با ما همراه باشید

اخبار 41

ششمین کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای برگزیدگان خود را شناخت

منتشر شده

در

ششمین کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای برگزیدگان خود را شناخت

ایسنا/اصفهان دبیر ششمین کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» گفت: از ۸۵ مقاله پذیرفته شده در این دوره، ۷ مقاله ارائه شده در نشست‌های تخصصی به عنوان مقالات برتر انتخاب شدند.

جواد راستی امروز (جمعه -یکم اسفند ماه) در اختتامیه ششمین کنفرانس بین المللی «بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها» که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: کرونا در کنار تمام چالش ها و محدودیت هایی که در طول یک سال گذشته ایجاد کرده، برای این کنفرانس فرصتی ویژه فراهم کرد.

وی افزود: برگزاری آنلاین رویداد موجب شد تعداد بازدیدکنندگان کنفرانس چند برابر دوره های قبل شده و تعداد متوسط ۳۵۰۰ نفر بازدید کننده در سراسر جهان در این رویداد شرکت کنند.

مدیر مرکز بازی های رایانه ای و صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان، با بیان اینکه در حالت عادی شاید یک بیستم این تعداد در رویداد حضوری شرکت می کردند، تصریح کرد: این حضور ملی به مدد مجازی کردن رویداد فراهم شد.

راستی، ادامه داد: ویدئوی نشست های تخصصی این کنفرانس نیز در یک تالار مجازی به صورت دائمی در اختیار علاقه مندان این حوزه قرار خواهد داشت.

وی با اشاره به برگزیدگان این کنفرانس اظهار کرد: از مجموع مقالات ارسالی به دبیرخانه این کنفرانس، ۸۵ مقاله پذیرفته شد که ۲۲ مقاله در حوزه روانشناسی، ۱۱ مقاله در حوزه یادگیری و آموزش، ۳ مقاله در حوزه حقوق، ۹ مقاله در حوزه جامعه شناسی، ۸ مقاله در حوزه مدیریت و اقتصاد، ۱۴ مقاله در حوزه فنی و مدیریت و ۱۸ مقاله در حوزه هنر بود و از مجموع ۸۵ مقاله، حدود ۳۸ مقاله منتخب، به صورت آنلاین در این رویداد ارائه شد.

عضو هیأت علمی دانشکده کامپیوتر دانشگاه اصفهان یادآور شد: ۷ مقاله برتر در حوزه های حقوق و جامعه شناسی، فنی، هنر، مدیریت و اقتصاد، فنی و هنر، روانشناسی و یادگیری نیز به عنوان مقالات برتر انتخاب شدند.

راستی، تصریح کرد: مقاله «مطالعه تطبیقی میان شاخص های تربیتی والدین و شاخص های نظام رده بندی بازی های رایانه ای» از محمدحسن یادگاری و فاطمه حاج کاظم تهرانی در حوزه حقوق و جامعه شناسی و مقاله محمدرضا محمدنژاد، مرتضی دری گیو و فرزین یغمایی با عنوان «چگونگی واکسیناسیون افراد در بازی جدی با مدل سازی مبتنی بر گراف» در حوزه فنی به عنوان مقالات برتر انتخاب شدند.

دبیر ششمین کنفرانس بین المللی «بازی های رایانه ای فرصت ها و چالش ها» ادامه داد: مقاله «تحلیل زیبایی شناسانه بازی نوردهود» از نیما نادرنژاد و رویا حلمی در حوزه هنر و مقاله «ارائه یک روش ایجاد توازن در حلقه اقتصادی بازی های رایانه ای موبایلی به منظور افزایش درآمدزایی» نوشته علی علایی کرهرودی و مهرداد آشتیانی نیز در حوزه مدیریت و اقتصاد برتر شناخته شدند.

وی خاطر نشان کرد: مقاله سینا حق روستا و علی نادیان قمشه در حوزه فنی هنر و مقاله «بررسی تأثیر بازی رایانه ای تمدن بر مهارت حل مسئله در دختران نوجوان با مهارت اجتماعی پایین» نوشته بهنام قابل دمیرچی و میما اسماعیلی در حوزه روانشناسی برتر شناخته شدند. همچنین رتبه برتر حوزه یادگیری به مقاله «بازی زبان من، طراحی یک بازی رایانه ای به منظور بررسی تأثیر بازی های رایانه ای بر آموزش کتاب فارسی پایه پنجم ابتدایی» نوشته عباس موسیوند، شهریار درهمی و مهدی پورجعفر تعلق گرفت.

به گزارش ایسنا، ششمین کنفرانس بین المللی بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها با برگزاری ۶ سخنرانی کلیدی از سخنرانان ایران و چند کشور دیگر، ۷ نشست تخصصی ارائه مقالات و ۲ پنل تخصصی به مدت ۲ روز به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها