با ما همراه باشید

اخبار 53

مردم زیان‌دیدگان اصلی اختلافات بین مسئولان هستند

منتشر شده

در

مردم زیان‌دیدگان اصلی اختلافات بین مسئولان هستند

ایسنا/زنجان نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: همه ما باید به هنر ایثار و از خودگذشتگی مسلح باشیم و به خاطر مردم دست از درگیری و اختلاف برداریم، زیرا زیان‌دیدگان اصلی اختلاف، مردم هستند.

حجت‌الاسلام حسن شجاعی شامگاه دیروز (۲۱ بهمن‌ماه) در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان مرکز جراحی محدود خرم‌دره با بیان اینکه هیچ قومی با اختلاف به جایی نرسیده است، اظهار کرد: این امر علاوه بر اینکه در طول تاریخ نمود داشته، در فرمایشات بزرگان دین ما نیز به آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه با مطالعه تاریخ چهل ساله انقلاب درخواهیم یافت که هر وقت اختلاف در جایی رخنه کرده، پیامدی جز عقب‌ماندگی نداشته است، تصریح کرد: با توجه به این موضوع باید با اتحاد کارها را پیش ببریم.

این مسئول با تاکید بر اینکه هیچ یک از ما نباید اجازه دهیم که ندای تفرقه از گلویی بیرون بیاید، زیرا این موضوع به هیچ وجه به مصلحت نیست، افزود: همه ما باید به هنر ایثار و از خود گذشتگی مسلح باشیم و به خاطر مردم دست از درگیری و اختلاف برداریم، زیرا زیان‌دیدگان اصلی اختلاف، مردم هستند.

این مسئول با بیان اینکه با همه توان برای اتحاد همه مسئولان و مردم تلاش کرده و هر جایی که احساس کنیم تخمی از اختلاف وجود دارد با همه توان در مقابل آن ایستاد، گفت: در این راه نیز از دادن هیچ هزینه‌ای ابایی نداریم، زیرا اگر می خواهیم به مردم خدمت کنیم باید اتحاد حداکثری وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه پروژه‌ها با مطالبات مردمی به سرانجام رسیده و یا کلنگ‌زنی می‌شود، ادامه داد: وظیفه ما نوکری متواضعانه به مردم است.

حجت‌الاسلام شجاعی در ادامه، بیان کرد: برای اینکه بیمارستان ردیف بودجه پیدا کند، دو شرط دارد که یکی مجوز کمیسیون ۲۰ وزارت بهداشت و دیگری مجوز ماده ۲۳ سازمان برنامه و بودجه است، زیرا اگر پروژه‌ای مجوز این ماده را نداشته باشد، در بودجه، ردیف پیدا نمی‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه پروژه بیمارستان خرم‌دره نیاز به بودجه فراوان برای به سرانجام رسیدن دارد و اگر نتوان ردیف بودجه‌ای خوب برای آن جذب کرد، گلنگ‌زنی به جایی نخواهد رسید، متذکر شد: با توجه به این موضوع باید تلاش شود این پروژه امسال ردیف بودجه بگیرد.

وی در ادامه از اختصاص مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای بازسازی و تجهیز مرکز جراحی خرم‌دره و نیز اخذ مجوز شفاهی اختصاص ردیف بودجه ملی در سال ۱۴۰۰ برای بیمارستان جدیدالاحداث نور ولایت خبر داد.

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از پروژه بیمارستان خرم‌دره علاوه بر بهره‌مندی مردم شهرستان و شهرهای اطراف از خدمات آن کمربندی و آزادراه که از شاه‌راه‌های ارتباطی کشور است نیز از آن منتفع خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم اسناد تهاتر ساختمان در حال احداث دانشگاه پیام‌نور شهرستان با کانون بانوان فرمانداری به همراه ۵ هکتار از زمین‌های متعلق به اداره‌کل راه و شهرسازی، در مجموع به مساحت ۷ هکتار برای احداث مرکز جراحی سرپایی و بیمارستان جدیدالاحداث نور ولایت شهرستان خرم‌دره به رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان تحویل شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها