با ما همراه باشید

اخبار 46

قدردانی سخنگوی سپاه از مردم سواحل و جزایر خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان

منتشر شده

در

قدردانی سخنگوی سپاه از مردم سواحل و جزایر خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان

سخنگوی سپاه رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ را نمایش اقتدار و آمادگی‌های رزمی و اراده مردم یاری سپاه دانست و تصریح کرد : این رزمایش صحنه جدید قدرت‌نمایی ملت ایران برای مقابله با تهدیدات متصور از اردوگاه دشمنان بود.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز ؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در تشریح عملکرد و برنامه‌های نیروهای سپاه و بسیج در رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۷ سپاه اظهار داشت : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اساس سناریو طراحی شده برای رزمایش پس از فراهم سازی مقدمات و پیش‌بینی ظرفیت‌های لازم از حدود ۱۵ روز قبل از آغاز رزمایش مرحله نقل و انتقال یگانها و تجهیزات به مناطق هدف‌گذاری شده به ویژه در استان‌های هرمزگان ، بوشهر ، خوزستان و سیستان و بلوچستان را آغاز و با تاکید سردار فرمانده کل سپاه علاوه بر تمرین و نمایش آمادگی های رزمی، برای مقابله با تهدیدات متصور ، برنامه های متنوع غیرنظامی خود را با هدف کمک به تامین برخی نیازهای مردم شریف، نجیب و فهیم در مناطق را نیز اجرایی کرد .

وی افزود : در این رزمایش کلیه شرایط برای یک عملیات واقعی با تهدید عملی قابل تصور از سوی دشمنان ،شبیه سازی و توسط نیروها و یگان های شرکت کننده در تمامی مراحل با موفقیت کامل اجرایی شد.

سخنگوی سپاه این رزمایش را صحنه جدیدی از قدرت‌نمایی ملت عظیم‌الشأن ایران برابر جبهه دشمنان انقلاب و میهن اسلامی را توصیف و با قدردانی از آحاد مردم عزیز سواحل و جزایر خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تصریح کرد: بازدارندگی، امنیت و آرامش در منطقه غایت و هدف اصلی رزمایش های نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و خدای بزرگ را شاکریم که نیروی انسانی و سامانه های سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته و روزآمد در تمامی حوزه‌ها و عرصه‌های دریایی ،زمینی و هوافضا به نحو مطلوب توانستند قابلیتهای اطمینان بخش و تعیین کننده خود را به رخ بدخواهان ایران عزیز بکشد.

سردار شریف حضور افسران و نیروهای رزمنده جوان ،با انگیزه ،مصمم مومن و برخوردار روحیه جهادی و معنوی در این رزمایش را در مقایسه با رزمایش‌های گذشته برجسته‌تر و نشانگر تحقق رویکرد جوان گرایانه در سیاست ها و راهبردهای سپاه دانست و خاطرنشان کرد : جوانگرایی در تمامی بخش‌های زمینی ،دریایی ، هوافضا و سازمان سایبری و نیز یگان‌های مردم پایه بسیج در سطوح فرماندهی ،مدیریت و عملیات برجسته و ترکیب موزون و باشکوهی از دوگانه تجربه و جوانی را در صحنه رزمایش به نمایش گذارد.

وی یادآور شد: این رزمایش نمایشگاه بزرگی از خلاقیت ،ابتکار و نوآوری برای تقویت و استحکام بخشی مطمئن تر به هندسه قدرت نظامی کشور بود و با پیام‌های مقتدر و معنادار خود دشمنان را از هرگونه اندیشه برای خطای محاسباتی و پیگیری آمال و آرزوهای شوم برحذر می‌دارد.

سردار شریف در ادامه با اشاره به فعالیت ها و اقدامات غیر نظامی سپاه طی زمان برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ گفت:  مجموعه‌های بهداشت و درمان سپاه از جمله بهداری رزمی نیروی زمینی و نیروی دریایی سپاه مبادرت به استقرار ۴ بیمارستان صحرایی سیار تخصصی و فوق تخصصی با رویکرد تروما و دفاع زیستی، سلامت روان و ارائه خدمات درمانی و پزشکی به مردم بومی و ساکنین جزایر قشم ،سیریک و چارک در استان هرمزگان ورزیدند.

وی افزود : بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه با استقرار بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهید سلیمانی در بخش گوری و بیمارستان سیار فوق تخصصی ۱۲۸ تختخوابی امام حسین (ع) در بخش جیجیان ، در این راستا ۳۲۱ پزشک متخصص و حرفه‌ای ،10سامانه جراحی حیات‌بخش، ۳ سامانه اتوبوس اورژانس، ۴ سامانه سیار اتوبوس دندانپزشکی ۱۵، سامانه مدیسین ،۵۲ دستگاه آمبولانس خودرویی و۶ فروند قایق آمبولانس اعزام و مستقر نمود.

سخنگوی سپاه با اشاره به حجم گسترده خدمات ارائه شده توسط بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ به مردم منطقه گفت: حجم گسترده ای از خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی شامل ویزیت ،جراحی و بستری ، پاراکلینیکی شامل رادیولوژی، سونوگرافی ،سی تی اسکن و ام آر آی خدمات پرستاری ،خدمات مشاوره ،خدمات دارویی ،خدمات بهداشتی و خدمات امدادی به مراجعین به صورت رایگان و با رعایت پروتکل‌های ابلاغیه کووید ۱۹ و بر اساس آخرین دستاوردهای اعتباربخشی بیمارستانی ملی و بین المللی در سطوح زنجیره امداد ،بهداشت ، درمان و انتقال و در لایه های مختلف ارائه شد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه همچنین ایجاد ۱۰ آب انبار  در روستای کانی و گوری ،تسطیح  یک هکتار زمین ورزشی در روستای کانی ،تعریض شانه جاده روستای گولی به طول یک کیلومتر و همچنین تسطیح جاده منتهی به اسکله روستایی کانی به طول ۸۰۰ متر را از اقدامات معاونت مهندسی رزمی و پدافند غیر عامل نیروی زمینی سپاه در حوزه محرومیت زدایی طی برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ در جزیره قشم دانست.

سردار شریف همچنین با اشاره به اقدامات نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درجنوب کشور در شرق و غرب استان هرمزگان گفت: به  همت نیروی دریایی سپاه دو واحد بیمارستان صحرایی با تمام امکانات و تجهیزات تخصصی در شهرستان‌های بندر سیریک و بندر چارک در هرمزگان برپا شد.

وی افزود: این بیمارستانها در بخش‌های اورژانس ،رادیولوژی ،کودکان، چشم‌پزشکی، داخلی، زنان، دامپزشکی ، سونوگرافی و داروخانه به صورت یک واحد بیمارستانی کامل در هر نقطه ، به ارائه خدمات رایگان پرداختند.

سردار شریف گفت : توزیع ۵ هزار بسته معیشتی و ۵۰۰ بسته کمک تحصیلی بین خانواده های کم برخوردار در اروندکنار از دیگر خدمات نیروی دریایی سپاه طی برگزاری رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ بوده است.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها