با ما همراه باشید

اخبار 26

فضایل دفاع مقدس را به عنوان سلاح در جنگ رسانه‌ای دشمن بکار ببریم

منتشر شده

در

فضایل دفاع مقدس را به عنوان سلاح در جنگ رسانه‌ای دشمن بکار ببریم

ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده سپاه عاشورا گفت: ما می‌توانیم با ترویج فضایل دفاع مقدس، از آن به عنوان سلاحی در مقابل جنگ رسانه‌ای دشمن  استفاده کنیم.

سردار عابدین خرم روز دوشنبه ۲۵ اسفندماه در نشستی با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی در زمینه دفاع مقدس با اشاره به اهمیت روایات و خاطره گویی‌های مربوط به دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: می‌توان گفت که شهید آوینی جزو معدود شخصیت‌هایی است که در حوزه فرهنگ دفاع مقدس، رسانه، حوزه پژوهشی، تحقیقاتی و سایر بخش‌های عملی، صرفا نگاه روایتی نداشت.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که اکنون جای شهید آوینی‌ها در جامعه ما بسیار خالی است، افزود: هر یک از افرادی که در بخش رسانه فعالیت دارند، می‌توانند یک شهید آوینی باشند و به روایت و تحقیق در حوزه‌های مختلف بپردازند.

وی افزود: رسانه، به بیان مهمترین دغدغه‌های انسان‌ها می‌پردازد و در این راستا هر فیلم، تصویر، گرافیک، متن و … می‌تواند نوعی رسانه در دست مردم به حساب آید که روز به روز نقش این ابزارهای جمعی در جامعه بی بدیل تر می‌شود.

سردار خرم با اشاره به مکتب‌های بر جا مانده از جنگ‌های مختلف در طول تاریخ، گفت: معمولا بروز جنگ‌های مختلف، سبب پیدایش مکتب‌های فکری و حتی مکتب‌های اقتصادی و سیاسی برای جوامع بشری می‌شود، اما ما در جنگ و دوران دفاع مقدس خود نتوانستیم یک مکتب و یا نگرش‌ جدید را در جامعه ایجاد کنیم، البته نگرش‌های جدیدی ایجاد شدند ولی قدرت کافی برای تبدیل به مکاتبی برای درگیر ساختن تفکر تمامی جامعه بشری و رجوع افراد مختلف دنیا برای آن‌ها، نداشتند.

وی با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در تمامی ابعاد جنگ تحمیلی و توجه ایشان به بیان روایاتی از این دوران مقدس، افزود: متاسفانه به نظر می‌رسد که پس از دوران دفاع مقدس، مورد توافق جامعه واقع شده که غیر از اصحاب فکری و فرهنگی و اصحاب رسانه کسی در خصوص روایاتی از جنگ و دوران دفاع مقدس صحبتی نداشته باشد و این مسئله روایت گویی هنوز در سطح جامعه خود ما پیاده سازی نشده است.

وی با بیان این‌که افتخارات دفاع مقدس تنها مختص به بخش جغرافیایی و حفظ تمامیت ارضی کشور نیست، گفت: آنچه که همواره مورد تاکید امام راحل (ره) و مقام معظم رهبر بوده، ذخایر معنوی و فرهنگی دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: انقلاب و دفاع مقدس ما، یک انقلاب و دفاع جانانه‌ای با بعد فکری، اندیشه‌ای و فرهنگی بود و نه سیاسی و اقتصادی.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که بخش انسانی، معنوی و فکری دفاع مقدس بر سایر بخش‌ها ارجحیت دارد، اظهار کرد: بنا بر عنایات امام راحل (ره) نیز جوانان، ستون انقلاب و دفاع مقدس هستند و آنان بودند که انقلاب را به پیروزی رساندند. بعد از دفاع مقدس و در دوره کنونی نیز این جوانان باید فعالیت‌های خود را ادامه دهند چرا که همچنان دفاع از این سرزمین بر عهده این قشر است.

وی افزود: در حوزه دفاع مقدس، ترویج نظام فکری مجاهدان فی سبیل الله یک اصل است. این انسان‌ها و مجاهدان، محصول مکتب اسلام و رهبران اسلام بودند که هم عاملی برای دوام انقلاب شدند و هم عامل سعادت سرنوشت آینده ایران هستند.

سردار خرم با بیان این‌که انسان‌های بافضیلت، تمام مرزهای فکری و جغرافیایی را درمی‌نوردند و برای حفظ این نظام فکری، تلاش بالایی دارند، گفت: تفسیر ارزش‌های معنوی دفاع مقدس جزو دغدغه‌های اصلی ما بوده که با تکیه بر ظرفیت رسانه، موجب ماندگاری این دفاع ارزشمند و انتقال آن به نسل آتی می‌شویم.

وی متذکر شد: باید به اشخاصی که در فضای فرهنگی و رسانه‌ای کشور فعالیت می‌کنند، بها و ارزش و احترام کافی داده شود تا در این دوران جنگ رسانه‌ای، شرمنده یاران دوران دفاع مقدس خود نباشیم.

وی افزود: کسانی که از دوره دفاع مقدس تا کنون در حوزه رسانه فعالیت می‌کنند، کم بهره ترین و کم برخوردارترین اشخاص از لحاظ مادی هستند که تمام عمر خود را به پای آرمان‌ها و رسالت‌های شغلی خود می‌گذارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها