با ما همراه باشید

اخبار 23

صدور الکترونیک ۶۵ درصد از نسخ بیمه سلامت/لزوم پوشش رایگان بیمه برای ساکنین حاشیه شهرها

منتشر شده

در

صدور الکترونیک ۶۵ درصد از نسخ بیمه سلامت/لزوم پوشش رایگان بیمه برای ساکنین حاشیه شهرها

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر اهمیت اجرایی شدن سریع‌تر نسخه الکترونیک در کشور، گفت: درحال حاضر ۶۵ درصد از نسخ بیمه سلامت در کل کشور به صورت الکترونیکی صادر می‌شود؛ البته باید تاکید کرد که دانشگاه‌ها و مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت همکاری قابل قبولی داشتند که منجر به دستیابی به نتایج مناسبی شده است.

دکتر محمد مهدی ناصحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به یافته‌های سازمان بیمه سلامت ایران در بحث نسخه نویسی الکترونیکی، گفت: سازمان بیمه سلامت ایران با وجود تمام مشکلات موجود در ۱۸ ماه اخیر عزم جدی برای استقرار این موضوع و رفع موانع و مشکلات داشته است.

وی با اشاره به اینکه بدون کمترین حاشیه‌ای این مسئله مهم در تمام حوزه‌های خصوصی، دولتی و در برخی شهرها تمام الکترونیکی شده است، اظهار کرد: درحال حاضر ۶۵ درصد از نسخ بیمه سلامت در کل کشور به صورت الکترونیکی صادر می‌شود؛ البته باید تاکید کرد که دانشگاه‌ها و مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت همکاری قابل قبولی داشتند که منجر به دستیابی به نتایج مناسبی شده است.

وی با تاکید بر وجود عزم جدی بیمه سلامت با همکاری وزارت بهداشت و سایر بیمه‌ها در اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیکی، تصریح کرد: بدون تردید ادامه اجرای پروژه نسخه نویسی الکترونیکی نیازمند نوعی انعطاف است، لذا پیشنهاد شش ماه مطرح شد تا بتوان زمان‌بندی را در اجرای کامل این پروژه رعایت کرد. خوشبختانه بیمه سلامت به لحاظ وسعت، پیشرفت و دقت کار، سرآمد در نسخه نویسی الکترونیکی است، ضمن اینکه شرایط ذی نفعان و مردم نیز همیشه مدنظر قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، تاکید کرد: حاشیه شهرها از نقاط مهمی در بحث سلامتی هستند که باید به آنها توجه کرد، زیرا امکانات قابل قبولی در این نقاط وجود ندارد. بیمه سلامت به مناطق حاشیه‌ای توجه ویژه داشته و بیمه همگانی را به صوت رایگان در اختیار این قشر قرار می‌دهد؛ بدون شک تمام عوامل اجتماعی موثر در بحث سلامت باید با دقت رصد شود.

وی در پایان، افزود: مناطق حاشیه‌ای باید شناسایی شده و امیدواریم در آینده نیز بتوان با کمک مراکز بهداشت و بسیج، قشر آسیب پذیر و نیازمند را رایگان تحت پوشش قرارداد، حتی پیشنهاد شده که بیمه آتیه سازان نیز در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 23

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

منتشر شده

در

توسط

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) اعلام کرد که از بیست‌ویکمین دوره جشن حافظ، «طراحی و اجرای بدلکاری» آثار سینمایی ایران در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، امید معلم  در این مورد کفت: «بدلکاری یکی از ارکان اصلی در اجرای چشمگیر سینمایی بین‌المللی است که در ایران نیز رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم که این تصمیم از سوی جشن حافظ نیز به اهمیت بیشتر حرفه بدلکاری در میان مخاطبان و اهالی سینما کمک کند.»

 

بیست و یکمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 

متعاقبا زمان و چگونگی برگزاری مراسم این دوره براساس شرایط جامعه و همه‌گیری ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

منتشر شده

در

توسط

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با فسخ قراردادش رسما از جمع سرخپوشان جدا شد.

به گزارش ایسنا، محمد انصاری که در چند روز گذشته خواستار جدایی از پرسپولیس شده بود، در نهایت پس از چند دور مذاکره قراردادش به صورت توافقی با پرسپولیس فسخ کرد.

مدیران باشگاه پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی مخالف جدایی انصاری بودند اما این مدافع که در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کمتر فرصت بازی پیدا می‌کند، اصرار به جدایی داشت و در نهایت این مهم محقق شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

منتشر شده

در

توسط

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در یازدهمین روز آلوده امسال شش شهر استان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز ۲۷ اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود موجی از گردو غبار که از روز گذشته به لرستان وارد شده است هم‌اکنون وضعیت هوای شهرهای خرم‌آباد، سلسله، دلفان، کوهدشت، پلدختر و رومشکان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت آلودگی در این شش شهر پنج برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:  همچنین وضعیت  شهرهای الیگودرز، ازنا، بروجرد و دورود نیز در شرایط ناسالم و بین سه تا سه‌ونیم برابر حدمجاز است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: امروز  یازدهمین روز آلوده لرستان در سال ۹۹ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها