با ما همراه باشید

اخبار 52

سعید جلیلی: مقاومت فعال هوشمندانه، رمز موفقیت ملت ماست

منتشر شده

در

سعید جلیلی: مقاومت فعال هوشمندانه، رمز موفقیت ملت ماست

ایسنا/خراسان رضوی نماینده مقام‌ معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مقاومت فعال هوشمندانه رمز موفقیت ملت ماست، خاطرنشان کرد: امروز دشمنان می‌خواهند به ما القا کنند ترامپ یک استثناء در سیاست‌های آنان بوده است، در حالیکه ملت ما هوشمند است و می‌فهمد که این‌ها همه دروغ است و تمام دولتمردان آمریکا رفتاری مانند ترامپ را با ما داشتند.

سعید جلیلی امروز در سخنرانی سالروز ۲۲ بهمن در بارگاه مطهر رضوی، اظهار کرد: خدا را سپاس می‌گوییم‌ که این توفیق را به ملت ما داد که امروز با قدرت و اقتدار به آنچه که قرن‌هاست ملت‌های مسلمان آرزویش را داشتند برسد. در طی قرن‌ها مومنینی که به حرم‌ مطهر رضوی می‌آمدند، در زیارات خود بیان می‌کردند که می‌خواهند با قرآن و عترت باشند و سال‌ها آرزو می‌کردند خدا به مومنین این فرصت را بدهد که بتوانند از بهترین پیروان دین مبین اسلام و یاران ائمه باشند.

وی با بیان اینکه ملت ما این افتخار را پیدا کرد که این دعای همیشگی مومنان در حقش اجابت شود، ادامه داد: این توفیق و افتخار ملت ما بود. خیابان‌های مشهد مقدس به خوبی از روزهایی که ملت ما شهدای خود را بر سر دست می‌گرفت، گواهی می‌دهد. در همین سال گذشته نیز در همین خیابان ملت ما با شکوهی هر چه تمام‌تر برای تشییع پیکر شهید سلیمانی به میدان آمد. این افتخار ملت ماست که بیش از ۴۰ سال است که در چنین‌ مسیری ایستاده و مقاومت می‌کند.‌

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در آیات قرآن می‌خوانیم که اگر پیامبران بزرگ الهی ۴۰ روز در کنار امت خود نبودند، پس از این مدت امتشان دچار انحراف می‌شدند، در حالیکه ملت ما این افتخار را دارد که بیش از ۴۰ سال است که با قدرت و صلابت در این مسیر در حال حرکت است.

جلیلی عنوان کرد: وقتی دشمن با تمام توان خود پا در عرصه می‌گذاشت، ملت ما نشان داد که برای یاری دین آماده است و ایستادگی می‌کند. امروز دشمنان ما اعتراف می‌کنند که ملت‌ ما توانسته در تحقق آرمان‌های خود موفق عمل کند. ملت ما فقط مقاومت نکرد، بلکه پیشرفت هم کرد. دشمن امروز با صراحت از تصمیمش برای وارد کردن فشار حداکثری به ملت ایران سخن‌ می‌گوید.

وی با تاکید بر اینکه فشار حداکثری بر قدرت‌های بزرگ وارد می‌شود، بیان کرد: دشمن بر علیه ما هم از فشار حداکثری صحبت می‌کند و هم این را بر ما اعمال می‌کند و می‌گوید که هر چه در توان داشته‌اند علیه ملت ایران انجام داده‌اند، اما جواب نگرفته‌اند. امروز ملت ما سالگرد پیروزی انقلاب خود را جشن می‌گیرد، در حالیکه دشمنان این ملت دیگر در صحنه حضور ندارند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: این نشان‌دهنده قدرت ملت ایران است که وقتی دشمنان جسارتی می‌کنند و عزیزی را از این ملت می‌گیرند، این ملت در برابر این دشمن می‌ایستد و پایگاه نظامی او را مورد هدف موشک‌های خود قرار می‌دهد و با افتخار هم اعلام می‌کند.کاری که در طی ۷۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده و هیچ کشوری نتوانسته انجام دهد. باز هم ملت ایران این کار خود را صرفا فقط یک سیلی به دشمنان می‌داند و اعلام می‌کند تصمیم به دادن پاسخی کوبنده‌تر دارد.

جلیلی با تاکید بر اینکه نتیجه فشارهای دشمن، افزایش توان و قدرت ملت ایران شد، تصریح کرد: امام بزرگوار (ره) سال ۱۳۴۳ با مبارزه با کاپیتولاسیون شروع کرد و امروز دعوای دشمنان با ما بر سر قله‌هاست. ما از حداقل‌ها شروع کردیم و امروز به حداکثرها رسیده‌ایم. این‌ها نشان‌دهنده عظمت و قدرت ملت ایران است. امروزه دشمنان ما اعلام می‌کنند که جمهوری اسلامی امن‌ترین کشور در منطقه‌ای ناامن است. امروز ملت‌های جهان به خوبی گواهی می‌دهند که ملت ایران راه هدایت را پیدا کرده و پیموده است.

وی با اشاره به بی‌اثر بودن فشارهای دشمن بر ملت ما، اظهار کرد: دشمن دیگر با گزینه نظامی به سراغ ملت ما نمی‌آید، چراکه می‌داند این گزینه دیگر برایش کارامد نیست‌. آخرین حربه دشمن علیه ما، فشارهای اقتصادی بود که امروز خودشان اعلام می‌کنند این هم گزینه ناکارامدی بود. ملت ما در برابر دشمنان خود مقاومتی فعال داشت. مقاومتی که نشان داد حتی اگر پهبادی از دشمن بخواهد وارد خاک کشور شود، ایران آن را سرنگون خواهد کرد. ملت ما از چنین قدرتی برخوردار است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: امروز دشمنان خود اذعان دارند که ملت ما تنها مقاومت نکرد، پیشرفت هم کرد و در بسیاری از عرصه‌ها ایران جزو کشورهای نخست و پیشتاز است. اما دشمن ما فقط با زور وارد نمی‌شود و هر وقت در میدان و در عرصه فشار شکست می‌خورد، به تزویر روی می‌آورد. اما ملت ما با این حیله دشمن هم آشنایی پیدا کرده است. ملت ما فقط مقاومت نکرده است، بلکه هوشمند هم بوده است.

جلیلی با بیان اینکه مقاومت فعال هوشمندانه رمز موفقیت ملت ماست، خاطرنشان کرد: امروز دشمنان می‌خواهند به ما القا کنند ترامپ یک استثناء در سیاست‌های آنان بوده است، در حالیکه ملت ما هوشمند است و می‌فهمد که این‌ها همه دروغ است و تمام دولتمردان آمریکا رفتاری مانند ترامپ را با ما داشتند و وقایع تاریخی ما نیز تاییدکننده همین موضوع است.

وی افزود: در اینجا می‌توان فهمید که چرا امام (ره) آمریکا را شیطان بزرگ‌ می‌نامید.‌ امروز این آمریکا است که می‌خواهد تمام توانایی‌های بشریت را به انحطاط بکشاند. تاریخ آمریکا، تاریخ استخدام پیشرفت در مسیر شرارت است. اما جمهوری اسلامی در سایه تعالیم قرآن و اهل بیت، مسیر پیشرفت در راستای تعالی کشور و انسان‌ها را طی می‌کند و دشمن از این ناراحت است که چنین الگویی به جهان معرفی شده است.

نماینده مقام‌ معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: امروز ملت ما انتظار دارد تمام تلاش‌ها و سیاست‌های ما در این مسیر قرار گیرد و هر حرکتی که در این مسیر قرار گیرد، حرکتی انقلابی است. اگر منابع بانکی کشور برای مقابله با تبعیض و در راستای تولید ملی به کار گرفته شود، یک حرکت انقلابی است، اما در غیر این صورت، حرکتی ضد انقلابی است.

جلیلی عنوان کرد: ملت ما می‌خواهد نشان دهد که پیشرفتی ارزشمند است که به خاطر منافع مردم باشد و هر جا از آن عدول شود، نشان‌دهده انحراف و نگاه آمریکایی است. امروز دشمن می‌خواهد با کاهش حداقلی، امتیاز حداکثری به دست آورد. در همین چند سال اخیر، آمریکا ۸۰۰ تحریمی که از پیش بوده است به انضمام ۷۵۰ تحریم جدید بر ملت ایران تحمیل کرده است و حال می‌گوید ابتدا ایران باید به برجام بازگردد، سپس ما برمی‌گردیم. در حالیکه این آمریکا بود که اول از برجام‌خارج شد.

وی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر پایبند بودن ایران به تمامی تعهدات خود، گفت: اما با این‌ وجود آمریکا کلا از برجام خارج شده است و ایران هم طبق همین برجام، عمل به برخی از تعهدات خود را متوقف کرده است. اصلا حتی اگر آمریکا به برجام هم برگردد، باز می‌خواهد ۱۵۰۰ تحریم علیه ملت ایران اعمال کند. ملت ما با هوشمندی همیشگی خود متوجه است که تمام این‌ها از تزویر آمریکا ناشی می‌شود.

این عضو مجمع تشخیص، با اشاره به سخنان مقام‌ معظم رهبری مبنی بر اینکه ما به دلیل مقابله با تحریم‌ها اقدام به مذاکره کردیم، ادامه داد: اینکه نمی‌شود ایران دوباره به تعهدات خود عمل کند و آمریکا صرفا به برداشتن یک تعداد محدودی از تحریم‌ها بسنده کند. در اینجا نیز ملت ما باید نشان دهد که فریب آمریکا را نمی‌خورد. ملت ما می‌داند که دنیا فقط آمریکا و چند قدرت معدود اروپایی نیست. شهید سلیمانی هم همواره از ضعف آمریکایی‌ها سخن‌ می‌گفت و ملت ما هم این را در دوران دفاع مقدس دید.

جلیلی با بیان اینکه دشمنان می‌دانند ملت ما چه‌قدر در تمام عرصه‌ها پیشرفت کرده‌ است، عنوان کرد: در همین ایام شیوع کرونا هم ما با اینکه تحت تحریم بودیم، اما امروز کشور ما جزو کشورهای پیشرو در زمینه مدیریت کروناست. دشمن می‌داند فشار اقتصادی  آخرین حربه او علیه ملت ایران است و آن را به قول خودش به شکل حداکثری به کار گرفته اما باز هم‌ جواب نگرفته است.

جلیلی با اشاره به پیشرفت‌های کشور، تصریح کرد: ملت ایران‌فقط الگوی مقاومت نیست بلکه می‌تواند الگوی پیشرفت برای جهانیان نیز باشد. این قدرت ملت ایران است. ان‌شاءالله در سایه عنایات امام رضا(ع) ملت ما می‌تواند با قدرت و استفاده از تعالیم اسلام پرچم عزت و اقتدار را بلند کند و هر روز مسیر پیشرفت را بهتر طی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: امام(ره) در وصیتنامه خود گواهی داد که ملت ایران از ملت زمان پیامبر و امام علی (ع) بهتر است. ملت هم با افتخار اثبات کرد این‌ گواهی امام واقعی بوده است. ملت ما بیش از ۳۰ سال است که در غیاب امام با تمسک به ولایت در پشت مقام‌ معظم رهبری با قدرت راه انقلاب را دنبال می‌کند. شایسته این ملت رسیدن به قله‌های بالای موفقیت است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها