با ما همراه باشید

اخبار 26

سیزده فروردین ۱۴۰۰ آغاز ثبت نام نامزدهای میاندوره ای خبرگان رهبری

منتشر شده

در

سیزده فروردین ۱۴۰۰ آغاز ثبت نام نامزدهای میاندوره ای خبرگان رهبری

ایسنا/قم فرماندار شهرستان قم با بیان اینکه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ثبت نام از نامزدهای حضور در انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان آغاز می شود، گفت: پایان وقت اداری ۱۹ فروردین زمان ثبت نام به پایان می رسد.

سیدمرتضی حیدری پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه داوطلبان نامزدی شهر در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برای ثبت نام تا ۲۶ اسفند مهلت دارند، گفت: از داوطلبین درخواست می‌کنم ثبت نام خود را به روز پایانی موکول نکنند.

فرماندار شهرستان قم با اشاره به اینکه برابر قانون ماده ۲۵ قانون انتخابات، انتخاب کنندگان باید دارای شرایطی از جمله تابعیت جمهوری اسلامی ایران، حداقل سن پانزده سال تمام در روز اخذ رأی، سکونت حداقل یک سال در محل اخذ رأی به استثنای شهرهای بالای یکصد هزار نفر جمعیت، باشند، افزود: بنابر ماده ۲۶ قانون انتخابات نیز انتخاب شوندگان باید دارای شرایطی از جمله تابعیت جمهوری اسلامی ایران، دارا بودن حداقل سن ۲۵ سال تمام، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه، ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را دارا باشند.

وی با تاکید اینکه شهرهای اقماری برای ثبت نام در انتخابات شورای اسلامی مدرک فوق دیپلم می‌خواهد یا معادل آن، ادامه داد: برای ثبت نام افراد در شهر قم مدرک لیسانس و معادل آن و بالاتر از آن لازم است و کسانی که دارای سابقه ۶ ماه جبهه، اسارت، جانبازی و یا فرزند شهید را دارا هستند با ارائه مدرک فوق دیپلم یک طبقه مدرک آنها بالاتر محسوب می‌شود.

فرماندار شهرستان قم با تاکید بر اینکه کسانی که یک دوره عضو شورا بوده‌اند مدرک تحصیلی برای آنها شرط نیست و با ارائه هر مدرکی ثبت نام آنها امکان پذیر است، ادامه داد: زمان ثبت نام تا ۲۶ اسفند ماه ساعت ۱۸ ادامه دارد و درباره تمدید زمان اطلاعی به دست ما نرسیده است و از عزیزان خواهشمندیم ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نکنند.

سیدمرتضی حیدری با اشاره به اینکه شانزدهم تا ۲۲ فروردین ماه نیز زمان ثبت‌نام برای انتخابات شورای روستاها است، گفت: برابر قانون هر روستایی که بالای ۲۰ خانوار یا ۱۰۰ نفر جمعیت داشته باشد، ما مکلف به برگزاری انتخابات در آنجا هستیم.

فرماندار شهرستان قم با بیان اینکه موظف بودم از تاریخ ۲۰ اسفند ماه، ۳۰ نفر از اسامی معتمدین شهر را به هیئت نظارت شورای نگهبان معرفی کنم، افزود: هیئت نظارت نیز نسبت به رد و یا تأیید آنها اقدام می‌کند و در صورت تأیید، افراد به ما معرفی می‌شوند و اگر افرادی تأیید نشدند برابر قانون دو برابر تعداد تأیید نشده‌ها باید افراد جدید را به هیئت نظارت شورای نگهبان معرفی کنیم.

سید مرتضی حیدری با اشاره به اینکه بنابر اطلاعیه وزارت کشور قرار است انتخابات کلانشهرها در شوراهای اسلامی شهرها در دوره فعلی، به صورت الکترونیکی برگزار شود، ادامه داد: ظرفیت‌های برگزاری انتخابات الکترونیکی را در قم فراهم کردیم اما به دلیل کامل اجرا نشدن این روش امکان دارد مشکلاتی رخ دهد که ما پیش بینی به هر دو صورت را در فرآیند برگزاری انجام داده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه همزمان با ثبت نام، فرمانداری مکلف است، اسامی ثبت نام شدگان را به صورت روزانه به مراجع چهارگانه نیروی انتظامی، اداره اطلاعات، دادگستری استان و اداره کل ثبت احوال اعلام کند، افزود: این مراجع نیز بررسی صلاحیت داوطلبان برای حضور در انتخابات را بر عهده دارند.

حیدری پایان رسیدگی هیئت نظارت را ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ اعلام کرد و گفت: موظف هستم، ۸ اردیبهشت ماه سال آینده نتیجه صلاحیت داوطلبین را به آنها اعلام کنم.

فرماندار شهرستان قم با تاکید بر اینکه انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری را هم در دوره پیش رو در قم خواهیم داشت، ادامه داد: ثبت نام داوطلبین حضور در مجلس خبرگان رهبری از ۸ صبح ۱۳ فروردین ماه آغاز و تا پایان وقت اداری ۱۹ فروردین ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

وی در پایان با اعلام اینکه ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری از ۸ صبح ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود، افزود: زمان ثبت نام برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری تا پایان وقت اداری ۲۵ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و صرفاً ثبت نام از نامزدها در وزارت کشور انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها