با ما همراه باشید

اخبار 54

شریعتی نیاسر: تشکیل دولت جوان حزب اللهی ضرورتی اجتناب ناپذیر است

منتشر شده

در

شریعتی نیاسر: تشکیل دولت جوان حزب اللهی ضرورتی اجتناب ناپذیر است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضروری است همه ما برای تحول همه جانبه در قوه اجرایی کشور منطبق بر بیانیه گام دوم تلاش کنیم، گفت: تشکیل دولت جوان حزب اللهی با ۷شاخص انقلابی‌گری، تحول‌گرایی، عدالت‌طلبی، فسادستیزی، کارآمدی، جوان‌گرایی و تجربه‌محوری ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایسنا، مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی با افتخار از راه می‌رسد که ایران اسلامی‌ در یکی از مهمترین برهه‌های تاریخی خود قرار دارد، استقلال و آزادی دو دستاورد کلیدی انقلاب اسلامی است که دستان الهی امام عزیزمان به ما هدیه کرد، استقلال ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، دفاعی و فرهنگی دارد که استقلال سیاسی و حق مردم بر تعیین سرنوشت کشور هم بنی صدر خائن و هم آیت الله خامنه‌ای خادم را با رای مستقیم مردم رئیس جمهور کرد.

وی در این خصوص ادامه داد: در ادامه لطف الهی و آگاهی مردم و منتخبان آنها در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری یکی را منعزل از قدرت و دیگری را منتخب به رهبری انقلاب کرد و این پویایی و آگاهی فزاینده توامان در انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد، امروز اما استقلال اقتصادی کشور با ناکارآمدی‌ها، کم‌کاری‌ها و نگاه به بیرون در معرض تهدید جدی است، اگر بخواهیم استقلال سیاسی‌مان حفظ و استقلال فرهنگی‌مان ترمیم و استقلال دفاعی‌مان کارآمد بماند، نیازمند استقلال اقتصادی هستیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سفر مهم رییس مجلس شورای اسلامی به روسیه در ادامه مسیر درست مجلس یازدهم در تصویب قانون مهم اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران است، معنای دقیق مردم سالاری دینی آن است که رهبر حکیم انقلاب اسلامی از این گام مهم مجلس برای توقف و تغییر مسیر فشار یک طرفه غرب به ایران حمایت و با پشتوانه مردمی نهفته در این تصمیم راهبردی، پیش شرط راستی‌آزمایی لغو کامل تحریم‌ها را برای آمریکا به عنوان حرف قطعی نظام تعیین و رییس همین مجلس را سفیر پیام مهم خود به روسیه کند.

وی با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ عنوان کرد: اینکه دولت پس از مواضع احساسی اولیه، مبنی بر عدم ارائه لایحه اصلاحی به تصمیم عاقلانه همکاری با مجلس رسیده است مورد استقبال ما است، اما انتظار می‌رود اشکالات متعدد مورد اعتراض کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس در لایحه اولیه مورد اصلاح جدی از سوی دولت قرار گیرد که مهمترین آنها رعایت نامه رهبر انقلاب، حذف کسری بودجه، شفاف کردن اعداد مخفی در تبصره‌ها، رعایت سقف مجاز انتشار اوراق مالی و جدول هدفمندی  برنامه ششم، واقعی کردن و کاهش منابع ریالی نفتی پیش‌بینی شده در بودجه، کاهش هزینه‌های اضافی، عادلانه کردن نظام حقوق و دستمزد و مالیات و انضباط بخشی و صرفه‌جویی در هزینه شرکت‌های دولتی است.

شریعتی گفت: مجلس یازدهم نخستین مجلس گام دوم انقلاب است و دولت سیزدهم نیز نخستین دولت در این مقطع جدید خواهد بود، ضروری است همه ما برای تحول همه جانبه در قوه اجرایی کشور منطبق بر بیانیه گام دوم تلاش کنیم که یک سند راهبردی برای دهه‌های آینده انقلاب اسلامی است، تشکیل دولت جوان حزب اللهی با ۷ شاخص انقلابی‌گری، تحول‌گرایی، عدالت‌طلبی، فسادستیزی، کارآمدی، جوان‌گرایی و تجربه‌محوری ضرورتی اجتناب ناپذیر است اما تنزل مفهوم راهبردی گام دوم به موضوع رقابت‌های سیاسی و تعیین مصادیق انتخاباتی به طور قطع جفا به رهبری، انقلاب و مردم است، گام دوم به همه انقلابی‌ها در ایران و همه اجزای جبهه مقاومت در منطقه و جهان تعلق دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گام دوم متعلق به آن جوان جهادی بدون تریبون سیاسی است که بی توقع مزد و تشکر در حال خدمت‌رسانی به محرومان است، گام دوم متعلق به آن متخصص گمنام درون آزمایشگاه‌ها از جمله ستاد اجرایی فرمان امام است که در حال تحقیق و ساخت واکسن داخلی کرونا برای سلامتی مردم است و گام دوم متعلق به آن مادر شهید مدافع حرم است که همچنان چشم به راه جوان شهیدش نشسته است.

وی در پایان عنوان کرد: دولت را به قدر دانستن ۱۰۰ روز پیش رو برای رعایت بیشتر منافع ملی و خدمت‌رسانی بیشتر دعوت و از اعتماد مجدد آنها به روبه صفتان کاخ سفید برحذر می دارم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها