با ما همراه باشید

اخبار 52

مظفر: انقلاب اسلامی قطار رسالت را در ریل امامت قرار داد

منتشر شده

در

مظفر: انقلاب اسلامی قطار رسالت را در ریل امامت قرار داد

ایسنا/قزوین عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی قطار رسالت را در ریل امامت قرار داد، گفت: دشمنان در مقابل انقلاب اسلامی توطئه‌های فراوانی انجام دادند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به تحریم، تهدید و تحمیل جنگ هشت ساله اشاره کنیم. دشمنان تلاش داشتند با نابودی زیرساخت‌ها موجب براندازی انقلاب اسلامی شوند اما دیدیم که انقلاب قوی‌تر از گذشته به حرکت خود ادامه داده و اکنون نیز این حرکت استمرار دارد و در جهان سرافراز است.

حسین مظفر در مراسم پایانی راهپیمایی خودرویی و موتوری  ۲۲ بهمن که در تپه نورالشهدای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران توانست جای خود را در میان تفکرهای جهان باز و با انقلاب‌های دیگر دنیا رقابت کند.

وی ادامه داد: دشمنان در مقابل انقلاب اسلامی توطئه‌های فراوانی انجام دادند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به تحریم، تهدید و تحمیل جنگ هشت ساله اشاره کنیم. دشمنان تلاش داشتند با نابودی زیرساخت‌ها موجب براندازی انقلاب اسلامی شوند اما دیدیم که انقلاب قوی‌تر از گذشته به حرکت خود ادامه داده و اکنون نیز این حرکت استمرار دارد و در جهان سرافراز است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: انقلاب اسلامی می‌توانست دستاوردهای بیشتری داشته باشد اما نگذاشتند و از روزهای آغازین توطئه‌های مختلفی را در پیش گرفتند، دشمنان با برنامه‌ریزی و هزینه بودجه‌های کلان تلاش کردند سد راه انقلاب شوند تا ملت ایران میوه انقلاب را نچیند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب دستاوردهای زیادی داشته است که نباید آن‌ها را نادیده بگیریم اولین دستاورد انقلاب اسلامی اسقاط نظام شاهنشاهی بود؛ تأسیس نظام جمهوری اسلامی اقدامی نوین در عرصه حیات سیاسی کشور و نظام‌های سیاسی دنیا بود که این نظام از دو رکن اسلامیت و جمهوریت برخوردار است؛ اسلامیت آن برگرفته از مبانی وحیانی و جمهوریت آن نشان از مقبولیت نظام دارد که این دو تاکنون مانند دو بال انقلاب را حفظ کرده‌اند.

مظفر با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی قطار رسالت را در ریل امامت قرار داد، گفت: تأسیس نظام ولایی دیگر دستاورد انقلاب اسلامی بود؛ نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر ولایت و امامت شکل گرفت؛ در صدر اسلام قرار بود پس از رحلت حضرت رسول (ص) قطار رسالت بر ریل امامت استمرار پیدا کند که ریل امامت را جدا کردند؛ دین اسلام پس از رحلت حضرت رسول هفت قرن گرفتار خلافت و هفت قرن نیز گرفتار سلطنت بود اما امام خمینی (ره) به پشتوانه ملت توانست و امامت را در مسیر قطار رسالت قرار دهد و ولایت فقیه را مستقر سازد.

وی با بیان اینکه «استقلال» دستاورد دیگر انقلاب اسلامی است، افزود: هر انقلاب و تحرکی که در دنیا اتفاق می‌افتاد به شرق یا غرب وابسته بود اما انقلاب اسلامی شعار «نه شرقی نه غربی» را سر داد و با شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» توانست سخنی تازه در دنیا بگوید.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در گذشته ایران با وابستگی به غرب مانند نقطه سیاهی روی کره زمین بود اما به برکت انقلاب، نظام اسلامی، حمایت مردم و رهبری امام راحل و رهبر معظم انقلاب اکنون ایران به نقطه درخشانی بر روی زمین تبدیل شده است.

وی با تأکید بر اینکه «اقتدار» دستاورد دیگر انقلاب اسلامی است و ملت ایران نقش مهمی در افول آمریکا ایفا کرده است، گفت: شاید بعضی افراد فکر کنند وقتی از اقتدار صحبت می‌کنیم اغراق داریم ولی باید به آن‌ها بگوییم که دشمنان به اقتدار جمهوری اسلامی اعتراف کردند. به گفته آمریکایی‌ها ایران از سال ۲۰۰۱ پرچم برافراشته آمریکا را تنزل داد و صخره‌ای بزرگ در مقابل آمریکاست؛ در جایی دیگر نیز اذعان داشتند که اگر می‌توانستیم پیچ و مهره‌های هسته‌ای ایران را باز کنیم این کار را انجام می‌دادیم. بایدن نیز عنوان کرده که آمریکا اقتدار گذشته را ندارد.

این مسئول بیان کرد: امروز ما در مسئله اقتصاد نتوانستیم انتظارات مردم را محقق کنیم که یک بخشی از این شرایط مربوط به مدیریت‌هایی بود که نتوانستند نقش خود را به خوبی ایفا کنند. یک بخش دیگر آن هم مربوط به جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران بود که اگر تحریم‌ها و هزینه‌های جنگ نبود، به راحتی می‌توانستیم صادرات و واردات کنیم و وضعیت ما بهتر از شرایط موجود بود بنابراین بی‌انصافی است که عامل تمام شرایط اقتصادی موجود را در انقلاب اسلامی بدانیم.

وی عنوان کرد: مسئولان نباید به بیگانه دل ببندند بلکه باید به ظرفیت‌های داخلی و بومی توجه کنند و بدانند که آمریکا هدفی جز براندازی نظام جمهوری اسلامی ندارند؛ ما باید همچنان با اتکا به ارزش‌های الهی از ارزش‌های انقلاب اسلامی حفاظت کنیم چراکه حضور و مشارکت شما مردم عامل مهمی در پیروزی انقلاب بوده است.

مظفر تصریح کرد: ما نیاز به بمب هسته‌ای نداریم و بمب هسته‌ای ما شما مردم هستید که هر زمان که نیاز بود وفاداری خود را نسبت به انقلاب و ارزش‌های آن اعلام کردید؛ تمسک به ولایت فقیه عامل دیگر پیروزی انقلاب بوده است و هیچ فرقی بین امام و رهبری وجود ندارد و تبعیت از او تبعیت از امام زمان (عج) است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: ما باید وفاداری خود را به رهبر انقلاب حفظ کنیم و بدانیم تا زمانی که به حبل‌المتین این انقلاب وصل هستیم دشمن هیچ غلظی نمی‌تواند بکند؛ کسانی که به این انقلاب پشت کردند و از دامن مردم به دامن بیگانگان روی آوردند هرگز روی خوشی نخواهند دید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها