با ما همراه باشید

اخبار 20

طرحی که میان صنعت، حسابدار و دانشجو ارتباط برقرار می‌کند

منتشر شده

در

طرحی که میان صنعت، حسابدار و دانشجو ارتباط برقرار می‌کند

ایسنا/آذربایجان شرقی طرح کرکیش، ایده‌ای در جهت برقراری ارتباط بین صنعت، حسابدار و دانشجو است که توسط یکی از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی طراحی شده است.

زهرا سلطانی چایباغی دانشجوی جوان متولد سال ۱۳۷۳ است که اکنون در مقطع کارشناسی رشته‌ی مدیریت کسب و کار در مرکز آموزش علمی – کاربردی گروه صنایع غذایی شیرین عسل تبریز به تحصیل مشغول و یکی از دانشجویان فناوری است که طرحی با عنوان کرکیش در حیطه‌ی حسابداری و امور مالی را طراحی کرده است.

وی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان را در شهر مراغه گذرانده و از سال ۹۴ به صورت حرفه‌ای در حیطه‌ی حسابداری و امور مالی فعالیت خود رو آغاز کردم و اکنون نیز در چند شرکت، مسئولیت امور مالی دارم؛ هم‌چنین در کنار فعالیت‌های کاری، مشغول به تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار در مرکز آموزش علمی کاربردی گروه صنایع غذایی شیرین عسل هستم.

وی در ادامه در خصوص علت نامگذاری طرح خود، افزود: کرکیش از خزانه داران نامی زمان داریوش بود که علاوه بر آنکه منشا تحولات شگرفی در نظام مالی، حسابداری و حسابرسی داریوش شد، امپراتوری وسیع و قدرتمند هخامنشی را به مدت بیش از ۲۰۰ سال به قدرت بی‌رقیب جهانی تبدیل کرد.

سلطانی در تشریح این ایده، گفت: کرکیش میان صنعت، حسابدار و دانشجو جهت انجام امور مالی، مالیاتی، بیمه‌ای و قانون کار، مدیریت و هم‌چنین انجام حسابداری و حسابرسی ارتباط ایجاد می‌کند و توانایی تامین نیروی کارآمد و آموزش دیده، مشاوره‌ی تخصصی برای کارفرما و پشتیبانی فنی از نیروی معرفی شده را نیز دارد.

وی ادامه داد: مشخصات کلی این ایده شامل یک اپلیکیشن و یک سایت مرتبط با کنترل پنل اختصاصی هر شرکت، کارفرما و حسابدار است و مراحل اجرایی این ایده نیز شامل طراحی اولیه اپلیکیشن، عرضه‌ی آزمایشی محصول، پالایش نتایج حاصل، گسترش بخش‌های اصلی و در نهایت عرضه و بازاریابی محصول است.

وی افزود: اگرچه این طرح قبل از این اجرا نشده است، اما تیم طراحی شامل تیم حرفه‌ای و با تجربه مالی و حسابداری و نرم افزار و بازاریابی است. تکنولوژی‌هایی نظیر Wp live chat support ،Maps ،Java ،Android studioswift ،Wordpress ،Php  در این طرح به کار گرفته شده است.

این دانشجوی فناور در خصوص دلیل طراحی این ایده، اظهار کرد: مهارت کافی در حیطه‌ی آموزش‌های مورد نیاز بازار کار برای دانشجویان وجود ندارد و کارفرمایان نیز به دلیل عدم آشنایی با قوانین مالیاتی، بیمه‌ای و قوانین کار با جرایم مالیاتی، بیمه‌ای و کاری مواجه شده و به نوعی این مشکلات همچون ترمزی در مسیر رشد بوده و از طرفی شرکت‌ها به جای اینکه بر روی تولید و فروش خود تمرکز کنند، درگیر این مشکلات می‌شوند.

وی افزود: مشکل دیگر نیز مربوط به شرکت‌های حسابداری و مدیریتی نوپا است چرا که این شرکت‌ها به علت عدم وجود سرمایه‌ی کافی برای تبلیغات و شناساندن خود به مشتریان ناامید می‌شوند و یا به دلیل عدم تامین فضای کاری مناسب شکست می‌خورند.

وی در خصوص نحوه حل مشکلات مطرح شده با ایده‌ی دانشجویی خود،گفت: تمامی آموزش‌های ویژه‌ی بازار کار از جمله لیست حقوق دارایی و تامین اجتماعی، نرم افزارها، اظهارنامه‌ها، تحریر دفاتر، کوچینگ، انواع قراردادها و … به صورت کامل و جامع در این اپلیکیشن موجود است. از این طریق بازاری برای شرکت‌های مالی و مدیریتی و حسابداران ایجاد می‌شود تا دیگر درگیر دغدغه‌های تبلیغات و مکان شرکت نباشند.

سلطانی ادامه داد: در این طرح، با ایجاد سیستم و فرآیند اعتبارسنجی شرکت‌ها، کارفرمایان می‌توانند با خیال راحت انتخاب کنند و در کنار آن، خدمات و آموزش‌ها با قیمت مناسب و به شکل تخصصی در این اپلیکیشن قابل دستیابی است.

وی با بیان اینکه مشتریان این طرح، تمامی صاحبان کسب و کار از جمله اصناف، کارخانه داران و مدیران، تمامی دانشجویان حسابداری، اقتصاد و مدیریت و تمامی شرکت‌های حسابداری، حسابداران، آموزشگاه‌های مدیریتی و… است، گفت: ایده بنده قابلیت تبدیل شدن به آموزشگاه آنلاین به همراه برگزاری وبینارهای علمی را نیز دارد.

وی همچنین گفت: در حال حاضر طرح مشابه کرکیش وجود ندارد و این ایده برای اولین بار در کشور ارائه می‌شود و  با توجه به نوآور بودن، این ایده با ایده‌های قبلی بنده قابل مقایسه نیست ولی می‌تواند با نرم افزارهایی که هر کدام بخشی از قابلیت‌های نرم افزار ذکر شده را دارند، رقابت کند.

این دانشجوی فناور  ایده‌ی خود را قابل پیاده سازی دانست و افزود: با توجه به مطالعات میدانی انجام شده، هر سه شاخه‌ی کارفرمایان، حسابداران و دانشجویان، از این طرح استقبال کرده و در صورت پیاده سازی نهایی نیز به دلیل خدمات گسترده و با کیفیت، قطعا مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص نقش تحصیل در دانشگاه علمی – کاربردی بر طراحی ایده‌، خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های کارآفرینی، مدیریت، برقراری ارتباط، مذاکره و سایر مهارت‌ها موجب افزایش اعتماد به‌نفس در راستای انجام فعالیت‌های کارآفرینی می‌شود و با وجود اساتید مجرب، کلاس‌های درس در مراکز علمی کاربردی علاوه بر انتقال مطالب علمی، با انتقال تجارب ارزنده نیز همراه است.

وی افزود: وجود مدیران با دغدغه، فعال و دلسوز نظیر آقای هدا جعفری‌زاده، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی گروه صنایع غذایی شیرین عسل از جمله‌ ویژگی مهم تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی است که حمایت‌ها، راهنمایی‌ها و انتقال تجربه بسیار ارزنده وی بسیار راه گشا است.

سلطانی گفت: دانشگاه علمی کاربردی می‌تواند با حمایت فنی و علمی از طریق آشنایی با تیم‌ها و اساتید با تجربه از ایده و طرح‌های نوآورانه هم‌چون کرکیش حمایت کند؛ هم‌چنین دانشگاه‌ها و مراکز علمی می‌توانند با برگزاری میزگرد و یا جلسات کارآفرینی که متشکل از اساتید مجرب و متخصص و دانشجویان علاقمند است، بستری برای حمایت از طرح‌های نو را فراهم کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 20

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

منتشر شده

در

توسط

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت، رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است، جزئیات نقش گمرک در مقابله با کرونا و تحقق جهش تولید در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست “هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا” و برنامه‌های گمرک در سال جهش تولید اظهار کرد: گمرک در جایگاه مرزبان اقتصادی کشور، در صادرات غیرنفتی به عنوان موتور رشد اقتصادی و همچنین در تسهیل واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه که حدود ۸۵ درصد واردات کشور را شامل شده و سهم مهمی در فرآیند تولید کشور دارد، نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد در این نشست که معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حداقل کردن کنترل‌های مزاحم و بکارگیری کنترل‌های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می‌شود، گفت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست، نقش برجسته‌ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

منتشر شده

در

توسط

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

رییس قوه قضاییه با مراجع عظام قم و اصفهان در تماس های تلفنی سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه؛ آیت‌الله رییسی صبح امروز در تماس‌های تلفنی جداگانه با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و مظاهری سال جدید و اعیاد شعبانیه بویژه فرا رسیدن سالروز ولادت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) را به ایشان تبریک گفت.

رییس قوه قضاییه در تماس‌های مورد اشاره گزارشی کوتاه از اهم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی در سال ۱۳۹۸ و اقدامات این قوه از مقطع شیوع بیماری منحوس کرونا را به استحضار مراجع عظام رساند.

بنابر این گزارش، در این تماس‌ها، مراجع بزرگوار تقلید ضمن تبریک متقابل، از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال گذشته و در ارتباط با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نموده و آن را مایه امید و دلگرمی مردم دانستند.

همچنین، حضرات آیات برای موفقیت بیش از پیش رییس قوه قضاییه و سایر مسئولان نظام قضایی کشور دعا کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

منتشر شده

در

توسط

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۹۴ آبخوان و آبخیز در ۲۱ شهرستان فارس شده است.

منصور منتصری با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است، میانگین بارشهای سال آبی جاری را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: این بارش‌ها موجب آبگیری کامل پروژه‌های آبخیز و آبخوانداری ۲۱ شهرستان استان فارس شده است.

منتصری ادامه داد: با توجه به میزان ورودی و نفوذ آب انجام شده توسط این بندها و سازه های آبخیزداری، تخمین زده می شود که چیزی نزدیک به ۴۲ میلیون  مترمکعب آب حاصل از سیلاب ها ذخیره شود که این میزان آبگیری نقش بسزایی در بهبود و تغذیه سفره های آب زیر زمینی استان ایفا خواهد کرد.

این مقام مسئول بشترین حجم آبگیری را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مهر، فسا، جهرم و لارستان دانست و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدها و نظارت های انجام شده در زمان بارش‌ها، هیچ گونه خسارتی به این طرحها وارد نشده است.

منتصری کنترل سیل و کاهش خسارات سیلاب، تغذیه آبخوان‌ها و قنوات ، افزایش سطح سفره های آب زیر زمینی ، کاهش حجم رسوب ، جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب اراضی کشاورزی را از مزایای این پروژه ها عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها در راستای اهداف عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شده که علاوه بر اهداف فوق الذکر موجب بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ساکنان حوزه های آبخیز نیز خواهد شد.

طرح مدیریت کوچ و کنترل تردد عشایر در فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس همچنین گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع استان با استقرار کمپ کنترل کوچ بهاره تحت رصد کامل است.

منتصری با اشاره به تشکیل جلسه ستاد کوچ استان فارس که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این جلسه مقرر شد دامداران و عشایر کوچ رو استان با رعایت تقویم کوچ بهاره، برنامه زمانبندی حرکت کوچ را تنظیم و به هشدارهای لازم توجه کنند.

وی افزود: دامداران و بهره ‌برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری نمایند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

منتصری با بیان اینکه کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی خواهد شد، افزود: در حال حاضر اکیپ های کنترل کوچ در ۲۰ نقطه و ایستگاه‌های ثابت و سیار در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در ۱۵ شهرستان استان مستقر هستند و از کوچ غیر مجاز دامداران و عشایر در ایل راه ها جلوگیری خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این راستا تعدادی از دامداران متخلف نیز که اقدام به کوچ زودهنگام کرده و از مراتع قشلاقی به مقصد مراتع ییلاقی استان در حرکت بودند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی و ضمن توقیف خودروهای حامل دام آنان و پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی درکمپ های کنترل کوچ مستقر هستند، گفت: این اقدامات برای کنترل محورهای مواصلاتی و خروجی شهرستان ها و نیز به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام و خارج از فصل دامداران و انتقال دام به مناطق ییلاقی انجام و طی آن از تردد کامیون های حمل دام غیر مجاز ممانعت و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرارخواهند گرفت.

منتصری با تاکید بر توجه دامداران و عشایرکوچ رو به هشدارهای لازم از سوی مسئولان ادارات منابع طبیعی در زمینه رعایت تقویم کوچ بهاره ، از آنان خواست تا در زمان مشخص شده کوچ خودرا آغاز نمایند تا با مشکلات قانونی مواجه نشوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها