با ما همراه باشید

اخبار 52

محبوب‌ترین سردار ایرانی

منتشر شده

در

محبوب‌ترین سردار ایرانی

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه با بیان اینکه شهید قاسم سلیمانی محبوب ترین سردار ایرانی است، گفت: سردار سلیمانی پرورش یافته مکتب اسلام بود که برای اقتدار و سربلندی ایران اسلامی تلاش‌های فراوان کرد و با شهادتش نزد جهانیان محبوب‌تر شد.

سردار ناصر باباخانی امروز(13 دی) در آیین بزرگداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمتنی و نواختن زنگ جهانی مقاومت در دبستان قائم شهر کرمانشاه، افزود: شهید سلیمانی محبوب ترین و مقتدرترین سردار ایرانی است که در جریان سالهای دفاع مقدس خدمات فراوانی به اسلام و انقلاب کرد و در اکثر عملیات های دوران دفاع مقدس پیشقدم و پیشرو بود.

باباخانی ادامه داد: هرجا جبهه سختی بود حاج قاسم به میدان مبارزه می رفت و در عملیات های بزرگ حضور فعال داشت. این فرمانده دلاور در مقابله با گروه های ضدانقلاب و داعش و جنگ 33 روزه لبنان و اسراییل حضور تاثیرگذاری داشت.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه حاج قاسم بحران‌های منطقه را  با تدبیر حل می کرد، گفت: در جریان درگیری های سوریه و عراق در لحظاتی که داعش از سوریه به عراق رفته و در پی گرفتن اربیل بود، به اذعان مسئولین وقت عراق که به هر جا برای حمایت زنگ زده بودند، جواب رد شنیده بودند، حاج قاسم به مسئولین عراقی وعده حمایت داده و از آنها خواسته بود تا اذان صبح منطقه را حفظ کنند. داعشی ها هم به محض اینکه متوجه شده بودند، حاج قاسم در راه است، از منطقه فرار کرده و این فرار اقتدار حاج قاسم این فرمانده مقتدر ایرانی را به همگان نشان می دهد.

محبوب‌ترین سردار ایرانی

باباخانی با بیان اینکه داعش به اذعان سردمداران آمریکایی برای حمله به مرزهای ایران شکل گرفته بود، گفت: داعش و داعشی ها تا نزدیکی های مرزها و حتی به داخل کشور هم آمده بودند و حتی  در مجلس و حرم امام(ره) عملیات هم کردند، اما در نهایت با مجاهدت های این فرمانده پرافتخار محکوم به نیستی شده و منطقه از لوس وجودشان پاک شد.

وی در ادامه امنیت امروز ایران اسلامی را مرهون خون شهدا دانست و گفت: به برکت خون سردارترین سردار ایرانی و دیگر شهدا، داعش و هیچ دشمن دیگری جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران اسلامی را ندارد.

باباخانی از سردار سلیمانی به عنوان فرماندهی مقتدر و با صلابت در نبرد با دشمن چه در دوران دفاع مقدس و چه در مبارزه با داعش و داعشیان و دیگر صحنه های حساس مقابله با دشمنان یاد کرد و افزود: ایشان در عین اقتدار در مقابله با دشمنان، در برخورد با رزمندگان، خانواده های شهدا و دیگر اقشار رئوف و متواضع و فرمانده ای بی نظیر بود.

باباخانی مهربانی را از ویژگی های برجسته حاج قاسم در برخورد با فرزندان شهدا برشمرد و گفت: ایشان به خانه های شهدا می رفت و فرزندان شهدا را پدرگونه به آغوش می کشید. فرزندان شهدا ایشان را عمو خطاب می کردند و این نشان از مردمداری حاج قاسم دارد.

وی سپس با اشاره به دیپلماسی قوی حاج قاسم، گفت: حاج قاسم در یک دیدار دو ساعته پوتین را قانع کرده بود وارد جنگ با داعش در سوریه شود. مگر دیپلماسی بالاتر از این داریم؟

وی با بیان اینکه حاج قاسم همواره خود را سرباز امام(ره) و رهبری می دید، گفت: حاج قاسم مرد عمل بود و در عمل سرباز واقعی اسلام و انقلاب بود.

باباخانی ادامه داد: حاج قاسم ولایتمدار و تابع محض ولایت بود که در وصیتنامه خود نیز علما، سیاسیون، نیروهای مسلح و اقشار مختلف مردم را به زندگی کردن حول محور ولایت ترغیب کرده اند.

باباخانی ساده زیستی را از ویژگی های پررنگ شخصیتی حاج قاسم برشمرد و گفت: این فرمانده اسطوره ای همچون یک رزمنده ساده و بدون تشریفات در هر نقطه‌ای که لازم می شد حضور پیدا می کرد و به مقابله با دشمنان می پرداخت.

وی با بیان اینکه حاج قاسم چهار دهه از عمر مبارک خویش را صرف مبارزه با دشمنان اسلام و انقلاب کرد، تاکید کرد: حاج قاسم فرماندهی دوراندیش و متفکر خصوصا در بعد نظامی بود که ایران اسلامی را همچون حرمی می دانست که باید از آن حراست می کرد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه سپس از حاج قاسم به عنوان پرورش یافته مکتب اسلام و امام راحل(ره) یاد کرد و افزود: عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت خصوصا حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) از ویژگی های بارز شخصیتی سردار سلیمانی بود، به نحوی که هر جا نامی از اهل بیت(ع) برده می شد ایشان به پهنای صورت اشک می ریخت و این نشان از ادب، اخلاص و ولایتمداری این شهید والامقام دارد.

باباخانی عشق به مردم فارغ از مذهب و ملیت و نژاد و…را از ویژگی های برجسته شخصیتی سردار سلیمانی برشمرد و افزود: برای حاج قاسم شیعه و سنی و ایرانی و افغانی و لبنانی فرقی با هم نداشتند و به همین دلیل هم نزد جهانیان محبوب شد.

باباخانی سپس با بیان اینکه سردار سلیمانی شیفته شهادت بود، گفت: حاج قاسم سالها بود که شهادت را انتظار می کشید و گواه این مدعا اینکه صدها بارخود را در معرض شهادت قرار می داد. چندین بار هم در دوران جنگ تحمیلی تا مرز شهادت مجروح شد.

وی افزود: حاج قاسم فرماندهی شجاع و نترس بود و در مدت کوتاهی که در عراق افتخار همراهی با ایشان را داشتم به عینه شجاعت شهید سلیمانی را در عملیاتها دیدم و این شجاعت نشان از اشتیاق ایشان به شهادت داشت.

 

باباخانی با اشاره به نقشه دشمنان برای به شهادت رساندن حاج قاسم در نیمه شب 13 دی سال 1398، گفت: حاج قاسم به دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا به شهادت رسید.

وی اشاره ای هم به وصیت نامه این شهید والامقام داشت و گفت: ایشان در حالی که پرافتخارترین سردار ایرانی است، در وصیت نامه خود خواسته بود که بر سنگ مزارش تنها به نوشتن واژه سرباز اکتفا کنند و همینگونه هم شد.

محبوب‌ترین سردار ایرانی

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه با بیان اینکه شهادت محبوبیت حاج قاسم را نزد مردم بیشتر کرد، گفت: حیف بود سردار بزرگی مثل حاج قاسم به عنوان محبوب ترین سردار ایرانی به دست یک داعشی شهید شود و شهادت ایشان به دست ابرقدرت دنیا افتخار بزرگی برای ایرانیان است.

وی با تاکید بر اینکه شهادت مقام حاج قاسم این سردار محبوب ایرانی را نزد ایرانیان بالا برد و ایشان را به یک چهره بین المللی تبدیل کرد، ادامه داد: امروز نام شهید سلیمانی بیش از نام سردار سلیمانی دشمنان اسلام و انقلاب را به واهمه می اندازد.

باباخانی با بیان اینکه امروز جهانیان سردار سلیمانی را می شناسند، گفت: سردار سلیمانی نه فقط در کشورهای جبهه مقاومت بلکه در همه کشورهای دنیا شناخته شده است و مکتب سلیمانی این فرمانده لایق ایرانی در جای جای دنیا در حال انتشار است.

وی با تاکید بر اینکه مکتب حاج قاسم باید حفظ شود، گفت: این مکتب باید در مدارس و مراکز آموزش عالی تدریس شود و موضوع رساله ها و پایان نامه های دانشگاهی شده تا برای آیندگان ماندگار شود.

منبع: ايسنا

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها