با ما همراه باشید

اخبار 46

ضرورت حمایت سازمان‌ها و نهادها از تولیدکنندگان بخش کشاورزی

منتشر شده

در

ضرورت حمایت سازمان‌ها و نهادها از تولیدکنندگان بخش کشاورزی

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حمایت سازمان‌ها و نهادها از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و دامی تاکید کرد.

احمد محرم زاده در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان اهر گفت: تمام سازمان‌ها و ادارات باید خود را در کنار تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی بدانند و در راستای حل مشکلات و معضلات این عزیزان با حضور میدانی و به‌دور از هرگونه کاغذ بازی اداری، تلاش کنند.

وی با تاکید بر جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد کارخانجات تولیدی و جنبی در کنار تولیدات کشاورزی و دامی، افزود: مسئولان باید با برنامه ریزی‌های مناسب، زمینه را برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کنند و مسئولان خود به دنبال سرمایه گذار بخش خصوصی باشند و با حمایت از آن‌ها در رشد و توسعه اقتصاد، ارتقای تولید و ایجاد اشتغال در شهرستان اهر تلاش کنند.

وی، نیاز امروز جامعه را در عرصه پیشرفت تولید، اقتصادی مقاومتی و اشتغال پایدار مشارکت بخش خصوصی در کنار دولت برشمرد و گفت: امروز تنها راه برون رفت از مشکلات تولیدی و ایجاد کارخانجات در شهرها به ویژه شهرستان اهر، جذب سرمایه گذاران و حمایت از آن‌ها بوده و تمام مسئولان موظف هستند در این راستا تمام برنامه ریزی‌ها و امکانات شهرستان را در جذب سرمایه گذاران فراهم کنند.

محرم زاده با اشاره به ظرفیت‌های فراوان شهرستان اهر در زمینه کشاورزی و دامداری، افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر در بخش کشاورزی حرکت‌های خوبی در سطح شهرستان انجام شده است، ولی تا رضایت کامل کشاورزان و حل مشکلات آنها فاصله زیادی داریم و باید مسئولان تلاش‌هایشان را دو چندان کنند.

وی گفت: هرچند، اهر در تولیدات کشاورزی و باغی جزو اولین شهرهای استان بوده، اما متاسفانه راندمان تولید محصولات دیمی و آبی با ۱.۴ تن در هر هکتار نسبت به مقدار هفت تن در هکتار کشوری بسیار فاصله داشته و باید در ارتقای این بخش، تصمیمات مهمی گرفته شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در بخش دامی نیز اهر رتبه چهارم استانی را دارد و این در حالی است که از لحاظ تولیدات دامی در رتبه ۱۴ استانی قرار دارد.

نماینده اهر و هریس با انتقاد از بانک کشاورزی در خصوص سنگ اندازی و عدم ارائه تسهیلات به کشاورزان، گفت: تنها مرجع تصمیم گیری در پرداخت و عدم پرداخت تسهیلات بانکی به عهده سازمان جهاد کشاورزی و اداره کشاورزی بوده و بانک‌ها حق دخالت در این خصوص را ندارند.

محرم زاده با اشاره به مشکلات بخش شیلات اهر نیز افزود: این شهرستان از نظر منابع آبی غنی بوده و از مناطق دشتی استان متفاوت است، در نتیجه سازمان‌ها و ادارات مربوطه باید در خصوص رفع موانع آبی و مشکلات این بخش تصمیمات اساسی بگیرند.

وی در پایان بر ایجاد کشتارگاه صنعتی، نحوه توزیع صحیح کود و تهیه سموم کشاورزی و باغی، تهیه و خرید به موقع ۴۸۵ دستگاه تراکتور برای متقاضیان کشاورزی، ایجاد کارخانجات تبدیلی صنایع، ایجاد شهرک گلخانه‌ای و دامی و… در شهرستان اهر تاکید کرد.

فرماندار اهر نیز در ادامه این جلسه ضمن تاکید بر حمایت  و رسیدگی به مشکلات کشاورزان و دامداران برحل مشکلات میدان دواب و ایجاد کشتارگاه و… این شهرستان تاکید کرد.

رسول خدابخش گفت: مسئولان باید در خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نباشند و خود را جزو مردم و کمک به مشکلات آنها بدانند و در راستای حل مشکلات زراعی، باغی و مسائل از این قبیل با ایجاد کارگروه‌های مربوطه به مشکلات این عزیزان رسیدگی کنند.

وی در ادامه بر ایجاد واحد کنسانتره میوه، کنترل کشتارگاه‌ها و مراکز و واحدهای تولیدی تاکید کرد و افزود: در بخش کشاورزی نیز برای رسیدن به ارقام با کیفیت و مقاوم با راندمان بالا بر تغییرات الگوی کشت اقدامات مهمی انجام شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها