با ما همراه باشید

اخبار 46

شبکه مراکز نوآوری تولید محتوای دیجیتال، شروع یک راه است

منتشر شده

در

شبکه مراکز نوآوری تولید محتوای دیجیتال، شروع یک راه است

ایسنا/خراسان رضوی مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شبکه مراکز نوآوری تولید محتوای دیجیتال، شروع یک راه است و باید در این مسیر گام‌های درستی برداشته شود.

محمدجعفر صدیق دامغانی زاده امروز ۲۶ بهمن ماه در نشست خبری نخستین شبکه مراکز نوآوری تولید محتوای دیجیتال کشور که در ساختمان اداره کل پست استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نگاه وزیر اطلاعات و ارتباطات مبنی بر اینکه از فضاهای مغفول مانده دولتی برای قرارگیری بخش خصوصی و توسعه کسب و کار این فضا استفاده شود.

وی افزود: در سه سال گذشته برای ساخت و تکمیل این مکان زحمات زیادی کشیده شد اما این مجموعه شروع یک راه است. اگر قدم‌های بعدی این مسیر را به درستی انجام ندهیم یک فضای خالی خواهیم داشت. اهمیت حضور بخش خصوصی در اینجا مشخص می‌شود و پارک نیز حمایت از بخش خصوصی را وظیفه خود می‌داند. پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات چهار پروژه پیشران دارد.

وی اضافه کرد: پارک را نباید با این عنوان که یک سازمان برای ایجاد فضا و در اختیار بخش خصوصی قرار دادن دانست. وظیفه اصلی ما تامین و توسعه تکنولوژی و رقابتی کردن شرکت‌ها است. با این زحمات اگر ما نتوانیم بازار منطقه را بگیریم هیچ ارزشی ندارد بلکه باید در تولید محصولات نیازهای جامعه را در نظر گرفت و آن‌ها را تبدیل به یک کسب و کار کنیم.

رئیس پارک فاوای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه وظیفه ما کمک برای توسعه است، اضافه کرد: پروژه‌های پیشران پارک اهمیت، ظرفیت اقتصادی و جایگاه بالایی دارند. یکی از این پروژه‌ها تولید خدمات دیجیتال پیشران و پروژه دیگر نیز توسعه خدمات ابری است. پارک فاوا یک خانواده قوی است که قدرت خود را مدیون شرکت‌ها است.

صدیق دامغانی زاده خاطرنشان کرد: ما ایرانی‌ها باید تلاش کنیم در جایی ورود پیدا کنیم که صادرات محتوای فرهنگی برای ما داشته باشد. صادرات محتوای فرهنگی جدای از بازار داخلی در دو جایگاه دیگر که تولید داده‌ فرهنگی و ترافیک دیتا است به تولید ثروت تبدیل خواهد شد. درحال حاضر ترافیک دیتای صادرات نسبت به واردات حدود ۱۰ درصد است. این ترافیک باید به صددرصد برسد. به این معنا که هر میزان اطلاعات از منابع خارجی می‌گیریم به همان میزان هم منبع صادرات می‌کنیم. در گذشته مبادلات بین‌المللی معمولا پایاپای بود. اما در دیتا این توازن به شدت بهم خورده است. اگر قرار باشد این مشکل رفع شود یکی از مهمترین زمینه‌ها حوزه فرهنگ است.

رئیس پارک فاوای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: پارک فاوا اولین پارک ملی و بین‌المللی ایران است. طبق اساس‌نامه پارک اجازه ایجاد شعبه در خارج از ایران را داریم. بر این اساس امیدواریم یکی از شعب خود را در منطقه هرات ایجاد کنیم. کشش اقتصادی تنها عاملی است که شاید بتواند جلو ما را بگیرد.

خراسان رضوی تنها صادر کننده فناوری اطلاعات به اروپا است

سید حسن هاشمی مدیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در ادامه این نشست اظهار کرد: بزرگترین سرمایه منابع اطلاعات سرمایه انسانی است. خراسان رضوی از این نظر بسیار غنی است و در شهر مشهد حدود ۲۵ هزار فارغ التحصیل IT بیکار داریم که تا به امروز ۱۰ درصد آن توسط شرکت‌های IT جذب شدند. این اقدام توسط پارک علم و فناوری اطلاعات بستری برای توسعه آینده کشور است. تنها  جایگزین نفت کشور ما در آینده فناوری اطلاعات خواهد بود.

هاشمی افزود: صنایع مختلف دنیا درحال تلفیق شدن با یکدیگر هستند و نوآوری و خلاقیت‌های جدید را شکل می‌دهند. توانی که در خراسان رضوی با توجه به داشتن بیشترین نوار مرز زمینی، ارتباط با کشورهای فارسی زبان و زیرساخت‌های فناوری اطلاعاتی که در استان وجود دارد امکانات خوبی را در اختیارمان قرار داده است. ارتباط با کشور افغانستان و افرادی که در دانشگاه‌های ایران درس خواندند، مهم است و این افراد می‌توانند سفیران ما در کشور خود باشند. خراسان رضوی تنها استانی است که دارای صادرات فناوری اطلاعات در اروپا است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها