با ما همراه باشید

اخبار 54

صالحی امیری: کشتی و کاراته امیدهای اصلی ما در المپیک هستند

منتشر شده

در

صالحی امیری: کشتی و کاراته امیدهای اصلی ما در المپیک هستند

رییس کمیته المپیک از حمایت ویژه از رشته کاراته خبر داد و گفت: کشتی و کاراته امیدهای اصلی ما در المپیک هستند.

به گزارش ایسنا، سیدرضا صالحی امیری در بازدید از فدراسیون کاراته گفت: درست است کاراته وارداتی است اما عجیب این است که با فرهنگ ایرانی عجین شده و به همین دلیل بیشترین مخاطب در بین رشته‌های رزمی در ایران را کاراته دارد. شخصا معتقدم مجموعه کاراته کاها به لحاظ اخلاقی نیز برجسته هستند و واقعا مشکلی در کاراته نداریم چرا که جامعه‌ای بزرگ با شخصیت و قانع دارد. امکاناتشان ناچیز است و ما شرمنده مجموعه قهرمانان و ورزشکاران کاراته هستیم.

وی افزود: کاراته یکی از اولویت‌های ماست و شخصا روزانه کاراته را پیگیری می‌کنم و از بچه‌ها می‌پرسم شرایطتتان چطور است. اگر بودجه ما در مجلس تصویب شود سال آینده افزایش صد درصدی بودجه کاراته را خواهیم داشت.

رییس کمیته المپیک خاطرنشان کرد: امسال سعی کردیم کنار کاراته باشیم و هزینه‌های آکادمی و هتل و … را کمیته پرداخت کرد تا به فدراسیون تحمیل نشود. هزینه‌های جانبی سالن شماره ۹ را پرداخت کردیم و ۳۵۰ میلیون تومان نیز جداگانه به کاراته پرداخت شد. هزینه‌های اعزام تیم‌ها به استانبول و مراکش را نیز می‌دهیم.

وی افزود: سالن شماره ۹ را  تجهیز می کنیم تا مشکلی برای برگزاری اردو نباشد و کاراته صاحب خانه شود تا زمانی‌که کمپ اصلی در مجموعه ورزشی آزادی راه اندازی شود. الان شرمنده هستیم که ورزشکاران ۴ نفره در یک اتاق ۱۲ متری استراحت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه باید حمایت کنیم. همه امید ما به کاراته و کشتی در المپیک است. همه نوع حمایت را از کاراته و کشتی خواهیم داشت. امیدوارم ملت ایران روزهای خوشی داشته باشند و کاراته کام مردم را شیرین کند.

صالحی امیری سپس در جمع خبرنگاران گفت: انصافش این است که کاراته در مسیری است که جهش خواهد داشت. کاراته به یک مکتب فکری و فرهنگی در ایران تبدیل شده اما برداشت من این است که این رشته در ایران به خوبی مورد پذیرش قرار گرفته و کاراته یکی از مدعیان قهرمانی در جهان است. کاراته با مدیریت خیلی خوب و هوشمندانه توانسته یک اجماع ایجاد کند تا مسیر حرکت به سمت قله طی شود. باور داریم کاراته در اسیایی، جهانی و المپیک می‌درخشد و یکی از امیدهای ما در المپیک کاراته است.

رییس کمیته المپیک ادامه داد: مجموعه مربیان کادر فنی و مدیریت فدراسیون با حداقل امکانات در مسیر خوبی قرار گرفتند و ما نیز کمک می‌کنیم. تلاش می‌کنیم هزینه‌های اعزام و یا اردوها را تامین کنیم. در مجموع جهت گیری وزارت ورزش و کمیته المپیک نگاه حمایتی از کاراته است. فکر می کنم کاراته در المپیک کام مردم را شیرین می کند. از رییس فدراسیون خواستم از حاشیه به شدت پرهیز شود و متوجه متن بود که خوشبختانه همینطور است. تعداد دختران ورزشکار در این رشته حتی بیشتر از پسران است و این پیام خوبی در جهان دارد. به فدراسیون آمدیم تا هم قدردانی کنیم و هم از کاراته حمایت داشته باشیم.

وی درباره حذف کاراته از المپیک پاریس گفت: در عمان در ملاقات با مقامات ارشد المپیک آسیا، رییس فدراسیون جهانی کاراته و رییس کنفدراسیون کاراته آسیا به این جمع بندی رسیدم مسئله آن‌ها کاراته نیست و مخالفتی ندارند اما انتظار دارند منطبق با استاندارها تغییراتی در ساختار فدراسیون جهانی صورت گیرد. قرار است در سطح آسیا جریانی راه بیندازیم تا کاراته حتما در المپیک پاریس حاضر باشد. باور دارم اگر آسیا و قدرت های کاراته آسیا به میدان بیایند کاراته به المپیک بازمی‌گردد. این مسئله برای ما حیاتی است و یکی از امیدهای اصلی ما در المپیک توکیو و پاریس است.

وی در پایان درباره میزان حمایت کمیته المپیک از ورزشکاران و پیشکسوتان در دوران شیوع کرونا گفت: آنچه در چارچوب وظایف ماست همه نوع حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان است. در سال ۹۹ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون به قهرمانان و پیشکسوتان و مخصوصا موارد درمانی از ۱۰ تا ۸۰ میلیون تومان پرداخت کردیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها