فتاحی اردکانی» را به عنوان سرپرست دانشگاه اردکان منصوب و در نامه‌ای جداگانه از زحمات و تلاش‌های «فاطمه «فاطمه بهجتی اردکانی» رئیس سابق دانشگاه اردکان نیز در مدت تصدی این مسئولیت تشکر کرد.

«احمد فتاحی اردکانی» که عضو هیات علمی گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه اردکان با مرتبه دانشیار است در سال ۱۳۹۶ نیز به عنوان پژوهشگر برگزیده رتبه اول دانشگاه های گروه ۲ استان یزد برگزیده شده است.

از وی که در گذشته مسئولیت معاونت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه را نیز بر عهده داشته است|، دو عنوان کتاب و ده‌ها مقاله علمی پژوهشی منتشر شده است و از آذر ۹۸ تاکنون عضو شورای دانشگاه اردکان است.

انتهای پیام

 

 

 

ادامه مطلب

اخبار 58

کنت: آمارم در سپاهان بد نیست/ باشگاه خیلی خوب از من حمایت کرده است

منتشر شده

در

توسط

کنت: آمارم در سپاهان بد نیست/ باشگاه خیلی خوب از من حمایت کرده است

دروازه‌بان تیم فوتبال سپاهان از شرایط بازی در این تیم ابراز رضایت کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورتال، کریستوفر کنت در سپتامبر ۲۰۲۱ قراردادی یک ساله با گزینه تمدید برای یک فصل دیگر در ایران با تیم سپاهان قرارداد خود را امضا کرد.

این دروازه‌بان اتریشی که به همراه همسر و فرزندانش به خاورمیانه نقل مکان کرده، مدت هاست که در آنجا مستقر شده است. کنت گفت: باشگاه و تیم از روز اول به طور کامل از خانواده من حمایت کردند و به خوبی از آنها استقبال کردند. از زمانی که آمده ایم هیچ مشکلی نداشته ایم. اینجا ما واقعاً خوب کار می کنیم و خیلی راحت هستیم.

کنت از بازی اول به میدان رفت و در ۱۴ بازی در مجموع تنها ۶ گل دریافت کرد. “فکر می کنم کارم را خیلی بد انجام نمی دهم. این البته بسیار مثبت است و راضی هستم.”

اینجا دیوانه فوتبال هستند

نایب قهرمان فصل قبل در حال حاضر در رده سوم قرار دارد و با فاصله قابل توجهی از استقلال (۴ امتیاز) و مدافع عنوان قهرمانی پرسپولیس (۱ امتیاز) در رده سوم است. هدایت تیم استقلال را فرهاد مجیدی، بازیکن سابق راپیدوین اتریش بر عهده دارد.

کنت در ادامه صحبت های خود گفت: شما هر روز متوجه می شوید که باشگاه اهداف بالایی دارد. ما هواداران بزرگی داریم که فقط برای باشگاه زندگی می کنند، فقط متوجه می شوید که آنها چقدر دیوانه فوتبال هستند.

نکته قابل توجه در ماه آوریل است که سپاهان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌رود.

انتهای پیام

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها