با ما همراه باشید

اخبار 46

مشاغل خانگی البرز در مسیر بازار آنلاین

منتشر شده

در

مشاغل خانگی البرز در مسیر بازار آنلاین

ایسنا/البرز مدیر دفتر تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به اهمیت آنلاین شدن فروش مشاغل خانگی، گفت: تاکنون چند جلسه مقدماتی برای اتصال به بازارهای آنلاین و آشنایی با فضای مجازی حوزه کسب و کارها برگزار شده است.

ابوالحسن قاسمپور روز دوشنبه ۲۷ بهمن در کارگاه آموزش و مشاوره استفاده از پنل‌های فروش در سایت دیجی ‌کالا که با حضور تعدادی از فعالان عرصه مشاغل خانگی، کارشناسان سایت دیجی‌کالا و مسئولان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان البرز در مرکز نوآوری کارآفرینی اجتماعی البرز (کاج) برگزار شد، گفت: غایت نهایی و هدف اصلی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، اتصال فعالان این عرصه به بازار کار است. در همین راستا در فاز اول و دوم این طرح، کارگاه‌هایی که ظرفیت فروش آنلاین داشتند، شناسایی و ارزیابی شدند و طی چند جلسه، مقدمات اتصال به بازارهای آنلاین و آشنایی با فضای مجازی حوزه کسب و کارها برگزار شد.

به گزارش ایسنا،  قاسم‌پور ادامه داد: همچنین در کارگاهی که امروز برای فعالان عرصه مشاغل خانگی برگزار می‌شود، مراحل ثبت اجناس در سایت دیجی‌کالا، بازاریابی آنلاین و نحوه ارتباط با مشتریان و مرکز سایت دیجی‌ کالا آموزش داده می‌شود.

کاج؛ مرکز نوآوری کارآفرینی اجتماعی

مدیرعامل مرکز نوآوری کاج هم در توضیح عملکرد این مرکز تازه تاسیس عنوان کرد: کاج حاصل قرارداد مشترکی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کمیته امداد، جهاد دانشگاهی، شهرداری کرج و مرکز نیکوکاری فرشتگان کسب و کار است و با هدف ایجاد بستر مناسب برای اتصال اقشار آسیب پذیر مثل زنان سرپرست خانوار و فعالان حوزه مشاغل خانگی به بازارهای نوین اینترنتی و فضای مجازی، آغاز به کار کرده است.

رحمانی افزود: در این مرکز ما تلاش می‌کنیم که با تسهیل امور مرتبط با فضای وب، زمینه فروش بیشتر برای تولیدی‌هایی که توسط اقشار آسیب‌ پذیر اداره می‌شوند، ایجاد شود. در همین راستا یک تفاهم‌نامه همکاری با سایت دیجی‌ کالا امضا کردیم که در پی آن سایت دیجی‌ کالا از جهت انجام وظیفه اجتماعی، پذیرفته‌ است که با ما همکاری کند و فضایی برای فروش آنلاین در اختیار تولیدکنندگان ما قرار دهد. این سایت همچنین پذیرفته است که برخی از هزینه‌های جاری در زمینه فروش آنلاین را دریافت نکند.

فروش آنلاین؛ بازاری به وسعت تمام کشور

یکی از شرکت‌کنندگان در این کارگاه درباره نخستین تجربه‌های خود در زمینه فروش آنلاین می‌گوید: وسعت این بازار خیلی زیاد است و برای خود من خیلی جالب است که از تمام کشور مشتری داشته باشم و بتوانم تولیداتم را به سراسر ایران بفرستم.

این بانوی البرزی که در حوزه تولید صنایع دستی خاتم فعالیت می‌کند، ادامه می‌دهد: نخستین مشتری آنلاین من، ۲۰ محصول سفارش داده بود که در نوع خودش خیلی جالب بود. چون تا به حال هیچکس ۲۰ قلم جنس تزئینی را همزمان از من نخریده بود. میزان فروشم نسبت به قبل، دو یا سه برابر شده و الان از سفارشاتی که قبول کرده‌ام نیز عقبم و باید بیشتر کار کنم. اخیرا خواهرم برای کمک به من می‌آید و با هم کار می‌کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها