با ما همراه باشید

اخبار 23

شوراهای صنفی در دوران پساکرونا فعال تر شوند/رویکرد فعالیت شوراها بدون تغییر می‌ماند

منتشر شده

در

شوراهای صنفی در دوران پساکرونا فعال تر شوند/رویکرد فعالیت شوراها بدون تغییر می‌ماند

مدیر کل دانشجویی دانشگاه تهران بر حضور فعالانه شوراهای صنفی واحدهای این دانشگاه تاکید کرد و گفت: انتظار ما این است که شوراهای صنفی پس از دو سال آموزش مجازی بسیار فعال تر از گذشته باشند.

دکتر سید احمد مدنی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه تغییر در رویکرد فعالیت های شوراهای صنفی و شرایط انتخابات این شوراها ایجاد نشده است، اظهار کرد: در حال حاضر انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه تهران در برخی واحدهای دانشگاهی که حدنصاب لازم را کسب کرده باشند برگزار شده و هیچ تغییر در شرایط فعالیت و آیین نامه این شوراها ایجاد نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه تصریح کرد: انتخابات شورای صنفی برای ۵ واحد دانشگاهی در تاریخ ۲۹ آبان ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۱ تا۱۹ به صورت الکترونیکی برگزار شد. همچنین بازه زمانی تبلیغات کاندیداها از روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه شروع شد و تا ۱۲ ساعت قبل از زمان برگزاری انتخابات ادامه داشت.

مدیر کل دانشجویی دانشگاه تهران با بیان اینکه امیدواریم تمامی واحدهای دانشگاه تا پایان سال دارای شوراهای صنفی دانشجویی شوند، خاطر نشان کرد: این موضوع بستگی به میزان استقبال دانشجویان برای اعلام حضور در شوراها و انتخابات شوراهای صنفی دارد . ما امیدواریم همه واحدها تا پایان سال هیچ واحد دانشگاهی بدون شورا نباشد.

دکتر مدنی یادآور شد:دانشجویانی که به هر دلیلی قادر به رأی دادن نبودند، می توانستند مشخصات خود (نام و نام خانوادگی- شماره دانشجویی و ایمیل دانشگاه “شناسه یکتا”) را به نشانی senfi.stu@ut.ac.ir ارسال کنند. مشاهده “تأیید دریافت”، به منزله دریافت ایمیل دانشجویان بود.

مدیر کل دانشجویی دانشگاه تهران تاکید کرد: طبق ماده ۱۴ شیوه نامه اجرایی شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های کشور، داوطلبان و طرفداران آنان به هیچ وجه مجاز به تبلیغ علیه داوطلبان دیگر نبوده و تنها می‌توانند شایستگی‌های خود یا داوطلب مورد نظرشان را مطرح نمایند و هرگونه هتک حرمت و حیثیت داوطلبان ممنوع بوده و با متخلفین طبق مقررات برخورد خواهد شد.

به گفته وی،‌طبق ماده ۱۰ شیوه نامه اجرایی، داوطلبین حداکثر تا ۱۲ ساعت قبل از اخذ رأی حق تبلیغات دارند. براساس تصمیمات اتخاذ شده، در شورای نظارت دانشگاه تهران تصویب شد که جهت افزایش میزان مشارکت دانشجویان در رای گیری، ساعت اخذ رای ضمن حفظ بازه زمانی شیوه نامه اجرایی از ساعت ۱۱ تا ۱۹ باشد. همچنین بر اساس شیوه نامه اجرایی این زمان حداکثر تا ۲ ساعت قابل تمدید خواهد بود.

مدیر کل دانشجویی دانشگاه تهران با بیان اینکه تاکید ترجیح ما این است شوراهای صنفی پس از دو سال آموزش مجازی بسیار فعال تر از گذشته باشند، گفت: با توجه به اینکه فعالیت های حضوری دانشگاه شروع می شود، بنابراین ترجیح ما این است که پس از دو سال آموزش مجازی،‌ شوراهای صنفی بسیار فعال تر از گذشته فعالیت کنند.

 

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 23

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

منتشر شده

در

توسط

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) اعلام کرد که از بیست‌ویکمین دوره جشن حافظ، «طراحی و اجرای بدلکاری» آثار سینمایی ایران در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، امید معلم  در این مورد کفت: «بدلکاری یکی از ارکان اصلی در اجرای چشمگیر سینمایی بین‌المللی است که در ایران نیز رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم که این تصمیم از سوی جشن حافظ نیز به اهمیت بیشتر حرفه بدلکاری در میان مخاطبان و اهالی سینما کمک کند.»

 

بیست و یکمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 

متعاقبا زمان و چگونگی برگزاری مراسم این دوره براساس شرایط جامعه و همه‌گیری ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

منتشر شده

در

توسط

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با فسخ قراردادش رسما از جمع سرخپوشان جدا شد.

به گزارش ایسنا، محمد انصاری که در چند روز گذشته خواستار جدایی از پرسپولیس شده بود، در نهایت پس از چند دور مذاکره قراردادش به صورت توافقی با پرسپولیس فسخ کرد.

مدیران باشگاه پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی مخالف جدایی انصاری بودند اما این مدافع که در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کمتر فرصت بازی پیدا می‌کند، اصرار به جدایی داشت و در نهایت این مهم محقق شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

منتشر شده

در

توسط

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در یازدهمین روز آلوده امسال شش شهر استان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز ۲۷ اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود موجی از گردو غبار که از روز گذشته به لرستان وارد شده است هم‌اکنون وضعیت هوای شهرهای خرم‌آباد، سلسله، دلفان، کوهدشت، پلدختر و رومشکان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت آلودگی در این شش شهر پنج برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:  همچنین وضعیت  شهرهای الیگودرز، ازنا، بروجرد و دورود نیز در شرایط ناسالم و بین سه تا سه‌ونیم برابر حدمجاز است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: امروز  یازدهمین روز آلوده لرستان در سال ۹۹ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها